خانه / اخبار خراسان / مشهد| رجبی‌دوانی: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی تشکیل شد

مشهد| رجبی‌دوانی: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی تشکیل شد

مشهد| رجبی‌دوانی: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی تشکیل شد

|مشهد| رجبی‌دوانی: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی تشکیل شد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، محمدحسین رجبی‌دوانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: اقدام ارزنده مسئولان موسسه عهد همدلی در دفاع از شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن شایسته تقدیر می باشد؛ همه ما وظیفه حمایت از مظلوم داریم و همچنین در صورتی که آن مظلوم مسلمان باشد آن وظیفه سنگین‌تر می باشد و همچنین به فرموده رسول اکرم(ص) کسی که نسبت به مسلمانان بی‌تفاوت باشد مسلمان نیست و همچنین امام و پیشوا صادق(ع) هم می‌فرمایند آن نوع اقدامات ثواب ۷۰ حج را دارد.

او همچنین افزود: یک موضوع دیگر که توجه به یمن را بیش از پیش می‌کند ارتباط و رابطه دیرینه شهروندان و مردم شهر ایران با یمن از دیرباز به تا حال بوده و همچنین شروع آن هم دوره حبشیه بود و همچنین حاکمان ایرانی در آن هم دوران در یمن طبق دستور پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) حاکمیت داشتند و همچنین مثل حکومت‌های ظالم در دوران امامت امام و پیشوا علی(ع) و همچنین دیگر ائمه اطهار(ع) نبود.

پژوهشگر تاریخ اسلام با گفتن آنکه در آن روزها شهروندان و مردم شهر کشور فقیر یمن اوضاع سختی دارند، خاطرنشان کرد: جنگ در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف یمن و همچنین آسیب‌دیدن زیرساخت‌ها و همچنین منازل مسکونی اوضاع را در آن کشور بدتر از قبل کرده و همچنین ضرورت عهد همدلی تا تقدیم مهربانی در چنین شرایطی بیش از پیش احساس می‌می شود.

رجبی‌دوانی در ارتباط و رابطه با ستاد تشکیل‌ شده با موضوع کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن گفت: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی به مسلمانان جنگ‌زده و همچنین ستم‌دیده یمنی در کشور فعال شده و همچنین مجموعه‌ها و همچنین تشکل‌های متنوع و گوناگون و مختلف دولتی، غیردولتی و همچنین مردمی با آن ستاد همکاری دارند.

حسین پارسامنش مدیرعامل موسسه عهد همدلی نیز اظهار داشت: پویش مردمی سقا با هدف مشارکت در طرح‌های آبرسانی سقایه‌الامام‌الاحسین(ع) و همچنین سقایه‌الابی‌الفضل‌العباس(ع) در استان صنعای یمن فعال شده می باشد.

او همچنین افزود: جریان‌های مهدویت در استان با توجه به هم و همچنین غم‌هایی که وجود داشت فعال شد و همچنین متاسفانه شاهد حمایت‌های سلیقه‌ای و همچنین عدم حمایت‌های مطلوب و همچنین مستمر بودیم و همچنین همین عوامل موجب شد تا مجموعه‌ای از جریانات مهدوی در استان فعال می شود.

پارسامنش افزود: در سال شمسی ۹۴ تعداد ۱۳ تشکل مهدوی در مشهد فعال شد و همچنین آن عدد سالانه رو به افزایش بوده و همچنین هم‌اکنون به ۲۴ تشکل رسیده می باشد آن ساختار در فضاهای رسمی به آن شکل تشکیل نشده و همچنین ما تمام اساسنامه‌ها و همچنین ساختارهای کلیه شرکت‌های خصوصی به‌ویژه هلدینگ‌های را مورد بررسی کردن قرار داده‌ایم، ساختاری در ۴ قسمت و بخش تعریف شده می باشد.

مدیرعامل موسسه عهد همدلی با گفتن آنکه از ظرفیت اشخاص شاخص در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین اهداف راهبردی آن مجموعه در حوزه مهدویت بهره بری و استفاده شده می باشد خاطرنشان کرد: از هر مجموعه یک فرد یا شخص با تائید هیئت امنا به مجمع راه می‌یابند و همچنین اشخاص راه یافته به مجمع ضمن آنکه حکم رسمی گرفتن می‌کنند، بایستی و حتما از تشخص‌های حوزه مهدویت برخوردار باشند؛ هم‌اکنون بیش از ۱۶۰ تشکل افتخاری با مجمع موسسه عهد همدلی به‌صورت افتخاری همکاری دارند و همچنین تعداد ۸۰ فرد یا شخص هم قوه رسمی آن مجمع خواهند بود و همچنین حق رای دارند و همچنین نخستین رای‌گیری ۷ عصو اصلی و همچنین ۲ عضو علی‌البدل را جهت ۲ سال شمسی انتخاب می‌کنند و همچنین آن انتخابات هر ۲ سال شمسی یک بار برگزار می‌می شود.

پارسامنش تصریح کرد: کارگروه‌های موسسه عهد همدلی در ۴ موضوع فضای مجازی و همچنین وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌ها، دانشگاهی، حاشیه شهرستان و همچنین تولیدات فعال می باشد و همچنین ما دو مدل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تقویتی و همچنین حمایتی و همچنین مناسبتی و همچنین اجتماعات را در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاری خود تعریف کرده‌ایم.

او همچنین در ارتباط و رابطه پویش ساخته یا ایجاد شده توسط موسسه عهدهمدلی با موضوع کمک به شیعیان مظلوم یمن تاکید کرد: پویش مردمی سقا با هدف مشارکت در طرح‌های آبرسانی سقایه‌الامام‌الاحسین(ع) و همچنین سقایه‌الابی‌الفضل‌العباس(ع) توسط موسسه عهد همدلی (مجمع تشکل‌های مهدوی) در استان صنعای یمن و همچنین به نیت کمک به شیعیان مظلوم یمن راه‌اندازی شده می باشد.

انتهای پیام/ح

مشهد| رجبی‌دوانی: ستاد کمک به شهروندان و مردم شهر مظلوم یمن با هدف امدادرسانی تشکیل شد در تاریخ ۲۵ August 2019 | 11:41 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …