خانه / اخبار خراسان / ‌آیت‌الله علم‌الهدی: با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم؛ با ابتذال‌ در موسیقی مخالفم

‌آیت‌الله علم‌الهدی: با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم؛ با ابتذال‌ در موسیقی مخالفم

‌آیت‌الله علم‌الهدی: با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم؛ با ابتذال‌ در موسیقی مخالفم

|‌آیت‌الله علم‌الهدی: با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم؛ با ابتذال‌ در موسیقی مخالفم از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی عصر امروز در دیدار با تیمی از هنرمندان خراسان رضوی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: حضور در میان هنرمندان و همچنین هم کلامی با آنها سبب صفای روح می‌می شود و همچنین همواره از آن قبیل گفت‌وگوها استقبال می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هنر شامل جایگاهی همطراز با علم می باشد؛ یکی نماد احساس و همچنین غیره ای نماد عقل می باشد؛ عقل چراغ راه می باشد و همچنین مسیر را مشخص می‌کند و همچنین احساس نیز از سوی دیگر موتور محرکه انسان می باشد. تربیت و همچنین پرورش وظیفه عقل می باشد و همچنین از سوی دیگر، هنر نیز احساس را پرورش می‌دهد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به آنکه رویکرد او همچنین نسبت به موسیقی هیچگاه به صورت کامل نشر یافته شده نشده و همچنین برخوردها موضع‌گیرانه صورت می‌گیرد عنوان کرد: در میان هنرهای هفتگانه، موسیقی خیلی زیاد در تربیت احساس موثر و همچنین صاحب نفوذ می باشد؛ دیدگاه فقهی بنده در حوزه موسیقی نیز با دیدگاه امام و پیشوا و همچنین رهبری و همچنین آیت الله خویی یکسان می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه همواره با ابتذال مخالف بوده می باشد عنوان کرد: موسیقی هنر می باشد ولی باید توجه داشت آنچه حرام می باشد، ابتذال می باشد؛ بنده نیز با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم و همچنین بارها عنوان شده که مشکل ما با نحوه اجرای موسیقی می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در صورتی که نگاهی به تاریخ نیز داشته باشیم دیدن می‌کنیم که همواره موسیقی که هنر و همچنین ابزاری اثرگذار می باشد مورد تعدی قرار گرفته و همچنین در طول اعصار آن گونه بوده می باشد. در واقع بهره بری و استفاده ابزاری و همچنین گرایش به بهره بری و استفاده ابتذال گونه از موسیقی خیلی زیاد اکثرا و بیشتر از بهره بری و استفاده از آن هم به عنوان یک هنر اصیل بوده می باشد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به آنکه در موارد بسیاری قدرتمندان موسیقی را ابزار عیاشی خود قرار داده‌اند خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش بسیاری شد تا موسیقی از آن بعد ابتذال گونه جدا می شود و همچنین امام و پیشوا راحل نیز در آن باره تلاش بسیاری داشتند و همچنین بنا بود جلوی افراط و همچنین تفریط‌ها در آن باره گرفته می شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: امروز نیز شاهد هستیم آن بعد ابتذال گونه در موسیقی وجود دارد و همچنین البته آن پیشامد جدید مرتبط به مقام اجرای موسیقی می باشد حال تصور کنید در صورتی که بخواهد آن ابتذال در کنار ضریح منور امام و پیشوا هشتم(ع) صورت بگیرد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: با اصل موسیقی مخالف نیستم و همچنین در مدت ۱۴ سالی که بنده در مشهد هستم همزمان شاهد هستید که در همین مدت آموزشگاه‌های موسیقی نیز توسعه پیدا کرده و همچنین بنده در صورتی که با اصل موسیقی مخالف بودم بایستی و حتما جلوی آن پیشامد جدید نیز گرفته می‌شد.

او همچنین با اشاره انتقاد از اوضاع موسیقی زیرزمینی در مشهد نیز گفتن کرد: آنها از راه آن ابتذال کسب دخل و درآمد می‌کنند و همچنین به آن هم عادت نموده اند و همچنین حتی در صورتی که موسیقی و همچنین کنسرت نیز بخواهد برگزار می شود تمایلی نخواهند داشت. بایستی و حتما با کمک دستگاه‌های قضایی و همچنین امنیتی و همچنین کمک خود اهالی موسیقی آن عناصر شناسایی و همچنین با آنها برخورد می شود.

او همچنین گفت: وظیفه بنده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان، ارشادی می باشد و همچنین در عزل و همچنین نصب‌ها نیز دخالت ندارم و همچنین معتقدم اوضاع موسیقی نیز بایستی و حتما با کمک خود اهالی موسیقی بهبود پیدا کند زیرا موسیقی تغییر پیدا کردن به ابزار ابتذال و همچنین شهوترانی شده و همچنین در صورتی که موسیقی از ابتذال جدا می شود شاهد جایگاه رفیع آن هم خواهید بود.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: کارگروهی اخیرا در شورای فرهنگ عمومی استان تشکیل شده تا شرایط در باره موسیقی استان بررسی کردن می شود و همچنین دغدغه اهالی موسیقی مرتفع می شود. آموزش موسیقی در آموزشگاه‌ها بایستی و حتما در یک محیط سالم صورت بگیرد و همچنین در آن باره تو اهالی موسیقی مسئول هستید که آموزش‌های سالم را ترویج کنید.

او همچنین گفتن کرد: خدمت پهناور و بزرگ به موسیقی آن می باشد که آن هنر را از ابتذال خارج کنید و همچنین آن هنر را به جایگاه واقعی خود برسانید و همچنین در باره آن حرکت اصلاحی نیز مشهد می‌تواند الگویی جهت تمام کشور می شود.

انتهای پیام/ش

‌آیت‌الله علم‌الهدی: با اصل موسیقی و همچنین هنر هیچ مشکلی ندارم؛ با ابتذال‌ در موسیقی مخالفم در تاریخ ۳۰ January 2019 | 1:46 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …