خانه / اخبار خراسان / سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد

سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد

سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد

|سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در ایران در دیدار حسن جعفری، دست یار سیاسی، امنیتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی استانداری اظهار داشت: ایران و همچنین افغانستان به دلیل داشتن اشتراکات فراوان در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی، شامل روابط خیلی زیاد صمیمی و همچنین منحصربه‌فرد خواهند بود.

نجم پور بابیان آنکه ایران شریک اقتصادی اول کشور افغانستان می باشد، افزود: اقتصاد ایران و همچنین افغانستان به یکدیگر آمیخته می باشد و همچنین هیچ قدرتی نمی‌تواند آن دو کشور را از یکدیگر جدا کند. 

او همچنین با قدردانی از ملت ایران و همچنین نظام جمهوری اسلامی بابت پذیرایی شایسته از اتباع افغانستانی تأکید کرد: سیاست ما توسعه مناسبات با ایران می باشد و همچنین تلاش خواهیم کرد که روابط دو کشور بیش‌ازپیش تعمیق بخشیده می شود.

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان تصریح کرد: بعضی تلاش می‌کنند که بین دو ملت ایران و همچنین افغانستان فاصله ساخته یا ایجاد کنند ولی باید توجه داشت اطمینان داریم که هرگز به آن هدف خود نخواهند رسید.

در ادامه دست یار سیاسی، امنیتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ظرفیت‌های اقتصادی فراوانی جهت توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و همچنین افغانستان وجود دارد و همچنین جهت بهره‌گیری از آن هم‌ها، موانع پیش روی توسعه تعاملات اقتصادی بین ایران و همچنین افغانستان برطرف خواهد شد.

حسن جعفری اظهار کرد: امیدواریم حضور سرکنسولگر جدید افغانستان در مشهد مقدس منشأ برکات فراوان جهت دو کشور باشد. 

او همچنین افزود: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنین افغانستان بر پایه باورهای عمیق دینی خود، اشتراکات فراوانی در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف دارند و همچنین هیچ‌کس نمی‌تواند به نقاط مشترک خدشه وارد کند.

دست یار سیاسی، امنیتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بابیان آنکه به دنبال فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی با کشور افغانستان هستیم، اظهار کرد: هرگونه مانعی که در مسیر توسعه مبادلات اقتصادی وجود باشد، برطرف خواهیم کرد و همچنین در مقابل آن هم انتظار می‌رود که حکومت افغانستان هم تجارت بین دو کشور را تسهیل کند. 

او همچنین گفتن کرد: امروز دشمنان به دنبال آن خواهند بود که روابط دیرینه دو کشور افغانستان و همچنین ایران را از بین ببرند بنابراین جهت خنثی شدن دسیسه‌های دشمن، بایستی و حتما هوشیار بود و همچنین بیش‌ازپیش در جهت توسعه روابط گام برداشت.

جعفری گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های اقتصادی گسترده جهت توسعه روابط اقتصادی، اوضاع موجود مورد رضایت ما نیست و همچنین خواهان افزایش تعاملات اقتصادی دو کشور ایران و همچنین افغانستان هستیم.

در آن دیدار، جابر انصار به‌عنوان سرکنسول جدید جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد معرفی شد.

انتهای پیام/ش

سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد در تاریخ ۱۹ May 2019 | 2:21 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …