خانه / اخبار خراسان / امام و پیشوا جمعه مشهد: دوره سازندگی بلندمدت اسلام از زمان امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد

امام و پیشوا جمعه مشهد: دوره سازندگی بلندمدت اسلام از زمان امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد

امام و پیشوا جمعه مشهد: دوره سازندگی بلندمدت اسلام از زمان امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد

|امام و پیشوا جمعه مشهد: دوره سازندگی بلندمدت اسلام از زمان امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت الله سیداحمد علم الهدی در سخنرانی مراسم سالروز شهادت امام و پیشوا صادق(ع) در حرم رضوی اظهار داشت: واقعا هیچ تفاوت و همچنین تعارضی در اجرای امامت ندارد؛ پهنه معرفت شناسی ما نسبت به ائمه اطهار(ع) بایستی و حتما متوازن با پهنه عشق و همچنین احساس ما به اهل بیت(ع) باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دوره امامت ائمه تا قبل از امام و پیشوا زمان(عج)، ۲۵۰ سال شمسی بوده می باشد؛ آن ۲۵۰ سال شمسی را می‌قدرت به چهار دوره متنوع و گوناگون و مختلف تقسیم کرد که در میان آنها دوره سازندگی کوتاه مدت و همچنین دوره سازندگی بلندمدت از سایر دوره‌ها شامل اهمیت بیشتری می باشد. دوره سازندگی بلندمدت از دوران امام و پیشوا سجاد(ع) به بعد آغاز شد.

علم الهدی افزود: از زمان انحراف اسلام بعد از ماجرای سقیفه، شهروندان و مردم شهر نسبت به اسلام بینش مکتبی نداشتند و همچنین به اسلام به آن چشم نگاه نمی‌کردند و همچنین بعضا اسلام جهت آنها تز اقتدار و قدرت بود؛بایستی و حتما انقلابی شکل می‌گرفت تا بینش شهروندان و مردم شهر نسبت به اسلام تغییر یابد و همچنین جریان رهبری امت در مسیر اصلی خود که خط امامت می باشد قرار گیرد و همچنین آن دوره از امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد.

او همچنین گفتن کرد: ایشان انظار و افکار را متوجه خداوند متعال کردند و همچنین باره آماده شد تا شهروندان و مردم شهر نسبت به اسلام به عنوان یک مرام فکری و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب انسان زیستی نگاه کنند؛ وجود مقدس امام و پیشوا باقر(ع) دست به انقلاب فرهنگی زدند و همچنین بینش‌‌ها متوجه شرایط فکری اسلام شد و همچنین چندین سال شمسی را نیز امام و پیشوا صادق(ع) آن برنامه جذاب و جالب و خوب را ادامه دادند.

امام و پیشوا جمعه مشهدمقدس با اشاره به آنکه اصل آن بود که بینش شهروندان و مردم شهر به سمتی برود که اسلام در خط حاکمیت ولایی قرار گیرد تاکید کرد: در پایان حکومت بنی امیه وجود مقدس امام و پیشوا باقر(ع) آن باره را مهیا کردند و همچنین امام و پیشوا صادق(ع) آن رویه را دنبال کردند؛ ضعف بنی امیه معلول بالارفتن سطح بینش شهروندان و مردم شهر بود که براساس آن هم اسلام دیگر تز اقتدار و قدرت نبود.

علم‌الهدی ادامه داد: شهروندان و مردم شهر از آن زمان به بعد اسلام را در اقتدار و قدرت و همچنین شمشیر ندیدند و همچنین اسلام را در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن دیدند و همچنین همین سبب شد که به سمت اهل بیت(ع) گرایش پیدا کنند و همچنین قصه به انقراض بنی امیه منجر شد. ولی باید توجه داشت شیطنتی صورت گرفت تا آن حرکت و همچنین انقلاب جدید از خط اصیل خود دور می شود.

او همچنین با اشاره به آنکه امام و پیشوا صادق (ع) همواره پیشامد جدید امامت را مطرح می‌کردند و همچنین شاگردان تربیت شده ایشان نیز شهروندان و مردم شهر را متوجه امامت می‌کردند گفتن کرد: درس و همچنین فلسفه سیاسی امام و پیشوا صادق(ع) یک پیشامد جدید جهت دار بود؛ حرکت ایشان جهت داشت و همچنین جهت آن هم نیز جهت انقلابی بود؛ امام و پیشوا صادق(ع)، امام و پیشوا صامت و همچنین ساکت نبودند و همچنین به مدیریت جامعه اسلامی توجه ویژه‌ای داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جهت حرکتی ائمه اطهار(ع) مبارزه با طاغوت حاکم و همچنین گرایش دادن شهروندان و مردم شهر به سمت امامت و همچنین آن اصل محوری حرکت ائمه(ع) بود. در تمام حرکت ائمه(ع)، تاسیس نظام ولایی و همچنین امامت محور مدنظر قرار داشت و همچنین همواره از ائمه اطهار سوال آن بود که قائد بعد از آنها چه کسی می باشد؟

علم الهدی تاکید کرد: وجود مقدس امام و پیشوا صادق(ع) در عرصه زندگانی خود تشکیلاتی ساخته یا ایجاد کردند و همچنین جهت شیعه مرکزیت ساخته یا ایجاد کردند و همچنین پیشامد جدید ولایت فقیه از زمان امام و پیشوا صادق(ع) شروع شد؛ سیره عملی ولایت فقیه عملا از زمان امام و پیشوا صادق(ع) آغاز شد که ایشان فقها را به منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف ارسال می‌کردند و همچنین شئون امامت و همچنین ولایت توسط آن فقها تشریح می‌شد و همچنین سیره سایر ائمه اطهار(ع) نیز همین بود.

او همچنین افزود: هر امامی، جریان و همچنین مدیریت امت را قرار بود به امامت بازگرداند و همچنین حرکت سیاسی هر امامی نیز در آن راستا بوده می باشد؛ اسلام در عمر ۲۵۰ ساله ائمه اطهار(ع) یک پیکره واحد بوده می باشد تا از آن طریق نظام حاکم به نظام ولایی بازگردد. تمام محدودیت‌هایی که منصور دوانیقی جهت امام و پیشوا صادق(ع) ساخته یا ایجاد می‌کردند به آن دلیل بود که امام و پیشوا صادق(ع) در خط امامت حرکت می‌کردند.

امام و پیشوا جمعه مشهدمقدس با اشاره به آنکه امام و پیشوا صادق(ع) مدعی امامت و همچنین رهبری بودند تصریح کرد: امام و پیشوا صادق(ع) امام و پیشوا انقلابی بودند؛ امام و پیشوا بی تفاوت و همچنین پیشامد جدید‌گو و همچنین حلال و همچنین حرام‌گوی صرف در میان ائمه اطهار(ع) نداشتیم همه درصدد بودند جریان رهبری امت را در خط امامت قرار دهند. اصل رسالت سیاسی امام و پیشوا صادق(ع) در آن راستا بود. عدم بصیرت امت اسلام سبب روا شدن مظالم نسبت به ائمه اطهار(ع) شد.

‌انتهای پیام/ش

امام و پیشوا جمعه مشهد: دوره سازندگی بلندمدت اسلام از زمان امام و پیشوا سجاد(ع) آغاز شد در تاریخ ۲۹ June 2019 | 7:06 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …