خانه / اخبار خراسان / رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند

رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند

رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند

|رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در جلسه تحلیل و همچنین بررسی کردن بیانیه «گام دوم انقلاب» که در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در ۴۰ سال شمسی قبل براندازی رژیم پهلوی و همچنین نظام‌سازی انجام شد و همچنین پیروزی‌های بزرگی بدست آمد؛ حال در مرحله دوم زمان رفع نواقص نظام‌سازی و همچنین حکومت‌سازی و همچنین تمدن‌سازی منطبق با استانداردهای اسلامی و همچنین دستاوردهای عقلی بشری امروز می باشد که بایستی و حتما توسط نسل جدید به‌ویژه جوانان حوزوی و همچنین دانشگاهی انجام می شود. 

او همچنین افزود: آنچه به تا حال انجام شده کار بزرگی بود و همچنین آنچه بایستی و حتما انجام می شود کار عظیم‌تری می باشد چرا که انقلاب اسلامی در جهان جدید از لحاظ تمدن‌سازی نمونه مشابهی در جهان ندارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در چند سال شمسی قبل چند شبه قیام در جهان اسلام رخ داد ولی باید توجه داشت به موفقیت نرسید و همچنین تنها انقلاب اسلامی توانسته می باشد ۴۰ سال شمسی، با اقتدار حرکت کند و همچنین امروز رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب گفتن می‌کنند که اکنون در چهل سال شمسی دوم چه حساسیت‌ها و همچنین اولویت‌هایی متوجه نسل جدید می باشد. 

رحیم‌پور با گفتن آنکه چهل سال شمسی دوم انقلاب وقت فکرهای اساسی می باشد، گفت: حال که موجودیت انقلاب تصویب شده، بایستی و حتما مراقب ماهیت انقلاب باشیم و همچنین آنکه چگونه وارد مرحله دوم شویم تا نقایص موجود به دست جوانان حل می شود و همچنین پایه‌های اساسی تمدن سازی اسلامی جهانی پیگیری می شود. 

او همچنین تصریح کرد: در چهل سال شمسی دوم در سه قوه حکومت نباید هیچ راهی جهت رخنه‌های قوانین و قانونی و همچنین شبه قوانین و قانونی در نظارت و همچنین مدیریت کشور به ویژه در نظام اقتصادی و مالی و همچنین مالیاتی باقی بماند و همچنین در دهه‌های بعدی دیگر نباید شاهد جابه‌جایی پول‌های میلیاردی بدون نظارت باشیم. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر آنکه ما تا قبل از ظهور حضرت مهدی(عج) شاهد حکومت عدالت مطلق جهانی نخواهیم بود، گفت: ولی باید توجه داشت آن امر به ما اجازه کوتاهی و همچنین قصور را نمی‌دهد چرا که نبرد عدالت بی پایان می باشد و همچنین هرروز بایستی و حتما جهت تحقق هرچه اکثرا و بیشتر عدالت فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی در آن کشور کوشید. 

رحیم‌پور ادامه داد: جمهوری اسلامی جزو موفق‌ترین حاکمیت‌های جهان بوده و همچنین با وجود تحریم‌ها، تهدیدها و همچنین ترورها کارهای بزرگی انجام داده می باشد بطوری که تحولات بزرگی در جابه‌جایی ثروت و همچنین طبقات در چهل سال شمسی اخیر اتفاق افتاد و همچنین شاهد جنبش عظیم آبادسازی روستاها و همچنین شهرستانهای کوچک بودیم بنابراین گام‌های بلندی در مسیر عدالت‌خواهی در انقلاب اسلامی رخ داد که در هیچ کشوری نمونه مشابه ندارد. 

او همچنین خاطرنشان کرد: اقتدار و قدرت محروم و بی بهره‌ستیزی و همچنین خدمت‌رسانی در چهل سال شمسی قبل در انقلاب اسلامی رکوردهای جهانی را شکسته می باشد ولی باید توجه داشت نسل امروز نمی‌داند ایران پیش از انقلاب چه وضعیتی داشت و همچنین تنها و فقط آنچه امروز هست را می‌بیند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گفتن آنکه یک زلزله مهم در مشروعیت همه حکومت‌ها فساد حاکمان یا حاکمیت می باشد، گفت: آن زلزله در جمهوری اسلامی که به مشروعیتی فراتر از دیگر کشورها تکیه کرده و همچنین غیر از مقبولیت فرهنگی و اجتماعی، صفات حاکمان و همچنین حاکمیت نیز در منطق شیعه مورد توجه می باشد، اهمیت بسیاری دارد. 

رحیم‌پور افزود: بنابراین بایستی و حتما مراقب باشیم معیارهای انقلاب اسلامی رعایت می شود و همچنین اصول و همچنین شعارهای جدیدی مثل تنش‌زدایی و همچنین جامعه مدنی جایگزین دستگاه فکری امام و پیشوا که برپایی عدالت، ساده‌زیستی، دفاع از مستضعفان و همچنین مقابله با استکبار جهانی را مدنظر دارد، نشود و همچنین بعضی با شعار پیشرفت به جنگ استقلال کشور نیایند.   

او همچنین با گفتن آنکه بایستی و حتما قانون بدون دو پهلوگویی اجرا سود، تصریح کرد:  در باره حقوق‌های نجومی به جای آنکه رسیدگی کنند گفتند قوانین و قانونی می باشد و همچنین قانون در آن مورد سکوت کرده می باشد در حالی که هنگام و زمانی که فردی یا شخصی از بیت‌المال حتی مبلغ کمی را بردارد به‌تدریج جهت مبالغ بالا نیز آماده می‌می شود بنابراین در چله دوم انقلاب بایستی و حتما حساسیت، نظارت و همچنین قاطعیت هرچه اکثرا و بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مسئولین در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند و همچنین در مقابل وسوسه‌ها از خداوند طلب یاری کنند تا نظام اسلامی مثل صدر اسلام که حکومت معاویه جایگزین حکومت علی(ع) شد، دچار انحراف نشود. درواقع اکنون نظام اسلامی از خطر سقوط که در دهه ۶۰ شمسی وجود داشت، قبل می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که مراقب نباشیم ممکن می باشد دچار انحطاط و همچنین انحراف می شود. 

رحیم‌پور ادامه داد: اشرافی‌گری مسئولان کشور، در بین آنان نخوت آشکار و همچنین در جامعه، نفرت پنهان را بوجود می‌آورد بنابراین بایستی و حتما جلوی آن رگه‌های سیاه را در کشور گرفت چرا که در صورتی که اکنون با آن هم مقابله نشود چنین افرادی در سال شمسی‌های بعدی در دستگاه قضایی، رسانه و همچنین غیره نفوذ می‌کنند. 

او همچنین با تاکید بر آنکه یکی از دلایل انحراف حکومت صدر اسلام فساد اقتصادی و مالی بود، گفت: جمهوری اسلامی نباید با حاکمان اشرافی و همچنین اشرافی‌گری در حاکمیت مخلوط می شود بلکه بایستی و حتما گونه‌ای باشد که محرومان نگاه نفرت‌بار به مسئولان نداشته باشند. معجزه دهه ۶۰ روح جهادی، ساده‌زیستی، گریز و فرار جوانان از شناخته شدن و شهرت و همچنین مسابقه در انجام فعالیت انقلابی بود و همچنین اکنون نیز تقویت روحیه جهادی در نسل جدید اهمیت دارد.   

رحیم‌پور ادامه داد: حکومت‌ها بایستی و حتما تابع اخلاق باشند و همچنین با ضداخلاق مقابله می شود درواقع حکومت دینی وظیفه دارد جلوی جهنمی شدن و همچنین گرفتار گناه شدن نهادهای فرهنگی و اجتماعی را بگیرد. در آن راستا آنکه می‌گویند ملت ایران از زمان شاه بداخلاق‌تر و همچنین فاسدتر شدند کذب محض می باشد؛ ما در آن هم زمان اصلا آن تعداد آدم متدین آن هم هم در میان جوانان نداشتیم البته در حال حاضر به لحاظ دیانت فرهنگی و اجتماعی مشکل داریم ولی باید توجه داشت فضای اروپایی نتوانست شهروندان و مردم شهر ما را مثل شهروندان و مردم شهر خودشان در گنداب فساد فرو ببرد و همچنین از آن به بعد نیز بایستی و حتما باوجود پیچیدگی‌ها مقابله کرد. 

او همچنین با اشاره به حضور میلیونی زائران در مشهد مقدس و همچنین راهپیمایی اربعین گفت: در هیچ دین و همچنین مذهب غیره ای چنین فرهنگی و اجتماعی وجود ندارد و همچنین رکوردی خیلی زیاد پهناور و بزرگ می باشد.  چه کسی باور می‌کرد در هزار سوم میلادی و همچنین بعد از دوران مدرن و همچنین یخ‌زدگی روحی و همچنین معنوی انسان معاصر، ناگهان ۲۰ میلیون فرد یا شخص از سراسر جهان به سمت حسین فاطمه (س) بشتابند؟ 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ما منکر ضعف‌های اخلاقی نیسنیم ولی باید توجه داشت آنکه عده‌ای بگویند شهروندان و مردم شهر نسبت به قبل از انقلاب بی‌دین تر و همچنین فاسد‌تر شدند دروغ و همچنین توهین به ملت ایران و همچنین آرمان‌های انقلاب می باشد تا تو تلاش جهت معنویت را کنار بگذارید لذا در آن راه مستلزم و نیاز به یک حرکت جهادی داریم تا ایده‌های اسلامی در عمل اجرا می شود. درواقع جهاد اخلاقی و همچنین معنوی یک مستلزم و نیاز اساسی می باشد که بدون آن هم تمام پیشرفت‌های اقتصادی، سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی و همچنین بطور کلی مادی ما بی‌ارزش و همچنین حتی مضر می‌شوند.

انتهای پیام/ ت

رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان در صورتی که نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند در تاریخ ۲۷ February 2019 | 11:40 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …