خانه / اخبار خراسان / ‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد

‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد

‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد

|‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، محمود حجتی عصر امروز در حاشیه بازدید از فاز یک و همچنین دو مجتمع دامداری و همچنین دامپروری خبوشان اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در کشور بایستی و حتما توجه داشت که دامداری بدون تولید علوفه خشک توسط خود دامپروران پایدار نخواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر بخشی از ملزومات آن قسمت و بخش توسط ارز دولتی وارد می‌می شود که در تامین مستلزم و نیاز دامپروران و همچنین نرخ تمام شده روز گوشت و همچنین فرآورده‌های دامی تاثیرگذار می باشد؛ دامداران بایستی و حتما توجه داشته باشند ممکن می باشد در بعدی با توجه به شرایط کشور و همچنین سیاست‌های حکومت آن ارز به ارز نیمایی تغییر کند.

حجتی عنوان کرد: در آن صورت دامداران که بر آن روال برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی نموده اند قطعا دچار مشکل خواهند شد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین در مراسم افتتاح  شبکه آبیاری اراضی پایاب سد تبارک خاطرنشان کرد: کشور ما در منطقه گرم و همچنین خشک قرار دارد و همچنین  یک سوم متوسط جهانی، نزولات و همچنین منابع آبی داریم؛ بایستی و حتما توجه بیشتری در مهار، انتقال و همچنین مدیریت راندمان بهره‌برداری از آب داشته باشیم.

حجتی گفت: در سال شمسی‌های اخیر منابع خوبی به  حوزه آب و همچنین خاک تخصیص داده شده و همچنین کارهای خوبی در آن حوزه به انجام رسیده می باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در آن حوزه گفتن داشت: در ۵سال قبل، حدود یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده‌اند البته ما هرچه در باره بهره‌برداری از آب کار کنیم باز هم کم می باشد.

 حجتی اظهار داشت: در حال حاضر حرکت در آن باره به سمت سیستم‌های هوشمند آبیاری زیرزمینی می باشد تا ضمن جلوگیری از تبخیر آب، برحسب مستلزم و نیاز و همچنین به مقدار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری  گیاه آب بهره بری و استفاده می شود؛ همچنین و علاوه بر آن، ضرورت توجه به اصلاح بذر و همچنین نهال از اولویت‌های دیگر آن حوزه می باشد که در سفر به خراسان رضوی شاهد انجام فعالیت‌های خوبی در آن حوزه نیز بودیم.

او همچنین در پایان افزود: طرح شبکه آبیاری اراضی پایاب سد تبارک که امروز افتتاح شد، ۶۵ هکتار از اراضی آن شهرستان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که به همت کشاورزان و همچنین توسط وزرات نیرو به بهره برداری رسیده که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه منطقه و همچنین ارزش افزوده جهت کشاورزان و همچنین امنیت غذایی کشور داشته باشد.

انتهای پیام/ش

‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد در تاریخ ۸ August 2019 | 10:52 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …