خانه / اخبار خراسان / مالیات و همچنین پارکینگ همچنان ۲ معضل اصلی رستوران‌داران مشهد می باشد

مالیات و همچنین پارکینگ همچنان ۲ معضل اصلی رستوران‌داران مشهد می باشد

مالیات و همچنین پارکینگ همچنان ۲ معضل اصلی رستوران‌داران مشهد می باشد

|مالیات و همچنین پارکینگ همچنان ۲ معضل اصلی رستوران‌داران مشهد می باشد از خراسان مسکن|

حسن امیریان در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: یکی از بزرگترین معظلات و مسائل و مشکلات صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و همچنین حلیم پزان مشهد آن بود که افرادی وارد صنف می‌شدند و همچنین آموزش پخت و پز و آشپزی بلد نبودند و همچنین عنوان می‌کردند مکانی را گرفته و همچنین مدیریت می‌کنیم ولی باید توجه داشت اینها شناخت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را نداشتند.

ریاست اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و همچنین حلیم پزان مشهد گفتن کرد: از حدود چند ماه پیش کلاس‌‌های آموزشی را زیر نظر اتحادیه برگزار کردیم و همچنین از اساتید مجرب نیز بهره می‌گیریم و همچنین از اساتید فنی و همچنین حرفه‌ای نیز بهره بری و استفاده می‌کنیم و همچنین آموزش مجانی و رایگان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را در آن باره ارائه می‌دهیم.

او همچنین خاطرنشان کرد: آن آموزش، آموزش ملزومات دارایی و همچنین مسائل بهداشتی را نیز در برمی‌گیرد؛ مشکل بعدی به انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده بازمی‌گردد؛ صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و همچنین حلیم پزان مشهد در قدیم اولویت «ج» بود؛ اولویت «ج» به معنای آن می باشد که الزاما بایستی و حتما واحد صنفی، فاکتور را تحویل اتحادیه مربوطه دهد و همچنین سپس اتحادیه فاکتورها را نظارت و همچنین در کمیسیون فنی و همچنین نظارت بررسی کردن کند.

امیریان گفت: اکنون اولویت «ب» هستیم یعنی انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده بعد از دیدن فاکتورها، نرخ‌گذاری می‌کند و همچنین در آن صورت همکاران ما ضرر اقتصادی و مالی می‌کنند زیرا آن پروسه زمانبر می باشد و همچنین در آن مدت مشخص نیست چه کسی بایستی و حتما پاسخگو  باشد؟

ریاست اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و همچنین حلیم پزان مشهد گفت: در قانون نظام صنفی قید شده که رستوران‌ها بایستی و حتما پارکینگ داشته باشند در غیر آن صورت نمی‌توانیم مجوز بدهیم؛ تالار پذیرایی نیازمند پارکینگ می باشد زیرا مهمانان ساعت بسیاری را در آنجا صرف می‌کنند ولی باید توجه داشت در رستوران آن‌گونه نیست و همچنین معمولا تعداد اشخاص بسیاری در یک زمان واحد به آن هم رفت و آمد و مراجعه نمی‌‌کنند و همچنین آن پیشامد جدید جهت بسیاری از همکاران ما مشکل‌ساز شده می باشد.

امیریان با اشاره به آنکه پارکینگ تغییر پیدا کردن به معضلی جهت رستوران‌داران مشهد شده می باشد تاکید کرد: البته آن مسائل قوانین و قانونی می باشد منتهی بایستی و حتما از طریق قوانین و قانونی برطرف می شود.

او همچنین با اشاره به سایر معظلات و مسائل و مشکلات فعالان آن حوزه گفت: مالیات بر ارزش افزوده نیز از رستوران‌داران اخذ می‌می شود و همچنین آن پیشامد جدید یکی از مهمترین معظلات و مسائل و مشکلات اصناف ما‌ست؛ از رستوران‌دار و همچنین چلوکبابی زمانی که خرید می‌کنید بایستی و حتما ۹ قسمت و بخش ارزش افزوده بدهید؛ اکنون آشپزخانه‌های ما مالیات بر ارزش افزوده نمی‌دهند ولی باید توجه داشت رستوران‌دار می‌دهد؛ بنابراین رستوران‌دار مجبور می باشد آن مالیات بر ارزش افزوده را از جیب خودش بدهد زیرا معتقد می باشد در صورتی که آن کار را نکند مشتری او همچنین به سمت آشپرخانه‌ها می‌رود.

او همچنین خاطرنشان کرد: اعلام کرده‌ایم در صورتی که قرار می باشد مالیات بر ارزش افزوده بگیرید آن را از اجرت ما بگیرید و همچنین آن بهتر از آن می باشد که مالیات از کل فروش گرفته می شود.

امیریان تاکید کرد: بعضی از رستوران‌های ما برند خواهند بود که در حال حاضر تعداد آنها به ۲۰ مورد رستوران برند در مشهدمقدس رسیده و همچنین از نظر استانداردهای قوه انسانی آن رستوران‌های ما بسیاری از مسائل را رعایت می‌کنند؛ البته خوشبختانه رعایت استانداردهای قوه انسانی صرفا مرتبط به رستوران‌های برند ما نیست و همچنین بسیاری دیگر از رستوران‌‌ها نیز آن پیشامد جدید را رعایت می‌کنند؛ واحدهای صنفی ما بعضا ۸۰ کارگر دارند که آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را می‌بینند.

او همچنین خاطرنشان کرد: از ماه بهمن سال شمسی ۹۷ قیمت و نرخ ها را افزایش نداده‌ایم زیرا بازار سنگین می باشد و همچنین کشش ندارد؛ گوشت و همچنین برنج چندماهی می باشد ثابت مانده و همچنین ما تقاضای نرخ نکرده‌ایم و همچنین با آن هم نرخ‌های قبلی در حال ادامه دادن هستیم.

ریاست اتحادیه رستوران‌داران مشهد تاکید کرد: در صورتی که واقعا افرادی که هنر آن کار را داشته باشند وارد آن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل شوند خوب می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که صرفا مبنا کسب دخل و درآمد باشد بایستی و حتما عنوان کرد کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما دخل و درآمد ویژه ای ندارد؛ بازار نیز کشش ندارد؛ امروز مقدار و اندازه و میزان خرید مشتریان ما کمتر نیز شده می باشد زیرا اقتدار و قدرت خرید شهروندان و مردم شهر کاهش داشته می باشد.

امیریان تاکید کرد: قبلا ماهانه ۵ تا ۶ فرد یا شخص جهت افتتاح رستوران نام‌نویسی می‌کردند ولی باید توجه داشت اکنون ماهانه ۳ تا ۴ فرد یا شخص جهت تعطیلی به ما رفت و آمد و مراجعه می‌کنند و همچنین مسائلی مانند مالیات بر ارزش افزوده و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات بهداشتی و همچنین اداره نظارت بر اماکن در آن باره موثر می باشد.

او همچنین گفتن کرد: امیدواریم همکاران ما در انتخابات اتحادیه در ۴ تیرماه حضور پیدا کردند و همچنین از شهروندان و مردم شهر و همچنین زائران نیز درخواست داریم حتما از مکان‌هایی خرید کنند که پروانه کسب آنها در دید شهروندان و مردم شهر می باشد.

انتهای پیام/ ز

مالیات و همچنین پارکینگ همچنان ۲ معضل اصلی رستوران‌داران مشهد می باشد در تاریخ ۲۱ June 2019 | 5:48 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …