خانه / اخبار خراسان / بودجه ۶ درصدی تناسبی با وسعت و همچنین جمعیت خراسان رضوی ندارد

بودجه ۶ درصدی تناسبی با وسعت و همچنین جمعیت خراسان رضوی ندارد

بودجه ۶ درصدی تناسبی با وسعت و همچنین جمعیت خراسان رضوی ندارد

|بودجه ۶ درصدی تناسبی با وسعت و همچنین جمعیت خراسان رضوی ندارد از خراسان مسکن|

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در استان خراسان رضوی وجود دارد بودجه کمی می باشد که به استان اختصاص داده می‌می شود.

او همچنین ادامه داد: در ارتباط با اوضاع بودجه‌ای استان بایستی و حتما گفت که خراسان رضوی به لحاظ شاخص ۸ قسمت و بخش جمعیت کشوررا داشته و همچنین سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر از زیرساخت‌های آن استان بهره بری و استفاده می‌کنند ولی باید توجه داشت ۶ قسمت و بخش بودجه در اختیار استان قرار می‌گیرد.

نایب ریاست مجمع نمایندگان خراسان رضوی با گفتن آنکه زیرساخت‌های متناسب با جمعیت و همچنین تعداد زائران را در استان نداریم، تأکید کرد: در مورد تأمین آب هم در حوزه شرب و همچنین هم در قسمت و بخش صنعت مشکلاتی وجود دارد و همچنین بایستی و حتما اعتباراتی جهت مهار روان آب‌ها در اختیار استان قرار گیرد تا بتوان آن بحران‌ها را مدیریت کرد و همچنین به روش کلی بایستی و حتما گفت که استان خراسان رضوی در حوزه آبخوان‌داری و همچنین آبخیزداری معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری دارد.

نگهبان سلامی ادامه داد: کمبود زیرساخت‌ها به جز آب در حوزه راه و همچنین ریل هم وجود دارد به عنوان مثال ۱۰ هزار میلیارد تومان در منطقه خواف و همچنین سنگان تا کنون سرمایه‌گذاری شده و همچنین به همین مقدار و اندازه و میزان سرمایه‌گذاری نیز در دست اجرا می باشد و همچنین متأسفانه زیرساخت‌های حمل و همچنین نقلی مناسبی در آن هم وجود ندارد.

او همچنین گفتن کرد: ما در خواف و همچنین سنگان پیش‌بینی وجود ۳۰ میلیون تن فرآورده‌های آهنی را داریم ولی باید توجه داشت به تا حال به علت بعضی از کمبودها، تنها از ۲٫۵ میلیون تن آن هم بهره‌برداری شده می باشد.

نایب ریاست مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به وجود ۲ منطقه ویژه دوغارون و همچنین سرخس در استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: آن منطقه ها و مناطق هر دو قابلیت تغییر پیدا کردن شدن به منطقه ها و مناطق آزاد را دارند و همچنین درخواست آن هم هم داده شده و همچنین مستلزم و نیاز می باشد با آن هم موافقت می شود.

انتهای پیام/ح

بودجه ۶ درصدی تناسبی با وسعت و همچنین جمعیت خراسان رضوی ندارد در تاریخ ۴ May 2019 | 11:21 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …