خانه / اخبار خراسان / آیت‌الله علم‌الهدی: شرک و همچنین نفاق در درگاه الهی مورد پذیرش و همچنین بخشش نیست

آیت‌الله علم‌الهدی: شرک و همچنین نفاق در درگاه الهی مورد پذیرش و همچنین بخشش نیست

آیت‌الله علم‌الهدی: شرک و همچنین نفاق در درگاه الهی مورد پذیرش و همچنین بخشش نیست

|آیت‌الله علم‌الهدی: شرک و همچنین نفاق در درگاه الهی مورد پذیرش و همچنین بخشش نیست از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن در مهدیه مشهد اظهار داشت: عدل و همچنین عدالت شامل دو تعریف می باشد که یکی قرار دادن هر چیز در جای خودش می باشد و همچنین معنای دیگر عدل آن می باشد که حق هر کس را به او همچنین بدهیم. آنکه عدل و همچنین قسط در کنار یکدیگر آمده از آن باب می باشد که سهم هر کس را بایستی و حتما به او همچنین اعطا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: گناه هنگام و زمانی که گناه می باشد و همچنین زمانی به عنوان گناه مورد عتاب قرار می‌گیرد که فرد اراده گناه و همچنین معصیت دارد؛ عقاب در برابر سرکشی در مقابل خداوند و همچنین نافرمانی از ذات حق رخ می‌دهد.

علم‌الهدی با گفتن آنکه استحقاق ثواب نیز در مقابل اراده بندگی و همچنین عبودیت خداوند متعال صورت می‌گیرد ادامه داد: انسانی که خداوند تبارک و تعالی و همچنین معاد را قبول ندارد و همچنین به عنوان نوع‌دوستی دست بیچاره‌ای را گرفته استحقاق ثواب ندارد و همچنین البته قطعا آن عمل شامل اثر طبیعی خواهد بود ولی باید توجه داشت استحقاق ثواب ندارد زیرا در مقام عبودیت و همچنین بندگی خداوند تبارک و تعالی صورت نگرفته می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که در ارتکاب یک گناه عمد قلبی وجود نداشته باشد خداوند متعال آن هم را می‌بخشد؛ گناهی که با اراده صورت می‌گیرد یا به قلب انسان نسبت دارد و همچنین نوع غیره ای نیز وجود دارد که عمد غیرقلبی می باشد.

امام و پیشوا جمعه مشهدمقدس اظهار داشت: قرآن حجاب را واجب کرده ولی باید توجه داشت بعضی به آن هم توجه نمی‌کنند و همچنین تا تذکر می‌دهیم عنوان می‌می شود جوون می باشد که آن حرف بی‌معناست. 

علم‌الهدی تصریح کرد: گناه قابل بخشش و همچنین عفو خداوند می باشد ولی باید توجه داشت شرک و همچنین نفاق قابل بخشش نیست؛ گناه نداشتن سبب می‌می شود انسان مستحق عقاب خداوند نباشد ولی باید توجه داشت جهت ثواب بایستی و حتما انسان عمل داشته باشد.

انتهای پیام/ح

آیت‌الله علم‌الهدی: شرک و همچنین نفاق در درگاه الهی مورد پذیرش و همچنین بخشش نیست در تاریخ ۱۲ May 2019 | 9:58 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …