خانه / اخبار خراسان / طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

|طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علیرضا رزم حسینی همین امشب در نشست صمیمی با افراد قرارگاه رسانه‌ای استان خراسان رضوی با گفتن آنکه به دنبال همدلی و همچنین ارتباط نزدیک با رسانه‌ها هستیم، اظهار داشت: می‌دانیم که رسانه‌ها به دنبال مچ‌گیری نیستند به همین خاطر تمایل داریم که سطح ارتباط دستگاه‌های اجرایی با اصحاب رسانه افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به منظور تسهیل ارتباطات، از آن پس معاونت سیاسی، امنیتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی جلسات مشترکی را با مدیران رسانه‌ها برگزار و همچنین مدیرکل روابط عمومی استانداری هم در جلسات قرارگاه رسانه‌ای شرکت می کند. 

رزم حسینی پیشنهاد داد که قرارگاه رسانه‌ای به عنوان معین رسانه‌ای مدل توسعه اقتصادی فرهنگی انتخاب خراسان رضوی و همچنین با امضای تفاهم نامه‌ای مشترک، باره برقراری ارتباط واقعی میان اصحاب رسانه با استانداری فراهم می شود.

او همچنین تاکید کرد: به هیچ عنوان از اصحاب رسانه انتظار نداریم که صرفا نقاط نیرو کارنامه عملکرد دستگاه‌های اجرایی را منعکس کنند؛ درخواست ما آن می باشد که در کنار انعکاس نقاط ضعف، به دستاوردهای حکومت هم اشاره می شود تا در شرایط سخت امروز، امید شهروندان و مردم شهر به بعدی افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی  با طرح آن سوال که چرا رسانه‌ها نباید در مورد مشهد خبرهای خوب به بیرون منعکس کنند؟ گفت: ضرورت دارد اصحاب رسانه خراسان رضوی خبرهای جدید امیدآفرین و همچنین مثبت از استان و همچنین مشهد را به گونه‌ای نشر یافته شده کنند که بازخوردهای ملی و همچنین حتی بین‌المللی داشته باشد.

رزم حسینی از الزامی شدن تدوین پیوست فرهنگی در مناقصات حوزه معدن به عنوان یک اقدام فرهنگی ارزشمند یاد و همچنین گفت: بایستی و حتما گفتمان فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه راه‌اندازی کنیم و همچنین رسانه‌ها در آن باره می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

او همچنین اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را یکی از مهمترین اولویت‌های استان برشمرد و همچنین اظهار داشت: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک ابزار مدیریتی کارآمد می باشد جهت آنکه به هدف توانمندسازی شهروندان و مردم شهر دست پیدا کنیم و همچنین در آن راستا الگوی موفقی مانند «قلعه‌گنج» هم وجود دارد که می‌قدرت از آن هم بهره بری و استفاده کرد.

رزم حسینی با تاکید بر آنکه جهت ساخته یا ایجاد همدلی و همچنین همزبانی بین دستگاه‌های اجرایی تلاش خواهیم کرد، گفت: در دو ماه قبل با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اتحاد خوبی بین نهادهای حاکمیتی ساخته یا ایجاد شده ولی باید توجه داشت کافی نیست و همچنین بایستی و حتما جهت افزایش انسجام و همچنین همدلی بازهم تلاش کرد. 

استاندار خراسان رضوی با گفتن آنکه ولایت و همچنین توسعه محور مدیریت استان به شمار می‌رود، تاکید کرد: براساس قانون اساسی، رهبری در راس مسائل قرار دارد و همچنین نباید به یک تیم خاص محدود کرد زیرا ولایت متعلق به همه شهروندان و مردم شهر می است و خواهد بود.در مجموعه مدیریتی استان از هرگونه حاشیه سیاسی بی‌ثمر پرهیز می‌کنیم زیرا پرداختن به بعضی مسائل سیاسی پس نتیجه آن می شود که‌ای ندارد.

رزم حسینی ساماندهی حاشیه شهرستان را هم یکی از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی برشمرد و همچنین گفت: به تا حال ۴ جلسه در مورد سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد برگزار کرده‌ایم که در یکی از آنها وزیر راه و همچنین شهرسازی حضور داشت ولی باید توجه داشت هنوز به جمع‌بندی ویژه ای نرسیده‌ایم و همچنین هرکاری که به تا حال در حاشیه شهرستان انجام گرفته، مسکن بوده می باشد.

او همچنین تاکید کرد: در صورتی که به یک طرح واحد جهت ساماندهی حاشیه شهرستان مشهد رسیدیم همه دستگاه‌های حکومت را پای کار می‌آوریم تا اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در آن راستا انجام گرفته و همچنین نتایج مطلوبی حاصل می شود.

استاندار خراسان رضوی با گفتن آنکه کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اصلی حکومت می باشد، افزود: به روش جدی پای کار کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم و همچنین جهت تحقق آن مهم، اجرای طرح عملیاتی را از بعضی منطقه ها و مناطق حاشیه شهرستان از ابتدای سال شمسی بعدی کلید خواهیم زد.

انتهای پیام/ ت

طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود در تاریخ ۱۳ March 2019 | 6:46 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …