خانه / اخبار خراسان / مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد

مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد

مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد

|مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدسو همچنین به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام و همچنین المسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری امام و پیشوا جمعه موقت تهران در ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) که با حضور هزاران زائر عزادار در رواق امام و پیشوا خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف خطبه فدکیه پرداخت.

او همچنین در مورد باغ‌های فدک اظهار داشت: در یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مبارزاتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص)، یهودیان منطقه فدک، قستی از آن هم را بدون آنکه درگیری صورت گیرد به آن هم حضرت اهدا کردند و همچنین نبی مکرم اسلام(ص) آن هم را به حضرت زهرا(س) هدیه دادند تا پشتوانه اقتصادی مناسب و همچنین محکمی جهت تقویت اسلام، ولایت و همچنین پیگیری آرمان‌های الهی و همچنین فاطمی باشد.

حاج علی اکبری ادامه داد: در جریان سقیفه و همچنین بعد از آن هم شامل نخستین اقداماتی که دستگاه خلافت انجام داد، آن هم بود که در یک اقدام شگفت انگیز کارگزارانی را که حضرت زهرا(س) جهت اداره فدک معین کرده بودند را بیرون کردند و همچنین فدک را غصب کردند.

به گفته سخنران حرم مطهر رضوی اصلی‌ترین استدلال افرادی که فدک را غصب کردند، با تکیه بر یک حدیث جعلی بود که پیامبران از خود چیزی را به ارث نمی‌گذارند، از آن رو حضرت فاطمه(س)، فدک را بهانه کردند و همچنین ماجرای غصب فدک را با ماجرای غصب خلافت معادل‌‍سازی نمودند و همچنین با آن نگاه دقیق، شروع به پیگیری آن هم موضوع کردند.

ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در ادامه به اقدامات حضرت زهرا(س) بعد از جریان غصب فدک اشاره کرد و همچنین توضیح داد: حضرت فاطمه مرضیه(س) در یک اقدام تاریخی و همچنین با یک هیبت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای وارد مسجد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) شدند و همچنین پرده‌ای کشیده شد و همچنین ایشان خطبه‌ای را که معروف به فدکیه می باشد را خواندن و قرائت کردند.

او همچنین ادامه داد: حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه در یک گفتن حماسی که خیلی زیاد پر محتوا و همچنین پر استناد و همچنین عارفانه، فقیهانه و همچنین مجاهدانه می باشد، در یک افق بالایی از فصاحت و همچنین بلاغت جریاناتی را که در جامعه اسلامی آن هم زمان اتفاق افتاد را به چالش کشاندند.

ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اذعان کرد: آن بانوی بزرگوار در خطبه فدکیه همچنین و علاوه بر پاسخگویی به آن هم استدلال ضعیف و همچنین غلطی که در مورد فدک غصب بود، به تبیین اتفاقات بزرگی که در فاصله وفات نبی مکرم اسلام(ص) تا آن هم روز را که چند روز اکثرا و بیشتر نبود، پرداختند و همچنین از واقعیت‌های فرهنگی و اجتماعی آن هم زمان پرده برداشتند و همچنین جریان نفاق را افشا و همچنین ثواب و فضیلت ویژه، ممتاز و همچنین منحصر به‌فرد علی بن ابی طالب(ع) را گفتن کردند و همچنین سکوت انصار و همچنین مهاجران را به چالش کشاندند.

حاج علی اکبری با گفتن آنکه خطبه فدکیه منشور رسا و همچنین بلند ولایت الهی می باشد، اظهار کرد: در آن خطبه ماجرای غدیر و همچنین خروج امت از صراط مستقیم ولایت و همچنین بازگشت آن هم‌ها به جاهلیت گفتن، تحلیل و همچنین ریشه‌یابی شده و همچنین تحلیل جامعه شناحتی از جامعه آن هم روز در آن خطبه گفتن گردیده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه فدک اسم رمز شیعه جهت پیشامد جدید ولایت الهی می باشد، خاطرنشان کرد: در منطق توحیدی همه زمین فدک الزهرا(س) می باشد و همچنین همه زمین بایستی و حتما در محیط ولایت الهی قرار گیرد و همچنین پرچم ولایت الله و همچنین گروه و حزب الله در همه زمین به اهتزاز درآید.

ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفتن کرد: حضور جریان‌های استکباری و همچنین حکومت طاغوت در دنیا حاکی از آن هم می باشد که غصب فدک همچنان ادامه دارد.

حاج علی اکبری در قسمت و بخش غیره ای از سخنانش گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در امتداد حرکت و همچنین قیام فاطمی می باشد و همچنین ایران اسلامی نخستین قطعه از فدک فاطمه الزهرا(س) بود که با انقلاب اسلامی آزاد شد تا باره‌ای جهت استقرار همه جانبه اسلام ناب محمدی و همچنین حکومت قرآن در سرتاسر جهان می شود.

او همچنین تصریح کرد: اکنون در چهلمین سال شمسی برافراشته شدن آن پرچم عظیم، شاهد هستیم که می‌‌قدرت امتداد حرکت قیام فاطمی و همچنین نهضت آزادی قسمت و بخش اسلامی را در تمام نقاط جهان رهگیری کرد.

او همچنین خاطرنشان کرد: جریان استکبار جهانی که دشمن اصلی حضرت زهرا (س) می باشد، در طول آن چهار دهه همواره نظام نوپا انقلاب اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده می باشد تا مانع گسترش اندیشه‌ها و همچنین آرمان‌های آن هم می شود؛ زیرا آن هم‌ها بهتر می‌دانند که انقلاب اسلامی ایران، تنها آزادسازی یک ملت نیست بلکه آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد.

انتهای پیام/ ت

مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام حکومت‌ها و همچنین ملت‌ها و همچنین پایان عمر طاغوت می باشد در تاریخ ۹ February 2019 | 6:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …