خانه / اخبار خراسان / ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی ۳ برابر شد

ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی ۳ برابر شد

ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی ۳ برابر شد

|ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی ۳ برابر شد از خراسان مسکن|

محمد علایی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از منابع اصلی تأمین آب شهرستان مشهد سد دوستی می باشد که در مرز بین ایران و همچنین ترکمنستان قرار داشته و همچنین هم اکنون ۷۷۵ میلیون متر مکعب ذخیره آب در آن هم قرار دارد.

او همچنین گفتن کرد: در واقع سد دوستی یک میلیارد و همچنین ۲۵۰ میلیون متر مکعب ظرفیت دارد و همچنین با توجه به حجم آب کنونی که در آن هم ذخیره شده بایستی و حتما گفت که حدود ۶۴ قسمت و بخش حجم آن هم پر می باشد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان رضوی تأکید کرد: سال شمسی قبل در همین زمان مقدار و اندازه و میزان ذخیره آب در سد دوستی معادل ۱۹ قسمت و بخش ظرفیت آن هم بود و همچنین افزایش ۴۵ درصدی ذخیره آن سد مرتبط به بارش‌های مناسبی می باشد که در بهار امسال رخ داده به عبارت دیگر ۵۶۸ میلیون متر مکعب آب از ابتدای سال شمسی زراعی به تا حال به سد دوستی وارد شده می باشد.

علایی با اشاره به آنکه افزایش بارش‌ها روی ذخایر سایر سدهای استان نیز آثار مطلوبی بر جای گذاشته می باشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۹۷۲ میلیون متر مکعب آب در سدهای خراسان رضوی ذخیره شده که معادل ۶۲ قسمت و بخش مجموع ظرفیت آنها می باشد.

او همچنین مقدار و اندازه و میزان آب وارد شده به سدها از ابتدای سال شمسی به تا حال را ۷۷۵ میلیون متر مکعب اعلام کرد و همچنین افزود: آن مقدار و اندازه و میزان ۲ برابر مقدار و اندازه و میزان ذخیره آبی می باشد که سدهای استان پیش از آن هم داشته‌اند به عبارت دیگر بارش‌های مناسب سبب شده که ذخایر سدها تقریبا ۳ برابر شده و همچنین رشد ۴۱ درصدی داشته باشند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان رضوی ادامه داد: هم اکنون ۳۲ سد در خراسان رضوی در حال بهره‌برداری خواهند بود که مجموع ظرفیت آنها به یک میلیارد و همچنین ۵۱۲ میلون متر مکعب آب می‌رسد.

انتهای پیام/ح

ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی ۳ برابر شد در تاریخ ۲۴ June 2019 | 7:28 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …