خانه / اخبار خراسان / حماسه‌های سال شمسی ۵۷ مشهد بایستی و حتما در قالب آثار هنری بازنمایی می شود

حماسه‌های سال شمسی ۵۷ مشهد بایستی و حتما در قالب آثار هنری بازنمایی می شود

حماسه‌های سال شمسی ۵۷ مشهد بایستی و حتما در قالب آثار هنری بازنمایی می شود

|حماسه‌های سال شمسی ۵۷ مشهد بایستی و حتما در قالب آثار هنری بازنمایی می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، میثم مرادی بیناباج عصر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «روزهای پیروزی» اظهار داشت: سال شمسی قبل و همچنین در آستانه چهل سالگی انقلاب ایده‌ای را مطرح کردیم مبنی بر آنکه بعضی از حوادث و همچنین وقایعی که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی در مشهد رخ داده می باشد، بازنمایی می شود‌. 

او همچنین افزود: وقایع سال شمسی ۵۷ مشهد پُر از حماسه‌هایی می باشد که شهروندان و مردم شهر در مساجد، خیابان‌ها و همچنین محلات شهرستان مشهد خلق کردند. صحنه‌هایی مملو از غرور و همچنین عظمت که عکاسان هنرمند همچون استاد پورعطایی آنها را به ثبت رساندند و همچنین بعضی از آن هم آثار به مقدار و اندازه‌ای پر مفهوم بود که می‌طلبید در چهل سالگی انقلاب دوباره و همچنین به شکلی نو دیده شوند. 

ریاست حوزه هنری خراسان رضوی با گفتن آنکه آن امر نه به معنای تکرار بلکه فرصتی جهت جهت زنده کردن محتوا در قالبی دیگر می باشد، گفت: در آن راستا طرح خلق اثر نقاشی از عکس‌های به یادگار مانده از آن هم روزها دنبال شد که پس نتیجه آن می شود که آن هم همچون گشودن باب جدیدی از بازنمایی وقایع انقلاب اسلامی جهت نسل امروز بود و همچنین به آن اطمینان را به ما داد که تکرار آن طرح می‌تواند تغییر پیدا کردن به یک اتفاق خوشایند می شود.  

در ادامه علیرضا خالقی از هنرمندان پیشکسوت هنر انقلاب با اشاره به بخشی از فعالیت‌هایی که در عرصه هنر نقاشی، خطاطی و همچنین فیلمبرداری در دوران انقلاب داشته می باشد، گفت: عکسی معروف از حضرت امام و پیشوا خمینی(ره) که در راهپیمایی‌ها در دستان شهروندان و مردم شهر دیده می‌شد شامل آن آثار می باشد که مجموعه‌ای از آنها در کتاب «انقلاب رنگ‌ها» نشر یافته شده شده می باشد. 

او همچنین افزود: امیدوارم امروز نیز در تمامی عرصه‌ها به آرمان‌های انقلاب که خون جوانان ما پای آن هم ریخته شده می باشد، تکیه کنیم و همچنین در آن مسیر، دشمن را بشناسیم و همچنین راه درست را انتخاب کنیم. 

در ادامه، ضمن تقدیر از استادان محمد صادق آزادنیا، مجتبی اعلم، مهدی انفرادی، سعید خاتمی، امین کرمانی و همچنین حسین واحد، نمایشگاه «روزهای پیروزی» که آثار آن اساتید از وقایع انقلاب اسلامی مشهد در آن هم به دیدن کردن و نمایش گذاشته شده می باشد، با حضور حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده شهروندان و مردم شهر مشهد و همچنین کلات در مجلس شورای اسلامی، ریاست حوزه هنری خراسان رضوی، خالقان آثار و همچنین جمعی دیگر از هنرمندان در نگارخانه اشراق افتتاح شد.

انتهای پیام/ن

حماسه‌های سال شمسی ۵۷ مشهد بایستی و حتما در قالب آثار هنری بازنمایی می شود در تاریخ ۱۲ April 2019 | 1:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …