خانه / اخبار خراسان / مشهد|‌ بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان نوروز باستانی را جشن می‌گیرند

مشهد|‌ بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان نوروز باستانی را جشن می‌گیرند

مشهد|‌ بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان نوروز باستانی را جشن می‌گیرند

|مشهد|‌ بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان نوروز باستانی را جشن می‌گیرند از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علی اصغر مونسان در مراسم نوروزگاه مشترک میان ایران و همچنین ترکمنستان در منطقه مرزی گودان ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی اخیر در کشور و همچنین نیز بعضی کشورهای همسایه اظهار داشت: خداوند پهناور و بزرگ را سپاسگزارم که بار دیگر در آغاز سال شمسی جدید در کنار هم قرار گرفتیم تا سال شمسی نو را به همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، تبریک بگوییم.

ریاست نهاد میراث فرهنگی عنوان کرد: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می‌دانم مراتب تقدیر و همچنین تشکر حکومت و همچنین ملت جمهوری اسلامی ایران را از «قربانقلی بردی 
محمدوف» ریاست جمهور و همچنین حکومت و همچنین ملت کشور دوست و همچنین همسایه، ترکمنستان جهت نمایش آن مراسم ابراز کنم. نوروز جشنی فرامرزی می باشد، میراث هزاران ساله مردمانی می باشد که به رستاخیز انسان و همچنین طبیعت ایمان داشتند، ستایشگر نور و همچنین راستی و همچنین صلح بودند و همچنین مذمت گوی ظلمات و همچنین دروغ و همچنین جنگ. 

مونسان عنوان کرد: در طول تاریخ مرزها جابه‌جا می‌شوند، تقسیمات جغرافیایی و همچنین سیاسی شکل تازهای می‌گیرند، ولی باید توجه داشت فرهنگ ملل همواره رها از هجوم نسیان و همچنین تقید به مرزهای سیاسی، در آن آزادی و همچنین رهایی، مبشر صلح و همچنین دوستی می باشد. نوروز پیام‌آور مودت و همچنین نوع دوستی، امید به بعدی بهتر و همچنین تلاش جهت شکوفایی می باشد. 

او همچنین ادامه داد: نهاد تربیتی، علمی و همچنین فرهنگی ملل متحد(یونسکو) نوروز را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد و همچنین ۲۱ مارس نیز در تقویم نهاد ملل متحد با عنوان روز جهانی نوروز نامگذاری شد تا که امروز بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص با ملیت‌های گوناگون و همچنین در قالب حدود ۳۰ کشور نوروز آن جشن نوزایی طبیعت را جشن می‌گیرند.

ریاست نهاد میراث فرهنگی، گردشگری و همچنین صنایع دستی با اشاره به آنکه نوروز همچنین و علاوه بر آنکه بشارت دهنده صلح و همچنین دوستی میان اقوام و همچنین ادیان و همچنین خویشاوندان می باشد نگرشی می باشد مبتنی بر تکریم زمین و همچنین طبیعت افزود: برگزیدن نخستین روز از اعتدال بهاری به عنوان آغاز سال شمسی نو بر پایه‌ای از سنت‌های دیرینه شبانی و همچنین کشاورزی استوار و همچنین جشنی می باشد که برکت زمین را یادآوری می‌کند و همچنین آن هم را که نشانه‌ای بارز از اقتدار و قدرت پروردگار می باشد، می‌ستاید. 

مونسان گفتن کرد: نوروز عکسی از پیکره عظیم جامعه جهانی را ترسیم می‌کند که در آخر بالندگی و همچنین تعاون، انسان‌ها را به مدارا و همچنین خویشتنداری فرا می‌خواند؛ جان نجیب و همچنین روح بزرگوار نوروز جهانیان را برآن داشته که نخستین روز فروردین در تقویم جلالی را پاس بدارند تا پیام انسانی نوروز به سراسر جهان مخابره می شود. 

او همچنین افزود: ما امروز در مرز مشترکمان گردهم آمده‌ایم تا بگوییم مرز مشترک ما فرهنگ ماست؛ آن مرز مشترک چیزی بر روی خاک نیست. آن مرز مشترک، فرهنگ، تمدن و همچنین خلقیاتی هزاران ساله می باشد که قلب‌های ما را به هم و همچنین جان‌های ما را در هر جای آن جغرافیای فرهنگی، از ایران تا هند و همچنین از ترکمنستان تا آلبانی به هم پیوند می‌زند.

انتهای پیام/ح

مشهد|‌ بیش از ۳۰۰ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان نوروز باستانی را جشن می‌گیرند در تاریخ ۴ April 2019 | 12:14 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …