خانه / اخبار خراسان / ۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شد

۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شد

۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شد

|۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شد از خراسان مسکن|

رضا نوروززاده در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: در حال حاضر و همچنین با بارندگی‌های اخیر ۹۸۴ میلیون مترمکعب ذخیره آب سدهای استان خراسان رضوی می باشد که ۷۴۶ میلیون مترمکعب آن هم مرتبط به بارندگی‌های از ابتدای امسال می باشد.

مدیر بهره‌برداری و همچنین نگهداری از تاسیسات آبی آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: با احتساب آن مقدار و اندازه و میزان ذخیره آب پشت سدهای خراسان رضوی در حال حاضر ۶۳ قسمت و بخش می باشد که در مدت مشابه سال شمسی قبل، آن مقدار و اندازه و میزان ۲۲ قسمت و بخش بوده و همچنین شاهد افزایش سه برابری حجم ذخیره آب هستیم.

نوروززاده عنوان کرد: در مجموع قدرت ذخیره‌سازی سدهای استان ما در حال حاضر یک میلیارد و همچنین ۵۷۲ میلیون مترمکعب می باشد که قسمت و بخش عمده آن ظرفیت مرتبط به سدهای دوستی و همچنین سدهای مشترک میان ایران و همچنین ترکمنستان می باشد.

او همچنین گفت: همچنین در حال حاضر ۶۵ قسمت و بخش ظرفیت آب سد دوستی پر آب می باشد که آن مقدار و اندازه و میزان در مدت مشابه سال شمسی قبل ۲۰ قسمت و بخش بود. همچنین طبق بررسی ها در حال حاضر ۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شده‌اند که سد فریمان به تازگی سرریز شده و همچنین سد ارداک نیز در آستانه سرریز شدن می باشد.

انتهای پیام/ح

۱۲ سد در استان خراسان رضوی سرریز شد در تاریخ ۳ June 2019 | 5:55 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …