خانه / اخبار خراسان / ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌می شود

ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌می شود

ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌می شود

|ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جریان بازدید از موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین مشهد اظهار داشت: موسسات خیریه با مشارکت خیران بسترهای خوبی را در باره نگهداری از معلولان فراهم نموده اند و همچنین حکومت هم در حد قدرت از آن گونه فعالیت‌ها حمایت می کند.

او همچنین افزود: امیدواریم کمک‌های خیران و همچنین حکومت بیش از پیش باره مراقبت، آموزش و همچنین نگه داری از معلولان را فراهم کند ولی باید توجه داشت با آن حال ضرورت دارد که در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت‌ها هم اقدامات جدی انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: به زودی با هدف پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی، دفاتر ثبت ازدواج را مکلف خواهیم کرد که در صورت ارائه گواهی انجام آزمایش‌های ژنتیک، نسبت به ثبت تقاضای ازدواج متقاضیان اقدام کند.

او همچنین با گفتن آنکه آن طرح در یکی دیگر از استان‌های کشور با موفقیت اجرایی شده گفت: ممنوعیت ثبت ازدواج در مراجع رسمی قبل از ارائه گواهی انجام آزمایش‌های ژنتیک، قطعا در کاهش معلولیت‌ها موثر خواهد بود لذا با جدیت آن موضوع را دنبال خواهیم کرد. در حال حاضر آزمایش‌های ژنتیک جهت متقاضیان در مراکز مشخص کردن شده به صورت مجانی و رایگان انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ ع

ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک ممنوع می‌می شود در تاریخ ۱۷ May 2019 | 3:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …