خانه / اخبار خراسان / حوزه و همچنین سطح آموزش معماری در خراسان رضوی مطلوب نیست

حوزه و همچنین سطح آموزش معماری در خراسان رضوی مطلوب نیست

حوزه و همچنین سطح آموزش معماری در خراسان رضوی مطلوب نیست

|حوزه و همچنین سطح آموزش معماری در خراسان رضوی مطلوب نیست از خراسان مسکن|

محمدهادی مهدی‌نیا در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: یکی از بزرگترین معظلات و مسائل و مشکلات موجود در قسمت و بخش معماری نحوه تدریس آن هم می باشد بایستی و حتما اوضاع در آن مبحث بهبود یابد و همچنین در ارتباط با قسمت و بخش آموزش ارتقاء یابیم.

او همچنین با اشاره به وجود تفاوت در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف معماری و همچنین لزوم از بین رفتن آنها، تصریح کرد: میان قسمت و بخش‌هایی نظیر بازار معماری و همچنین تدریس رسمی آن هم وجه تمایزهای بسیاری وجود داشته و همچنین نیازهای عمومی در بازار معماری با نحوه تدریس مغایرت دارد.

ریاست کمیسیون معماری و همچنین شهرسازی شورای شهرستان مشهد خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشجویان جذب هیچ یک از دانشکده‌ها و همچنین دانشگاه‌های معماری مشهد نمی‌شوند، آن در حالی می باشد که ۱۸ دانشکده در حوزه‌های مرتبط با معماری در مشهد فعال خواهند بود.

مهدی‌نیا در ارتباط با قسمت و بخش صنعت ساختمان و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات آن حوزه گفتن کرد: کاهش تقاضا در قسمت و بخش صنعت ساختمان ناشی از رکود آن حوزه می باشد البته در آن باره از سوی افرادی نظیر اساتید، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزان و همچنین مانند آن اشخاص بایستی و حتما تدابیری انجام پذیرد.

او همچنین عنوان کرد: در حال حاضر مشهد یکی از استان‌های حائز مقام در بحث تعداد دانش‌آموختگان آن حوزه بوده و همچنین رتبه سوم به آن استان تعلق دارد البته جدا از بحث تدریس از بزرگترین معضلات آن اشخاص می‌قدرت به فقدان شرایط اشتغال‌زایی اشاره کرد.

ریاست کمیسیون معماری و همچنین شهرسازی شورای شهرستان مشهد افزود: اقداماتی در ارتباط با معماری و همچنین شهرسازی و همچنین قسمت و بخش سیاست‌گذاری توسط شورای پنجم انجام شده و همچنین در حال حاضر معماری به صورت تخصصی در مشهد انجام می‌پذیرد.

انتهای پیام/ح

حوزه و همچنین سطح آموزش معماری در خراسان رضوی مطلوب نیست در تاریخ ۲۵ April 2019 | 10:15 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …