خانه / اخبار خراسان / مشهد|شعر طنز به معنای مطرح کردن مسائل خارج از چارچوب‌ها نیست

مشهد|شعر طنز به معنای مطرح کردن مسائل خارج از چارچوب‌ها نیست

مشهد|شعر طنز به معنای مطرح کردن مسائل خارج از چارچوب‌ها نیست

|مشهد|شعر طنز به معنای مطرح کردن مسائل خارج از چارچوب‌ها نیست از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس،ناصر فیض همین امشب در نخستین محفل شعر طنز «نارنجک» در محل پردیس سینمایی هویزه مشهد اظهار داشت: با توجه به دیدگاه‌های نشئت گرفته از انقلاب، حوزه هنری به روش متوالی سعی بر ارائه بهترین مباحث و مطالب داشته می باشد، آن مورد به معنای مجزا بودن جناح‌ها و همچنین تبعیض میان آنها در انتقاد کردن نیست.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری کشور گفت: تمایز میان اشخاص وجود نداشته و همچنین هرکسی با هر تصوری می‌تواند انتقادات خود را در قالب طنز گفتن کند، زبان طنز ظرفیت بالایی داشته و همچنین تمامی اشخاص می‌توانند از آن روش بهره بری و استفاده کنند، نباید در مقابل معظلات و مسائل و مشکلات موجود سکوت کرد ولی باید توجه داشت از طرفی نباید آن هم را خارج از چارچوب گفتن کرد.

فیض ادامه داد: حوزه هنری با نیت و اراده شکوفایی ظرفیت‌های شگرف زبان و همچنین توانایی‌های آن هم فعالیت خود را ادامه می‌دهد ولی باید توجه داشت کسی نمی‌تواند اشخاص را زیر سوال ببرد مگر آن که فرد مستحق آن امر باشد، از گفتن مسائل نیز نباید خوف داشته باشد؛ چرا که کشور بدون نقد، بیمار می‌می شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: حضور در آن جلسات خیلی زیاد بهتر از حضور نداشتن و همچنین نقد نکردن می باشد، بایستی و حتما هنرمندان هنر طنز خود را نشان دهند، طنز قابلیت انتقاد را دارد، سبک خراسانی یکی از بزرگترین سبک‌های ایرانی بوده و همچنین شاعران در هر دوره‌ای هنر خود را به رخ کشیدند، حق شاعران مشهدی بیش از آن می باشد.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری ادامه داد: تعدد جلسات سبب پایین آمدن کیفیت اشعار طنز شده و همچنین بعضی از سخت‌گیری‌ها، اشعار را کم خاصیت کرده می باشد، ابوالفضل زرویی جهت تمامی مسائل نمونه اثر داشت و همچنین بر آن باور بود که موضوعات بایستی و حتما به روز و همچنین در برگیرنده معضلات فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی باشد.

فیض گفتن کرد: به تا حال کسی به مقدار و اندازه زرویی قادر به سراییدن چنین اشعاری نبوده می باشد، به روش کلی جهت نوشتن شعر بایستی و حتما اطلاعات کافی داشت، به عنوان مثال جهت ساخت شعر طنز در ارتباط با هیتلر، شاعر بایستی و حتما تاریخچه او همچنین را بخواند و همچنین بداند و همچنین در صورت نوشتن شعر طنز، مخاطب بایستی و حتما از اطلاعات کافی شاعر اطمینان داشته باشد.

او همچنین اظهار داشت: آن شاعر طنزپرداز فوت کرده ولی باید توجه داشت انگار هنوز در میان ما می باشد؛ چرا که هنوز اشعار او همچنین در اختیارمان قرار دارد، او همچنین در حوزه داستان کوتاه خیلی زیاد قوی عمل کرده می باشد، قالب‌های طنزپرداز او همچنین، نشان دهنده الزام داشتن قالب ویژه جهت کار در نشریات و مطبوعات می باشد، بهره بری و استفاده صحیح از زبان فارسی مانند زرویی، در کمتر طنزی دیده شده می باشد.

انتهای پیام/ن

مشهد|شعر طنز به معنای مطرح کردن مسائل خارج از چارچوب‌ها نیست در تاریخ ۲۶ January 2019 | 4:25 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …