خانه / اخبار خراسان / واکنش به به گفته تسنیم| آماده باش آتش‌نشانان زن مشهد با مبلغ ناچیز؛ موافق حضور رسمی بانوان در حوزه آتش‌نشانی هستیم

واکنش به به گفته تسنیم| آماده باش آتش‌نشانان زن مشهد با مبلغ ناچیز؛ موافق حضور رسمی بانوان در حوزه آتش‌نشانی هستیم

واکنش به به گفته خراسان مسکن| آماده باش آتش‌نشانان زن مشهد با مبلغ ناچیز؛ موافق حضور رسمی بانوان در حوزه آتش‌نشانی هستیم

|واکنش به به گفته خراسان مسکن| آماده باش آتش‌نشانان زن مشهد با مبلغ ناچیز؛ موافق حضور رسمی بانوان در حوزه آتش‌نشانی هستیم از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، نشر گزارشی با عنوان ” ۸ سال شمسی حضور داوطلبانه بانوان در آتش‌نشانی مشهد؛ کارنامه‌ای موفق با مخالفان بی‌شمار” پیرامون اوضاع هشت سال شمسی حضور داوطلبانه بانوان آتش‌نشان در نهاد آتش‌نشانی مشهد و همچنین اهمیت و همچنین لزوم حضور  آن بانوان در بدنه عملیاتی نهاد آتش‌نشانی واکنش‌های متفاوتی در پی داشته می باشد.

در مهمترین واکنش محمد حاجیان شهری ریاست کمیسیون سرویس ها و خدمات شهری شورای مشهد در مورد آن موضوع در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن اظهار داشت: با شروع به کار شورای پنجم در آن هم جلسات ابتدایی آن موضوع مطرح شد و همچنین متوجه شدیم چند سالی می باشد که تعدادی از خانم‌های داوطلب در مقابل مبالغ ناچیزی به صورت آماده‌باش در خدمت آتش‌نشانی خواهند بود تا در زمان موردن مستلزم و نیاز به کارگیری شوند.

او همچنین افزود: از آنجایی که  در حال حاضر در کشورهای بسیاری خانم‌ها به صورت رسمی بخشی از بدنه قوه انسانی آتش‌نشانی را تشکیل می‌دهند، بر آن اساس مقرر شد مرکز پژوهش‌های شورا پیرامون نحوه به‌کارگیری و همچنین امکان جذب بانوان در آتش‌نشانی در کشورهای اسلامی همسایه مانند پاکستان یا ترکیه تحقیقاتی انجام داده و همچنین پس نتیجه آن می شود که را به کمیسیون اعلام کند.

حاجیان شهری ادامه داد: با ارائه نتایج آن پژوهش و همچنین نظرات افراد کمیسیون به آن جمع‌بندی رسیدیم که امکان حضور جدی بانوان در نهاد آتش‌نشانی وجود دارد هر چند  مباحث مرتبط به آن موضوع به کندی پیش رفت؛ دلیل آن کندی پیشرفت نیز به آن دلیل بود که مجموعه آتش‌نشانی تمایلی نداشت زیرا بار اقتصادی و مالی به‌کارگیری آن تیم جهت شهرداری برود و همچنین قابل ساماندهی نبود.

ریاست کمیسیون سرویس ها و خدمات شهری شورای شهرستان مشهد عنوان کرد: از طرف دیگر به دنبال پیگیری ویژه آن پیشامد جدید توسط خانم‌های عضو شورا و همچنین نیز مراجعات مکرر آن بانوان آتش نشان داوطلب به شورا به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدیم تا تعداد از آن خانم‌ها را به صورت دائمی جذب کنیم تا با تجربیاتی که کسب می‌می شود بتوانیم راه را جهت ساماندهی حضور تمامی آن بانوان هموار کنیم.

حاجیان شهری در واکنش به آن موضوع که بسیاری از آن بانوان داوطلب آتش‌نشان از تو به عنوان مخالف اصلی حضور رسمی خانم‌ها نام می‌برند گفت: نمی‌دانم منبع آن حرف‌ها کجا می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما بگویم آن هم گونه که من مخالف صد قسمت و بخش واگذاری آتش‌نشانی به قسمت و بخش خصوصی بوده‌ام همانطور هم موافق صد قسمت و بخش حضور خانم‌ها در آتش‌نشانی هستم.

حاجیان شهری با اشاره به اهمیت حضور بانوان در جامعه امروز خاطرنشان کرد: به‌کارگیری خانم‌ها در تمامی مسائل جامعه دنیا و همچنین ایران اعم از حوزه  علم پزشکی جدید، آموزش، کشاورزی، صنعت و همچنین قوه انتظامی غیره وجود دارد به همین دلیل چه دلیلی وجود دارد که نخواهیم آن خانم‌ها را به‌کار بگیریم جز اختلاف سلیقه؟

او همچنین تصریح کرد: یکی از معظلات و مسائل و مشکلات نهاد آتش‌نشانی کمبود قوه داوطلب بود که در گفت‌وگو با ریاست آن نهاد پیشنهاد شد مانند کشورهای دیگر همچون ژاپن از نیروهای داوطلب آموزش‌دیده مردمی جهت کمک در موارد خاص به نهاد آتش‌نشانی بهره بری و استفاده کنیم تا با برطرف کردن خلأ کمبود قوه داوطلب شرایط حضور خانم‌ها به صورت رسمی به نهاد آتش‌نشانی فراهم می شود.

حاجیان شهری گفتن کرد: با توجه به مستلزم و نیاز جامعه لزوم حضور بانوان در آن عرصه احساس می‌می شود البته در شرع مقدس اسلامی مواردی ذکر شده می باشد و همچنین مراجع عظام با به‌کارگیری خانم‌ها با حفظ حرمت و همچنین شریعت مخالفتی نداشته‌اند. چه ایرادی دارد در کنار پارک مخصوص بانوان یا کلانتری بانوان ایستگاه آتش نشانی ویژه بانوان هم داشته باشیم؟

ریاست کمیسیون سرویس ها و خدمات شهری شورای شهرستان مشهد در خاتمه افزود: به شدت پیگیر جمع‌بندی و همچنین اجرایی شدن آن طرح هستیم و همچنین امیدواریم در مشهد نخستین کلان شهری باشد که خانم‌ها به صورت رسمی در آتش‌نشانی شروع به‌کار می‌کنند.

انتهای پیام/ح

واکنش به به گفته خراسان مسکن| آماده باش آتش‌نشانان زن مشهد با مبلغ ناچیز؛ موافق حضور رسمی بانوان در حوزه آتش‌نشانی هستیم در تاریخ ۹ June 2019 | 6:53 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …