خانه / اخبار خراسان / ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی برگزار می‌می شود

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی برگزار می‌می شود

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی برگزار می‌می شود

|ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی برگزار می‌می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام سعید آخوندی با اشاره به آنکه حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) در ایام شهادت امام و پیشوا صادق(ع) به سوگ خواهد نشست، اظهار داشت: امام و پیشوا صادق(ع) در سال شمسی ۱۴۸ قمری به دست عوامل منصور دوانیقی مسموم شدند و همچنین بر اثر آن هم به شهادت رسیدند.

مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: در مورد تاریخ شهادت‎ ایشان دو گفتار می باشد. بعضی نیمه رجب و همچنین بعضی دیگر ۲۵ شوال را گفتن نموده اند که معروف و همچنین مشهور میان مورخان و همچنین سیره‌نگاران شیعه، آن هم قول دوم یعنی ۲۵ شوال می باشد.

او همچنین در ادامه از نمایش ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‎های عزاداری متعدد در حرم مطهر امام و پیشوا رضا(ع) خبر داد و همچنین گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌‏های عزاداری و همچنین سخنرانی شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم مطهر رضوی از جمعه هفتم تیرماه آغاز شده و همچنین تا شنبه شب ادامه خواهد داشت.

آخوندی در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب شب شهادت امام و پیشوا صادق(ع)، اظهار کرد: مراسم شب شهادت ششمین امام و پیشوا شیعیان، جمعه بعد از نماز مغرب و همچنین عشاء با خواندن و قرائت زیارت امین‌الله در صحن جامع رضوی آغاز خواهد شد و همچنین در ادامه حجت‌الاسلام مرتضی به ایراد سخنرانی می‌پردازد و همچنین در پایان نیز مهدی رسولی و همچنین دیگر مداحان و همچنین ذاکران خاندان عصمت و همچنین طهارت(ع) به مدیحه‌سرایی و همچنین روضه‎خوانی خواهند پرداخت.

مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، تعظیم شعائر اسلامی را یکی از مهم‌ترین برنامه جذاب و جالب و خوب‎های آستان قدس رضوی معرفی و همچنین اعلام کرد: مراسم روز شهادت امام و پیشوا صادق(ع) رأس ساعت ۱۰ صبح با خواندن و قرائت قرآن، زیارت امین‌الله و همچنین گفتن احکام در رواق امام و پیشوا خمینی(ره) آغاز خواهد شد و همچنین در ادامه آن مراسم آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و همچنین امام و پیشوا جمعه مشهد مقدس به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

او همچنین تصریح کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب مراسم غروب شهادت امام و پیشوا صادق(ع) نیز شنبه ساعت ۱۸ در صحن انقلاب با سخنرانی حجت‌الاسلام حائری‌زاده و همچنین روضه‌خوانی مهدی رسولی برگزار می‏‌می شود.

آخوندی ابرازکرد: در دیگر اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی نیز برنامه جذاب و جالب و خوب سخنرانی، حلقه معرفت، مداحی و همچنین روضه‌خوانی مراسم شهادت امام و پیشوا صادق(ع) ویژه عموم زائران و همچنین مجاوران تدارک دیده شده می باشد.

انتهای پیام/ن

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی برگزار می‌می شود در تاریخ ۲۷ June 2019 | 7:36 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …