خانه / اخبار خراسان / انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری حکومت در برجام / با شهروندان و مردم شهر صادقانه سخن بگویید

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری حکومت در برجام / با شهروندان و مردم شهر صادقانه سخن بگویید

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری حکومت در برجام / با شهروندان و مردم شهر صادقانه سخن بگویید

|انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری حکومت در برجام / با شهروندان و مردم شهر صادقانه سخن بگویید از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع شیطان شناسی از نهج البلاغه بود؛ در هفته قبل مطالبی از فراز خطبه ۸۳ نهج البلاغه یا آن هم خطبه الغراء عرض شد و همچنین در آن فراز از خطبه تبیین انذار گرفته شده می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند آنجا که سرنوشت یک انسان به صحرای محشر برسد خداوند متعال عذری را نمی‌پذیرد؛ زیرا خداوند انذار کرده و همچنین اعلام خطر نموده و همچنین جهت زندگی انسان، ریل تقوا را نصب فرموده و همچنین با آن ریل گذاری، بر انسان از سوی خداوند متعال احتجاج می‌می شود.

آیت الله علم الهدی گفت: خداوند متعال وجود دشمنی به نام شیطان را اعلام خطر کرده می باشد و همچنین در تبیین شیطان شناسی، شگردهای شیطانی نیز گفتن شده می باشد؛ خداوند متعال انسان را از آن دشمن تحذیر کرده می باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آن هم نقطه‌ای که شیطان قرار می باشد به سراغ انسان بیاید را آن هم نقطه و همچنین زمان را انسان خود تشخیص نمی‌دهد؛ شیطان هیچگاه در یک عرصه پرماجرای فرهنگی و اجتماعی سراغ کسی نمی‌رود؛ کار شیطان، توطئه می باشد و همچنین با توطئه گول می‌زند و همچنین با نجوا و همچنین سرگوشی، در گوش‌ها می‌دمد.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: امرورز روز نخست دهه فاطمیه به روایتی و همچنین روز یکشنبه نیز روز شهادت صدیقه اطهر(س) براساس آن روایت می باشد؛ مقاومت آن حضرت جهت ما قابل تامل می باشد؛ متاسفانه از آن هم اول سعی بر آن بوده که مبارزه و همچنین مقاومت ایشان در خط یک رقابت سیاسی جلوه داده می شود و همچنین اکنون نیز بعضی‌ها روی همین پیشامد جدید اصرار دارند منتهی بعضی اندیشه‌های شیعه نیز اصرارشان روی آن پیشامد جدید می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه اینها عنوان می‌کنند اقتدار و قدرت از خاندان پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله منسلخ شده بود و همچنین صدیقه اطهر(س) جهت بازگرداندن اقتدار و قدرت دست به مبارزه زدند افزود: آن ممکن می باشد جهت یک جوون شیعه پیشامد جدید‌ساز می شود؛ در حال حاظر رقابت‌های سیاسی را یک جوون به نظر می‌آورد و همچنین شهادت حضرت زهرا(س) را نعوذبالله از همین مقوله احتساب می‌کند.

امام و پیشوا جمعه مشهدمقدس با گفتن آن پیشامد جدید که آیا واقعیت آن بود؟ افزود: آیا ایشان جهت کسب اقتدار و قدرت وسط میدان مبارزه شدند؟ آن هم روز حضرت علی(ع) حتی در صورتی که چوبدستی به دست می‌گرفت تمام شهروندان و مردم شهر را از شهرستان بیرون می‌ریخت و همچنین نیازی به حضور حضرت فاطمه(س) در میدان نبود؛ پیشامد جدید در اینجا پیشامد جدید یک انحراف و همچنین سقوط ارزشی و همچنین اعتقادی در دین بود.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: جریان امامت به دنباله نبوت تداوم رهبری وحی بود و همچنین آن جریان حاکمیت و همچنین رهبری وحی که رهبری و همچنین حاکمیت خداوند تبارک و تعالی بود منحرف شده بود و همچنین صدیقه اطهر(س) به عنوان تنها وارث دلداده دین از سوی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وارد میدان شد و همچنین تا پای جان ایستاد تا ثابت کند آن جریان سیاسی و همچنین انحراف رهبری، نکبت و همچنین ذلت می باشد و همچنین پریشانی می باشد و همچنین امت اسلام را دچار پریشانی می‌کند و همچنین جهت آن وارد میدان شد نه جهت اقتدار و قدرت‌گیری و همچنین گرفتن فدک.

او همچنین افزود: مطرح کردن حضرت علی(ع) به دلیل تداوم رهبری وحی بود و همچنین پیشامد جدید غصب فدک که مطرح شد یک نشانی از ظلم و همچنین غصب آن نوع حکومتی بود که از مسیر حق و همچنین حاکمیت وحی منحرف شده بود و همچنین قرار بود خط نشان داده می شود و همچنین مسیر روشن می شود تا اوضاع به جاده خود بازگردد و همچنین جریان رهبری و همچنین حاکمیت در آن هم جریان وحی قرار گیرد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به آنکه بحث ما روی پیشامد جدید یک جریان ارزشی اعتقادی اصیل اسلامی می باشد گفت: پیشامد جدید رهبری و همچنین حاکمیت و همچنین رهبری در اسلام در تداوم وحی بایستی و حتما صورت گیرد و همچنین حاکمیت و همچنین رهبری امت و همچنین جامعه اسلامی تنها و فقط در خط امامت و همچنین ولایت می باشد و همچنین بس.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: حضرت فاطمه(س) به میدان آمدند و همچنین مقاوم و همچنین قهرمانانه ایستادند؛ تهدید و همچنین توهین کردند ولی باید توجه داشت ایشان ایستادند؛ شعله آتش از در منزل و خانه بلند شد ولی باید توجه داشت ایشان ایستاد و همچنین درب نیم سوخته را باز کردند و همچنین بین در و همچنین دیوار قرار گرفتند و همچنین عقب نرفت.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: آن پیشامد جدید جهت تثبیت رهبری و همچنین حاکمیت در اسلام بود و همچنین جهت آن بود که تمام آن مجاهدات صورت گرفت؛ برادران و همچنین خواهران امروز ما هم در تمام مسائل نظام و همچنین آن ۴۰ سالی که بر انقلاب گذشت بایستی و حتما آن گونه باشیم. بررسی کردن دستاوردهای انقلاب خیلی خوب می باشد که رسانه‌ها نیز کار می‌کنند، ولی باید توجه داشت آنچه مهم می باشد آن می باشد که ببینیم در کجای بحث و داستان هستیم؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: امروز در کشور ما دو دید و همچنین خط وجود دارد؛ یک دید، دید رهبری می باشد که انقلابی می باشد؛ انقلابی بودن و همچنین انقلابی ماندن و همچنین انقلابی عمل کردن یعنی جهادی وارد خدمت شدن و همچنین جهادی در خط استکبارستیزی و همچنین دشمن‌ستیزی قرار گرفتن و همچنین تمام رگه‌های توقع را از دشمن قطع کردن و همچنین روی پای خود ایستادن و همچنین توطئه دشمن را نقش بر آب کردن و همچنین ادامه انقلاب تا روز آخرش یعنی روزی که اسلام و همچنین قرآن بر دنیا حاکم می شود و همچنین آن پرچم به دست صاحبش برسد.

او همچنین ادامه داد: آن دید رهبری می باشد که صریحا می‌فرمایند من انقلابی هستم و همچنین در مقابل آن دید، یک دید لیبرال اسلامی وجود دارد که ما مسلمانیم و همچنین بایستی و حتما مسلمان زندگی کنیم ولی باید توجه داشت مثل همه زندگی کنیم؛ همه دنیا یک کدخدایی را به کدخدایی شناخته‌اند و همچنین آزاد خواهند بود و همچنین می‌خواهند چادر سر کنند یا نه، شهروندان و مردم شهر دنیا آزاد خواهند بود که عرق بخورند یا نه و همچنین ما نیز آن هم روش باشیم و همچنین مسلمان نیز باشیم و همچنین با دنیا بسازیم و همچنین به همه چی تن دهیم و همچنین مطابق شگردهای کدخدا زندگی کنیم.

آیت الله علم الهدی افزود: مقابله با دشمن و همچنین استکبارستیزی و همچنین اسرائیل‌ستیزی و همچنین مبارزه با منکرات را کنار بگذاریم؟ تو شیعه زهرا(س) هستید؛ ما همه چیزمان متعلق به ایشان می باشد. کدام دید را می‌خواهیم؟ جنازه شهدا را مقابل تو در آن نماز جمعه قرار داده‌اند. اینها جهت چه رفته‌اند و همچنین شهید شده‌اند؟ آن معنای یا فاطمه الزهرا(س) روی پیشانی اینها آیا معنایی غیر از آن دارد که هنگام و زمانی که بنا شد تداوم وحی از بین برود زهرا(س) تا مرز جان دادن ایستاد و همچنین ما نیز تا مرز جان دادن بایستی و حتما روی دید حضرت زهرا(س) بایستیم.

او همچنین گفت: آنکه به دشمن نظر داشته باشیم و همچنین بخواهیم با او همچنین دست دهیم و همچنین نان و همچنین آب خود را در دست او همچنین ببینیم دشمنی با زهرا(س) می باشد؛ آنکه چشممان به طرف اروپا و همچنین آمریکا باشد صحیح می باشد؟ آنچه آمریکا دغدغه دارد موشک‌های اتمی کره شمالی می باشد در مورد ما نیز همین دغدغه را داشت ولی باید توجه داشت به یک نرخ ارزان تمام شد که اینها تحریم‌ها را بردارند و همچنین ما نیز از توسعه فناوری هسته‌ای دست برداریم؛ ثروت اصلی را نیز از دست دادیم و همچنین اقتدار و قدرت تکامل هسته‌ای را از دست دادیم؛ گفتند از اینها دست برداریم و همچنین آنها هم از تحریم دست بردارند ولی باید توجه داشت دشمنان دیدند از تحریم دست برداشتن به معنای توسعه ماست؛ پس یکی را (اروپا) جلو فرستادند و همچنین سپس از برجام خارج شده و همچنین تحریم‌ها را شدیدتر کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: آن کار دشمن بود ولی باید توجه داشت آن بیداری بایستی و حتما جهت تو بعد از دو سال شمسی پیش بیاید؛ اروپا روباهی می باشد که سر ما کلاه گذاشت تا آمریکا همه فشارها را روی ما بیاورد و همچنین دنبال توسعه فناوری هسته‌ای نرویم؛ ولی باید توجه داشت آنچه امروز جهت ما خلاف توقع می باشد آن می باشد که اینها توجیه‌گر آن کلاهبرداری شده‌اند و همچنین گفتند برجام را جهت تحریم‌ها نرفتیم و همچنین هدف امنیتی داشتیم؛ مگر نگفتید از دو روز دیگر تحریم نیست؟ در صورتی که فراموش کرده‌اید و همچنین روزنامه اشخاص را قبول ندارید روزنامه خودتان را که قبول دارید؟ مگر روزنامه‌های تو شعار ننوشتند «روز نخست زندگی بدون تحریم»؟ حالا می‌گوئید جهت رفع تحریم نبوده می باشد و همچنین جهت امنیت بوده می باشد؟ کدام دلیل امنیتی؟

او همچنین ادامه داد: آمریکا قریب ۳۰ سال شمسی می باشد مثل سگ پارس می‌کند ولی باید توجه داشت به دلیل بچه‌های بسیجی ما جرات نزدیک شدن ندارد. تو در چاله آب سنگین بتن ریختید که آمریکا جنگ نکند؟ در صورتی که آمریکا صبح بتواند جنگ کند جنگ را به عصر نمی‌اندازد. آن شهروندان و مردم شهر عقل و همچنین شعور دارند و همچنین آن حرف‌ها را که می‌زنید شک می‌رود که نکند با آنها همدست هستید.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: روزی به عنوان مسئول متدین وارد مذاکره شدید و همچنین دلار ۳ هزار تومان بود و همچنین امروز ۱۰ هزار تومان می باشد و همچنین به شهروندان و مردم شهر با صداقت بگوئید معظلات و مسائل و مشکلات حل نشد تا شهروندان و مردم شهر دنبال راه غیره ای بروند. یعنی راهی که رهبری جهت آن هم ۵ سال شمسی خون دل می‌خورد ولی باید توجه داشت یک قدم برداشته نمی‌می شود یعنی اقتصاد مقاومتی؛ در پیشامد جدید مقابله با آن دید لیبرال اسلامی، متدینین ما می‌ایستند ولو آنکه عددشان به عدد شهدای کربلا برسد و همچنین اینها دست برنمی‌دارند.

انتهای پیام/‌ش

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری حکومت در برجام / با شهروندان و مردم شهر صادقانه سخن بگویید در تاریخ ۱۸ January 2019 | 8:30 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …