خانه / اخبار خراسان / امام و پیشوا‌جمعه مشهد: «فکر کردن و اندیشیدن التقاطی» ویژگی بارز منافقین می باشد؛ حق و همچنین باطل در التقاط ممزوج می‌شوند

امام و پیشوا‌جمعه مشهد: «فکر کردن و اندیشیدن التقاطی» ویژگی بارز منافقین می باشد؛ حق و همچنین باطل در التقاط ممزوج می‌شوند

امام و پیشوا‌جمعه مشهد: «فکر کردن و اندیشیدن التقاطی» ویژگی بارز منافقین می باشد؛ حق و همچنین باطل در التقاط ممزوج می‌شوند

|امام و پیشوا‌جمعه مشهد: «فکر کردن و اندیشیدن التقاطی» ویژگی بارز منافقین می باشد؛ حق و همچنین باطل در التقاط ممزوج می‌شوند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن ویژه ماه تبریک و مبارک رمضان در مهدیه مشهد اظهار داشت: بشر از دو جریان روح و همچنین بدن ساخته شده‌؛ روح یک موج مثبت می باشد که در بدن شکل می‌گیرد یعنی زمانی که جنین به ۴ ماهگی رسید پس نتیجه آن می شود که تکامل جنین سبب پیداش یک موج مثبت به نام روح می‌می شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی با اشاره به آنکه روح، اصالت انسان را شکل می‌دهد تاکید کرد: بدن دائما در حال تجزیه و همچنین تحلیل می باشد و همچنین سلول‌ها جایگزین می‌شوند ولی باید توجه داشت روح ثابت می باشد؛ اصالت انسان به روح وابسته می باشد؛ بدن ما ساختاری دارد و همچنین از اعضایی تشکیل شده و همچنین روح نیز در مقام ساختار، شامل اجزایی می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفتن کرد: روح را از نظر ساختاری به بدن نیز تشبیه می‌کنند؛ جایگاه قلب در بدن قوام زندگی می باشد و همچنین ادامه حیات به وسیله قلب می باشد و همچنین در صورتی که بنا شد قلب چند ثانیه از کار بیفتد، انسان زندگی ندارد؛ کانون زندگی بدن، دل و همچنین قلب می باشد و همچنین روح انسان نیز کانون اصالت فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه و همچنین احساس و همچنین گرایش و همچنین عشق او همچنین می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه جایگاهی که در روح، مرکز گرایش و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می باشد تاکید کرد: کانون احساس و همچنین اندیشه، قلب و همچنین دل می باشد که مرکز روح می باشد؛ خداوند در سوره احزاب می‌فرماید خداوند دو کانون عشق در یک وجود نیافریده می باشد؛ هر ظرفی یک مظروف دارد؛ عشق غیره ای نمی‌تواند در قلب باشد زیرا تنها و فقط یک ظرف وجود دارد و همچنین بقیه گرایش‌ها و همچنین خواسته‌ها تحت الشعاع آن هم یک دوست داشتن می باشد.

امام و پیشوا جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: یکی از آیات سوره احزاب اشاره به توحید در عشق دارد؛ انسان بایستی و حتما عاشق و همچنین دلداده خداوند باشد زیرا بقیه دوست داشتن‌ها بایستی و حتما در شعاع دوست داشتن خداوند تبارک و تعالی باشد و همچنین آن معنای توحید در عشق می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: در مسیر عشق به حق هیچ چیز غیره ای نباید نرخ نداشته باشد و همچنین هیچ دلبستگی نباید در مقابل دلبستگی به خداوند تبارک و تعالی وجود داشته باشد. مبدا تغذیه روح بایستی و حتما یک منبع پاک و همچنین مطهر باشد؛ کانون فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه بایستی و حتما فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه‌ای باشد که از منبع وحی الهام گرفته باشد و همچنین به خداوند تبارک و تعالی مرتبط می باشد.

او همچنین عنوان کرد: در صورتی که آن کانون فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه جایگاه وحی و همچنین الهامات الهی و همچنین آموزه‌های الهی نبود و همچنین آموزه شیطانی در آن هم جای گرفت، آن جان و همچنین روح، روح وصل به خداوند تبارک و تعالی نمی‌می شود و همچنین با آن جان و همچنین روح خداوند انسان را درک نمی‌کند و همچنین خداوند تبارک و تعالی نیز با چنین جانی ارتباط برقرار نمی‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: التقاط یک پیشامد جدید مهم می باشد و همچنین به آن معنای آن می باشد که یک چیز از اسلام و همچنین یک چیز از سایر مکاتب گرفته و همچنین آن هم‌ها را با یکدیگر ممزوج کنیم؛ یعنی از لیبرال دموکراسی یک چیز بگیریم و همچنین از اسلام یک چیز و همچنین بخواهیم آن هم را خط سیاسی خود کنیم و همچنین آن یک التقاط می باشد.

او همچنین افزود: افرادی عنوان کردند ما لیبرال دموکرات مسلمان هستیم و همچنین آن به معنای آن می باشد که بگویند ما مسلمان مشرک هستیم زیرا لیبرال‌ها می‌گویند حاکمیت حق شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین جهت خداوند تبارک و تعالی شریک قائل شده‌اند؛ حاکمیت حق خداوند تبارک و تعالی را حق شهروندان و مردم شهر دانستن، شرک به خداوند تبارک و تعالی می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: نمی‌قدرت هم مسلمان بود و همچنین هم مشرک و همچنین هم مسلمان و همچنین هم لیبرال دموکرات؛ کاری که منافقین می‌کردند همین بود و همچنین بخاطر التقاط، منافق شدند. در صورتی که کسی مبانی فکری را از کفر بگیرد و همچنین از آن سود لا‌اله‌الا‌الله بگوید آن التقاط می باشد.

او همچنین افزود: جریان التقاطی به دنبال آن می باشد که جوانان از مبنا و همچنین اندیشه اسلامی فاصله بگیرند و همچنین در صورتی که دل کانون اندیشه دینی باشد آن اتفاق رخ نمی‌دهد که انسان سراغ آموزه سیاسی دشمن در غرب برود؛ مشکل ما در مسائل فکری می باشد زیرا اقتدار و قدرت و همچنین مقام اهمیتی ندارد. منشاء فتنه به تعبیر حضرت علی(ع) همین فکر کردن و اندیشیدن التقاطی می باشد و همچنین اینها منافق خواهند بود زیرا مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست که منافق حتما در یک تشکیلات خاص باشد.

انتهای پیام/ ز

امام و پیشوا‌جمعه مشهد: «فکر کردن و اندیشیدن التقاطی» ویژگی بارز منافقین می باشد؛ حق و همچنین باطل در التقاط ممزوج می‌شوند در تاریخ ۹ May 2019 | 9:55 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …