خانه / اخبار خراسان / آیت‌الله علوی گرگانی: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود

آیت‌الله علوی گرگانی: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود

آیت‌الله علوی گرگانی: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود

|آیت‌الله علوی گرگانی: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در سفر یک روزه به شهرستان قم ضمن تشرف و همچنین زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) با حضرات آیات علوی گرگانی، مصباح یزدی و همچنین خرازی دیدار و همچنین در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پیش‌روی آستان قدس رضوی به ارائه به گفته پرداخت.

آیت‌الله علوی گرگانی در آن دیدار با تبریک انتصاب ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی گفت: توفیق خدمت به امام و پیشوا رضا(ع) توفیق بزرگی می باشد که نصیب تو شده و همچنین بایستی و حتما از مقام معظم رهبری بابت آن انتصاب تشکر کرد.

او همچنین با تاکید بر رسیدگی هر چه اکثرا و بیشتر و همچنین ارائه سرویس ها و خدمات بهتر به زائران امام و پیشوا رضا(ع) افزود: در قبل سرویس ها و خدمات خوبی جهت تسهیل زیارت زائران و همچنین مجاوران ارائه شده می باشد ولی باید توجه داشت با توجه به حجم گسترده مشتاقان زیارت امام و پیشوا رضا(ع)، آن سرویس ها و خدمات بایستی و حتما متناسب با حجم زائران مشهد باشد.

آن مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس گفتن کرد: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود و همچنین ما بایستی و حتما در آن باره امانتدار باشیم و همچنین موقوفات را حفظ، نگهداری و همچنین احیاء کنیم. سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت می شود و همچنین مسائل شرعی و همچنین مذهبی در آن مورد به روش کامل مراعات می شود.

آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در آن دیدار با گفتن آنکه آن توفیق پهناور و بزرگ نصیب هر کس نمی‌می شود گفت: مگر چند فرد یا شخص از میان علما به آن توفیق رسیده‌اند که تو رسیده‌اید. بنده در صورتی که به هیچ چیز در دنیا غبطه نخورم به آن مقام تو غبطه می‌خورم.

او همچنین اظهار کرد: زائران حضرت رضا(ع) شایسته بهترین سرویس ها و خدمات خواهند بود و همچنین اقدامات مناسبی جهت تسهیل زائران به ویژه رسیدگی به محرومان و همچنین مستضعفان که از سفارشات رهبر معظم انقلاب به جنابعالی بوده می باشد انجام پذیرد.

آیت‌الله مصباح در پاسخ به دعوت تولیت آستان قدس رضوی جهت بهره‌مندی اکثرا و بیشتر آن آستان ملکوتی به ویژه زائران و همچنین مجاوران از ایشان ضمن قبول دعوت افزود: در صورت مناسب بودن شرایط جسمانی در خدمت آستان قدس رضوی خواهم بود.

آیت الله سید محسن خرازی نیز در دیدار با تولیت آستان قدس با تأکید بر بهره بری و استفاده از فرصت حضور میلیونی زائران و همچنین مجاوران در حرم مطهر رضوی ابراز کرد: حضور زائران در حرم مطهر فرصت مناسبی جهت ترویج سبک زندگی اسلامی و همچنین تبین ارزش های دینی می باشد.

او همچنین همچنین پیشنهاد داد در فرصت حضور زائران با اختصاص مکانی به آشنایی هر چه اکثرا و بیشتر آنها با علمای اسلام و همچنین زندگی، سیره و همچنین اسوه‌های اخلاق که در پاسداری از فرهنگ، امنیت، استقلال و همچنین ارزش‌های دینی و همچنین انقلابی نقش داشته‌اند پرداخته می شود.

انتهای پیام/ح

آیت‌الله علوی گرگانی: موقوفات بایستی و حتما در جای خود مصرف می شود در تاریخ ۱۸ June 2019 | 7:20 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …