خانه / اخبار خراسان / محمدکاظم کاظمی: شعر اقبال لاهوری رویکردی نوین به جهان دارد

محمدکاظم کاظمی: شعر اقبال لاهوری رویکردی نوین به جهان دارد

محمدکاظم کاظمی: شعر اقبال لاهوری رویکردی نوین به جهان دارد

|محمدکاظم کاظمی: شعر اقبال لاهوری رویکردی نوین به جهان دارد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، محمد کاظم کاظمی عصر امروز در یازدهمین نشست «شعر مهمان» با حضور جمعی از دانشجویان علاقه‌مند به شعر و همچنین ادب در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد اظهار داشت: آن موسسه آموزش عالی به اسم «اقبال لاهوری» نام‌گذاری شده می باشد کسی که معمار فکر کردن و اندیشیدن نوین در شعر فارسی  می باشد و همچنین در عرصه شعر و همچنین ادب، طرحی نو درانداخت.

او همچنین افزود: اقبال لاهوری همچنین و علاوه بر ادبیات با سیاست، فلسفه و همچنین…نیز آشنا بود و همچنین در روزگاری که اشعار بسیاری از شاعران در مدح پادشاهان بود و همچنین یا مضامین تغزلی و همچنین عرفانی داشت، با نگاه جدیدی به آن جهان پر آشوب می‌نگریست.

کاظمی ضمن تقدیر از نمایش آن نشست در میان دانشجویان علاقه‌مند به شعر و همچنین ادب، گفت: خوشحالم که برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حوزه هنری خراسان رضوی از فضای داخلی مجموعه و همچنین حتی شهرستان مشهد فراتر رفته می باشد و همچنین نشست‌های شعر مهمان به تا حال در شهرستان‌ها و همچنین روستاهای مختلفی در سطح استان برپا شده می باشد که باره‌ساز تعامل پویا میان هنرمندان می‌می شود. 

در ادامه رامین دست یار‌غفوری دبیر کانون شعر و همچنین ادب موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری نیز از نمایش کارگاه‌های شعر و همچنین داستان‌نویسی توسط آن کانون و همچنین علاقه‌مندی دانشجویان جهت گسترش همکاری‌ها با حوزه هنری خراسان رضوی گفت. 

یازدهمین نشست مهمان با شعرخوانی جمعی از دانشجویان شامل فاطمه منیری‌نژاد، ملیحه اخروی، زهرا قاسمی، ایمان صبور، عرفان یاوری، رامین دست یار‌غفوری و همچنین… دنبال شد و همچنین آثار آنان مورد نقد و همچنین بررسی کردن قرار گرفت.

انتهای پیام/ ز

محمدکاظم کاظمی: شعر اقبال لاهوری رویکردی نوین به جهان دارد در تاریخ ۶ May 2019 | 12:25 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …