خانه / اخبار خراسان / مشهد|وحدت آفرینی و همچنین تقریب مذاهب مهمترین کارکرد شیخ زکزاکی می باشد

مشهد|وحدت آفرینی و همچنین تقریب مذاهب مهمترین کارکرد شیخ زکزاکی می باشد

مشهد|وحدت آفرینی و همچنین تقریب مذاهب مهمترین کارکرد شیخ زکزاکی می باشد

|مشهد|وحدت آفرینی و همچنین تقریب مذاهب مهمترین کارکرد شیخ زکزاکی می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، منوچهر متکی در همایش «زبر الحدید» در دانشگاه علوم اسلامی رضوی با هدف حمایت از شیخ زکزاکی اظهار داشت: یکی از مهمترین کارکردهای شیخ زکزاکی، کارکرد وحدت آفرینی او همچنین بود و همچنین در فضایی که میان شیعه و همچنین اهل سنت بسیاری تلاش دارند دوگانگی ساخته یا ایجاد کنند او همچنین آن فضا را شکست.

وزیر سابق مسائل خارجه گفتن کرد: وحدت‌آفرینی یکی از بارزترین مشخصات رفتاری شیخ زکزاکی می باشد و همچنین آن مهم در رفتار و همچنین تعامل او همچنین با فرقه‌های اسلامی مشخص می باشد.

متکی با گفتن آنکه از آن نظر، شیخ زکزاکی ادامه دهنده راه امام و پیشوا راحل و همچنین مقام معظم رهبری محسوب می‌می شود خاطرنشان کرد: شیخ زکزاکی درصدد تقریب مذاهب اسلامی و همچنین تشکیل ید واحده در میان مسلمانان می باشد.

او همچنین با تصریح بر آن نقطه که خواندن و قرائت‌های متعددی از اسلام ارائه می‌می شود تاکید کرد: خواندن و قرائت اصیل و همچنین ناب از اسلام آن هم قرائتی می باشد که امام و پیشوا راحل ارائه کردند و همچنین در آن هم بر پیشامد جدید وحدت میان مسلمانان تاکید شده می باشد ولی باید توجه داشت خواندن و قرائت غیره ای نیز وجود دارد که بر اختلاف میان مسلمانان تاکید دارد و همچنین از دل آن خواندن و قرائت می باشد که داعش خود خوانده و همچنین القاعده تشکیل می‌می شود.

متکی عنوان کرد: یکی از مهمترین آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، ایده عدالت محوری آن هم می باشد و همچنین اروپایی‌‌ها به دنبال آن بوده و همچنین خواهند بود که مانع از جهانی شدن آن گفتمان شوند. انقلاب اسلامی ایران مفهوم جدیدی از دین و همچنین خوانش جدیدی از آن هم ارائه کرد و همچنین آن در حالی بود که غرب عنوان می‌کرد با اجرای لیبرال دموکراسی خواندن و قرائت دینی از میان رفته می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: خواندن و قرائت اصیل اسلامی آن هم قرائتی می باشد که در آن هم ظلم ستیزی جایگاه دارد ولی باید توجه داشت در خواندن و قرائت دیگر شاهد هستیم که مقدس مآبی حرف نخست را می‌زند و همچنین به دنبال آن می باشد که پیام جهانی را از اسلام جدا کند؛ در اسلام ناب، منطق عامل اقتدار و قدرت می باشد ولی باید توجه داشت آمریکایی‌ها عنوان می‌کند منطق ما آن هم اقتدار و قدرت ما می باشد.

انتهای پیام/ش

مشهد|وحدت آفرینی و همچنین تقریب مذاهب مهمترین کارکرد شیخ زکزاکی می باشد در تاریخ ۲۸ July 2019 | 12:52 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …