خانه / اخبار خراسان / اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست قسمت و بخش خصوصی می باشد

اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست قسمت و بخش خصوصی می باشد

اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست قسمت و بخش خصوصی می باشد

|اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست قسمت و بخش خصوصی می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علیرضا رزم حسینی همین امشب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی در محل استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بایستی و حتما مدل غیره ای از کشورداری را در دستور کار قرار دهیم و همچنین آن هم هم آن می باشد که از ظرفیت‌های مردمی بهره بری و استفاده کنیم در حالی که در آن مدت، کشور را با حکومت اداره کرده‌ایم.

استاندار خراسان رضوی افزود: امروز زیرساخت‌های مناسبی جهت راه‌اندازی اقتصاد مردمی وجود دارد و همچنین بایستی و حتما در عمل آن هم را بررسی کننده و پروهشگر کنیم؛ مقام معظم رهبری در سال شمسی‌های اخیر بارها بر کلیدواژه اقتصاد مقاومتی تاکید داشته‌اند ولی باید توجه داشت در عمل آن هم را بررسی کننده و پروهشگر نکرده‌ایم.

رزم حسینی ادامه داد: در صورتی که نگاهی منصفانه به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال شمسی قبل داشته باشیم متوجه می‌شویم که آن دستاوردها خیلی زیاد بارز می باشد و همچنین همه مسائل مبتنی بر رای شهروندان و مردم شهر بوده می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه یکی از دستاوردها و همچنین برکات انقلاب اسلامی آن بوده که در آن مدت اقدامات زیرساختی متعددی در تمامی نقاط کشور اجرایی شده افزود: بر اثر آن دستاوردها امروز کمتر روستایی را در کشور شاهد هستید که از نعمت برق و همچنین آب و همچنین گاز برخوردار نباشد. جهت مثال امروز در خراسان رضوی متوسط ضریب نفوذ گاز شهری حدود ۱۰۰ قسمت و بخش و همچنین در روستاهای استان حدود ۸۸ قسمت و بخش می باشد.

رزم حسینی ابراز کرد: بایستی و حتما آن نقطه را اضافه کرد که در آن ۴۰ سال شمسی، برهه‌ای را درگیر جنگ تحمیلی بوده‌ایم و همچنین در دوره‌ای نیز تحت شدیدترین و همچنین ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرار داشته‌ایم ولی باید توجه داشت با آن وجود امروز وظیفه ما آن می باشد که به سوالات و همچنین مطالبات به ویژه نسل جوون پاسخگو باشیم.

او همچنین گفت: امروز در کشور و همچنین مرزهای استان شامل امنیتی مثال زدنی هستیم که پس نتیجه آن می شود که رشادت نیروهای سپاه و همچنین بسیج و همچنین ارتش می باشد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به آنکه در بعضی نقاط از اقتصاد خانوار روستایی غفلت گرفته شده اظهار داشت: جهت مثال روستاهایی را در مرز شرقی شاهد هستیم که شامل امکانات زیرساختی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد ولی باید توجه داشت موفق نشده‌ایم شهروندان و مردم شهر را در آنجا ماندگار کنیم.

رزم حسینی با اشاره به آن پیشامد جدید که امروز بایستی و حتما از فکر کردن و اندیشیدن قسمت و بخش خصوصی بهره گرفت زیرا آن فکر کردن و اندیشیدن راهگشا می باشد تصریح کرد: در آن راستا بنا می باشد استان خراسان رضوی به ۱۲ منطقه اقتصادی تقسیم می شود تا از آن طریق در حوزه رفاه و همچنین معیشت شهروندان و مردم شهر نیز بهبود ساخته یا ایجاد کنیم.

او همچنین گفتن کرد: امروز بوروکراسی اداری شهروندان و مردم شهر و همچنین مدیران را خسته کرده و همچنین بنا داریم مدل توسعه قلعه گنج کرمان را در استان خراسان رضوی نیز پیاده ‌سازی و همچنین اجرایی کنیم. البته بایستی و حتما عنوان کرد آقای سعیدی کیا زمانی که بنیاد مستضعفان به عنوان معین اقتصادی قلعه گنج انتخاب شدند در ۵ سال شمسی قبل بیش از ۶۰ بار به آن منطقه سفر کردند و همچنین بایستی و حتما ایشان را نمونه یک مدیر جهادی عنوان کرد.

انتهای پیام/ن

اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست قسمت و بخش خصوصی می باشد در تاریخ ۲ February 2019 | 6:44 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …