خانه / اخبار خراسان / مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست می باشد

مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست می باشد

مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست می باشد

|مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش «رد پای آب» اظهار داشت: یکی از مواردی که بایستی و حتما در دستور کار قرار بگیرد اصلاح الگوی مصرف می باشد و همچنین آن پیشامد جدید بایستی و حتما در باره مصرف آب در اولویت قرار بگیرد.

دست یار ریاست جمهور با اشاره به نمایش پویش رد پای آب با مشارکت بانوان در ۴ شهرستان کشور خاطرنشان کرد: قرار می باشد در ۱۰ شهرستان دیگر در سراسر کشور نیز طی سال شمسی بعدی آن همایش برگزار می شود.

ابتکار خاطرنشان کرد: آن همایش‌ها یک حرکت خودجوش و همچنین مردمی می باشد که البته وزارت نیرو نیز در آن پیشامد جدید در کنار معاونت مسائل زنان ریاست جمهوری مشارکت داشته می باشد و همچنین امیدواریم از آن طریق بتوانیم الگوی مصرف آب را تغییر دهیم.

او همچنین با اشاره به آنکه بایستی و حتما تمامی تشکل‌های شهروندان و مردم شهر نهاد در باره تغییر الگوی مصرف آب پای کار بیایند خاطرنشان کرد: معضل آب اینک یک پیشامد جدید و همچنین مشکل جهانی می باشد و همچنین در کشور خودمان نیز با معضل تنش آبی مواجه هستیم.

ابتکار با اشاره به آنکه در قسمت و بخش کشاورزی دچار الگوهای نادرستی هستیم و همچنین در حوزه مصرف نیز الگوی مصرف ما نادرست می باشد تاکید کرد: بایستی و حتما فرهنگ صحیح بهره بری و استفاده از آب را در حوزه کشاورزی نهادینه کنیم و همچنین در آن باره نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و همچنین البته خوشبختانه جهاد کشاورزی گام‌های مثبتی در آن باره برداشته می باشد.

او همچنین افزود: طی ۳۰ سال شمسی قبل کشور ما با خشکسالی‌های جدی مواجه بوده ولی باید توجه داشت امسال با بارندگی‌هایی که شد اوضاع تا حدودی بهتر شده ولی باید توجه داشت همچنان با مشکل مواجه هستیم.

انتهای پیام/ ز

مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست می باشد در تاریخ ۱۱ March 2019 | 11:28 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …