خانه / اخبار خراسان / اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی خراسان رضوی یک چالش جدی می باشد

اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی خراسان رضوی یک چالش جدی می باشد

اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی خراسان رضوی یک چالش جدی می باشد

|اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی خراسان رضوی یک چالش جدی می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علی‌رضا رزم‌‌حسینی در دوره آموزشی مدیریت جامع حوادث و همچنین بلایا که با رویکرد مدیریت سیلاب در تالار ابن هیثم مشهد برگزار شد اظهار داشت: افراد ستادهای مدیریت بحران در تعطیلات نوروز امسال تلاش فراوانی جهت مقابله با خسارت‌های ناشی از وقوع سیل انجام دادند و همچنین با اطلاع‌رسانی به موقع اصحاب رسانه و همچنین همکاری شهروندان و مردم شهر، کمترین مقدار و اندازه و میزان خسارت را شاهد بودیم.

او همچنین افزود: بارندگی‌های بهار امسال در بعضی از منطقه ها و مناطق استان تا حدودی اوضاع بحرانی را بهبود بخشید ولی باید توجه داشت جهت عبور از شرایط خشکسالی مستلزم و نیاز به بارش‌های اکثرا و بیشتر و همچنین در عین حال مدیریت منابع و همچنین مصارف آبی می باشد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به خطرات احتمالی وقوع زلزله تصریح کرد: طبق آمارهای رسمی، بهره بری و استفاده از تکنولوژی روز و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در حوزه پیشگیری از بحران، خسارت‌های ناشی از زلزله و همچنین دیگر بلایای طبیعی را تاحدود بسیاری کاهش می‌دهد.

او همچنین ادامه داد: مدیران حوزه مدیریت بحران با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق، اجرای سیاست‌های پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی به موقع و همچنین جلب همکاری اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر می‌توانند شهرستان ها و همچنین منطقه ها و مناطق روستایی را در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و همچنین زلزله ایمن کنند.

رزم‌حسینی به خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب در تعطیلات نوروز امسال اشاره و همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که اجازه تصرف حریم رودخانه‌ها و همچنین ساخت و همچنین ساز غیرمجاز در مسیر مسیل‌ها داده نمی‌شد، شاید حجم خسارت‌های ناشی از وقوع سیل به مراتب کمتر بود.

او همچنین با گفتن آنکه اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی یک چالش جدی به شمار می‌رود، گفت: در بعضی از شهرستان‌ها بر اثر حفر چاه‌های غیرمجاز، چند برابر اکثرا و بیشتر از حد مجاز از سفره‌های زیرزمینی برداشت آب انجام شده و همچنین ممکن می باشد در بعدی سبب بروز بحران‌های جدی می شود.

رزم حسینی عنوان کرد: در خراسان رضوی به دنبال آن هستیم که طرح همیاران آب را با همکاری شهروندان و مردم شهر اجرایی کرده و همچنین باره مدیریت یکپارچه آب و همچنین خاک را فراهم کنیم تا نسل بعدی هم از منابع طبیعی در اختیار ما محروم نشوند.

او همچنین با تاکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری مصرف آب در قسمت و بخش کشاورزی تاکید کرد: آب در خراسان رضوی از نفت با اهمیت‌تر می باشد بنابراین بایستی و حتما در جهت ارتقای سطح بهره‌وری مصرف آب تلاش کرد تا با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق، محصولات کشاورزی باکیفیت اکثرا و بیشتر و همچنین مصرف آب کمتر تولید می شود.

انتهای پیام/ح

اضافه برداشت از سفره‌های زیرزمینی خراسان رضوی یک چالش جدی می باشد در تاریخ ۱۲ June 2019 | 6:19 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …