خانه / اخبار خراسان / مبحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد? صنعتی در خراسان رضوی صحت ندارد

مبحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد? صنعتی در خراسان رضوی صحت ندارد

مبحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد? صنعتی در خراسان رضوی صحت ندارد

|مبحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد? صنعتی در خراسان رضوی صحت ندارد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، محمدرضا مس‌فروش عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: از زمان حضور بنده در سمت ریاست نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی ۴۰ روز می‌گذرد و همچنین در آن مدت ارتباطات مستقیمی با فعالان حوزه‌های صنعت، معدن و همچنین تجارت در سطح استان داشتیم و همچنین به تناسب ظرفیت‌هایی که در خراسان رضوی وجود دارد بهترین تصمیمات را جهت اجرایی و همچنین عملیاتی شدن در آن سه حوزه اتخاذ کردیم.

او همچنین افزود: بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات حوزه صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی در استان قابل حل نیست و همچنین نیازمند وارد شدن مسئولان وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت و همچنین به‌ ویژه شخص وزیر هستیم و همچنین از رسانه‌ها هم به عنوان بازوی قوی نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی می‌خواهیم که در مسیر حل معظلات و مسائل و مشکلات یاری‌گرمان باشند.

ریاست نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی با گفتن آنکه معظلات و مسائل و مشکلات متنوع و گوناگون و مختلف حوزه صنعت شامل تحریم‌ها مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار گرفته می باشد، خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در سه حوزه صنعت، معدن و همچنین تجارت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد و همچنین آن ظرفیت سه گانه بدین شکل در هیچ استانی وجود ندارد و همچنین از نگاه ویژه خبرنگاران به آن حوزه‌ها تقدیر می‌کنم.

مس‌فروش تصریح کرد: به دنبال آن هم هستیم در شرایط سخت اقتصادی تنش و همچنین مشکلی در بازارهای استان به‌ ویژه مشهد با وجود گستردگی صنوف و همچنین صنایع به‌وجود نیاید و همچنین کنترل بازار از مبدا تا مقصد به‌خوبی انجام می شود.

او همچنین تاکید کرد: رتبه خراسان رضوی در حوزه صنعت به لحاظ تعداد واحدها و همچنین اشتغال تک‌رقمی می باشد و همچنین در تلاش هستیم که جایگاه هشتمی فعلی را ارتقاء دهیم و همچنین میانگین و همچنین نرم رشد و همچنین تحول در واحدهای صنعتی و همچنین جوازهای کسب در کشور ۱۱ قسمت و بخش بوده که آن عدد در خراسان رضوی از مرز ۱۹ قسمت و بخش گذر کرده می باشد.

ریاست نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی با اشاره به آنکه وارد شدن قسمت و بخش خصوصی به حوزه تولید با تامین سرمایه ۱۰۰ درصدی از سوی فرد منطقی نیست، گفت: حالت منطقی در آن کار سرمایه ۳۰ درصدی از سوی تولیدکننده و همچنین تامین ۷۰ درصدی از سوی بانک‌ها با اختصاص تسهیلات ویژه، بهره کم و همچنین اقساط طولانی بوده و همچنین نسبت مصارف به منابع در استان هم ۵۶ به ۸۴ قسمت و بخش می باشد و همچنین بایستی و حتما از ظرفیت بالای بانک‌ها به‌خوبی بهره بری و استفاده می شود.

مس‌فروش گفت: تسهیلات تبصره ۱۸ با بهره ۱۸ درصدی با همکاری بانک‌ها و همچنین صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد و همچنین سهم خراسان رضوی در سال شمسی ۹۸، ۲۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌می شود که ۱۰ قسمت و بخش آن هم و همچنین معادل ۲ هزار میلیارد تومان آن هم در مدت ۵ ماهی که از سال شمسی رونق تولید قبل تخصیص یافته می باشد و همچنین امیدواریم مابقی آن هم در ۷ ماه باقی‌مانده به‌صورت کامل تخصیص یابد؛ حتی بایستی و حتما به موضوع رهینه بانک‌ها و همچنین پرداخت بیش از وام در موارد خاص هم توجه می شود و همچنین با همکاری بین بانکی کمک بزرگی در حوزه تولید صورت پذیرد.

او همچنین افرود: ثبت ذخایر معدنی نیازمند پرداخت هزینه ۱۰ میلیون تومانی از سوی فرد معدن‌کار بوده و همچنین افرادی که توانایی سرمایه‌گذاری ابتدایی و اولیه ۳۰ درصدی را دارند قدرت پرداخت آن مبلغ ناچیز را هم دارند.

ریاست نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی ضمن تکذیب اعداد و همچنین ارقام گفتن شده در ارتباط و رابطه با تعداد واحدهای صنعتی راکد و همچنین نیمه‌راکد استان، گفتن کرد: موضوع گفتن شده در بحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد صنعتی در استان تائید نمی‌کنم، حتی عدد گفتن شده ۷۷ واحد در آن ارتباط و رابطه هم که اختلاف بسیاری با رقم اول گفتن شده دارد صحت ندارد و همچنین در صورتی که درست می‌بود تحول در تولید و همچنین صادرات را شاهد نبودیم و همچنین در ۵ ماهه نخست امسال شاهد رشد ۳۸ درصدی اشتغال، ۵۰ درصدی تولید و همچنین ۲۶ درصدی صادرات به نسبت مدت مشابه سال شمسی قبل بودیم؛ همچنین در حوزه صادرات نگاه‌های بسته‌ای جهشی را در دستور کار قرار داده‌ایم. 

مس‌فروش تصریح کرد: صنعت زعفران یکی از کلیدی‌ترین و همچنین پردرآمدترین صنایع استان و همچنین کشور بوده و همچنین در صورتی که پیاز زعفران که ثبت ملی هم شده، ثبت جهانی می شود دیگر کشورهایی همچون اسپانیا آن محصول ناب ایرانی را به نام خود ثبت نمی‌کنند.

او همچنین تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت نگاهی ویژه در بحث تفویض اختیارات به مدیران استانی و همچنین حتی قسمت و بخش خصوصی داشته می باشد تا دیگر نیازمند حضور اشخاص در تهران نباشد و همچنین تمامی کارها در استان انجام می شود و همچنین خوشبختانه در خراسان رضوی به آن موضوع به‌صورت ویژه‌تر توجه شده تا از ظرفیت قسمت و بخش غیردولتی حداکثر بهره بری و استفاده را داشته باشیم.

ریاست نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی در ارتباط و رابطه با موضوع تخلف در نانوایی‌ها، خاطرنشان کرد: ناظران نهاد صنعت، معدن و همچنین تجارت خراسان رضوی نظارت ویژه در حوزه نرخ، کیفیت و همچنین سلامت نان دارند و همچنین آن نظارت در سایر کالاها و همچنین اقلام مانند گوشت، مرغ، تخم‌مرغ، قند و همچنین شکر و همچنین غیره وجود دارد و همچنین تلفن ۱۲۴ هم به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگویی شهروندان و مردم شهر می باشد؛ البته پیگیر هستیم که محصول موردنیاز اعم از گرم و همچنین منجمد به مقدار و اندازه و میزان کافی تامین می شود تا التهاب قیمت و نرخ ها را شاهد نباشیم.

مس‌فروش گفت: در کشور جهت آن هم که یک کار پهناور و بزرگ شکل بگیرد بایستی و حتما متناسب آن هم کار اقدام مقتضی صورت پذیرد و همچنین در صنعت فولاد استان که معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری هم دارند بایستی و حتما بگوییم که مجوزها از سوی وزارت خانه صادر و همچنین استان در آن هم نقشی نداشته می باشد، ولی باید توجه داشت در تلاش هستیم با پیگیری‌های که داریم معظلات و مسائل و مشکلات فعالان آن حوزه را برطرف کنیم؛ فولاد و همچنین سیمان دو رکن اصلی مصالح ساختمانی خواهند بود و همچنین توسعه و همچنین آبادانی استان و همچنین کشور به‌شدت نیازمند آن دو مهم می باشد.

او همچنین افزود: در بحث معادن استان متناسب با ظرفیت آن هم معدن فعالیت داریم و همچنین در بعضی معادن تمرکز ۱۰۰ درصدی داریم و همچنین از تمامی ظرفیت‌های آن هم در مسیر رونق تولیدات معدنی بهره بری و استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ش

مبحث ۱۶۰۰ واحد راکد و همچنین نیمه‌راکد? صنعتی در خراسان رضوی صحت ندارد در تاریخ ۱۸ August 2019 | 1:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …