خانه / اخبار خراسان / دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

|دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، آن واحدهای مسکونی در قطعه زمینی در حاشیه شهرستان در حال ساخت می‌باشد. آن پروژه در بخشی از پهنه‌ای به مساحت ۳۰۰ هکتار حد فاصل بلوار طبرسی، کمربندی و همچنین جاده سیمان (بلوار رسالت) قرار دارد و همچنین پیش از آن به صورت مشارکتی و همچنین توسط پیمانکار خصوصی در حال ساخت بود که امروز طی مصوبه‌ای با امضا شهردار مشهد، مدیرکل راه و همچنین شهرسازی و همچنین سه فرد یا شخص از نمایندگان شهروندان و مردم شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی و همچنین دیگر مدیران ذی ربط به طرح بازآفرینی شهری پیوست.

علیرضا رزم حسینی استاندارد خراسان رضوی طی آن بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات خوبی پیش از آن جهت حاشیه شهرستان مشهد انجام شده می باشد ولی باید توجه داشت آن اقدامات جنبه مسکنی داشته می باشد.

او همچنین افزود: اخیرا و همچنین براساس اراده و تصمیم راسخ‌های  ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد و همچنین به دنبال اختیارات تام وزیر راه و همچنین شهرسازی در آن خصوص اقدامات اساسی جهت بازآفرینی منطقه ها و مناطق حاشیه مشهد در حال انجام می باشد.

رزم حسینی در ادامه  اظهار داشت: امروز از چند منطقه حاشیه مشهد بازدید شد، معتقدیم اجرا و همچنین بازآفرینی شهری نباید دریک گوشه از شهرستان محدود می شود و همچنین بایستی و حتما به صورت کمربندی در حاشیه شهرستان مشخص کردن گردد.

استاندار خراسان رضوی افزود: بر اساس مصوبه‌های آن ستاد ۶۶ دفتر تسهیل‌گری جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری اجرا می‌می شود  و همچنین همچنین امروز تصویب شده و مصوب قانون گردید دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت در قالب طرح بازآفرینی بصورت ملک جایگزین در اختیار ساکنین اطراف آن پروژه قرار خواهد گرفت.

رزم حسینی به جمعیت ۳٫۵ میلیون نفری مشهد و همچنین بالغ بریک میلیون فرد یا شخص حاشیه نشین آن هم اشاره و همچنین گفتن کرد: رفع معظلات و مسائل و مشکلات حاشیه نشینی نیازمند همدلی می باشد و همچنین با توجه به وجود املاک آستان قدس رضوی در منطقه حاشیه مشهد،  آبادانی آن منطقه نیازمند مشارکت آستان قدس رضوی دارد.

او همچنین همچنین به جمعیت بالا و همچنین اهمیت روستاهای اطراف مشهد اشاره و همچنین تصریح کرد: مسائل مرتبط به روستاهای مجاور حاشیه شهرستان مشهد و همچنین سازماندهی آن منطقه ها و مناطق نیز بایستی و حتما مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه بازدید،محمد رضا کلایی شهردار مشهد نیز اظهار داشت: پروژه بازآفرینی شهری در سال شمسی ۹۸ بصورت منسجم ادامه خواهد یافت و همچنین فاز شناخت آن هم در سال شمسی جاری آغاز خواهد شد.

او همچنین افزود: تکلیف شهرداری در طرح باز آفرینی شهری ساخت هشت هزار واحد مسکونی خواهد بود ولی باید توجه داشت براساس مطالبه استاندار خراسان رضوی ساخت ۲۰ هزار واحد جدید مورد انتظار می باشد.

انتهای پیام/ش

دو هزار و همچنین ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت در تاریخ ۲۸ March 2019 | 1:53 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …