خانه / اخبار خراسان / خراسان رضوی|لمس مردن و مرگ در ایستگاه آخر؛ مصائب شیرین بانوی غسال سبزواری

خراسان رضوی|لمس مردن و مرگ در ایستگاه آخر؛ مصائب شیرین بانوی غسال سبزواری

خراسان رضوی|لمس مردن و مرگ در ایستگاه آخر؛ مصائب شیرین بانوی غسال سبزواری

|خراسان رضوی|لمس مردن و مرگ در ایستگاه آخر؛ مصائب شیرین بانوی غسال سبزواری از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از سبزوار، تنها و فقط بایستی و حتما یک «غسال» باشی تا طعم تلخ نگاه‌های سرد و همچنین ترس آلود اطرافیان را به خود و همچنین دست‌هایت را بچشی. تنها و فقط بایستی و حتما یک غسال باشی تا ببینی که دیگران طوری نگاهت می‌کنند که انگار از آن هم دنیا آمده‌ای؛ ولی باید توجه داشت در صورتی که همین غسالان نبودند چه کسی حاضر بود آن تکلیف شرعی را انجام دهد؟

غسالان دل دارند،دلی که بتواند  یاد مردن و مرگ را  هر روز ببیند ولی باید توجه داشت جهت فراز و همچنین نشیب‌های زندگی آماده است و خواهد بود.غسال بودن شجاعت می‌خواهد؛ شجاعتی از جنس زنان و همچنین مردان غسال ولی باید توجه داشت نگاه‌های بعضی از شهروندان و مردم شهر آنها را می‌رنجاند.محبوبه  شورابی یکی از غسالان بانوی سبزوار می باشد که از سال شمسی ۷۹ به آن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل روی آورده می باشد.

به شغلم افتخار می‌کنم

او همچنین در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در سبزوار گفت: ۱۹ سال شمسی می باشد که غسال هستم و همچنین به شغلم افتخار می‌کنم و همچنین یقین دارم آن کار از همه کارها جهت من باارزش‌تر می باشد و همچنین در تمام طول خدمت بدون هیچ چشم داشتی جهت رضای خداوند تبارک و تعالی تلاش کردم و همچنین می‌دانم آخر همه انسان‌ها آن جایگاه می باشد.

او همچنین ادامه داد:صاحب منزل و خانه ما غسال بود و همچنین آن هم زمان به دلیل تنگ دستی بسیاری که در زندگیمان داشتیم ایشان مرا راهنمایی کرد به شهرداری بروم و همچنین درخواست کار بدهم؛ هنگام و زمانی که نزد شهردار رفتم؛ به بنده گفت: دخترم تو جوون هستی نمی‌ترسی از آن کار؟ پاسخ دادم: خیر و همچنین از فردای آن هم روز به سرکار رفتم.

شورابی اظهار کرد: هنگامی که در آرامستان هستم آرامشم بیشتراست و همچنین اکثر اوقات اکثرا و بیشتر از ساعت کاری‌ام در آن محل باقی می‌مانم.

 او همچنین با اشاره به تعداد فوتی‌های که او همچنین غسل می‌دهد ادامه داد: هر روز خدا ۱۰ زن و همچنین مرد غسل می‌شوند و همچنین از کودک چهارماهه به بالا غسل صورت می‌گیرد. زمانی که غسل می‌دهم دائما ذکر می‌گویم و همچنین دعا می‌خوانم و همچنین صلوات می‌فرستم.

فرزند آخرم را که باردار بودم و همچنین در تمام دوران بارداری‌ام سر کار می‌آمدم و همچنین در روز آخر ۵ میت را غسل دادم و همچنین روانه بیمارستان  شدم و همچنین بعد از زایمان تمام سروصداها در ذهنم مانده بود و همچنین تا ۴۰ روز افسردگی گرفته بودم، ولی باید توجه داشت به لطف خداوند تبارک و تعالی آن فرزندم خیلی زیاد متدین و همچنین مومن می باشد.

غسالان ساعت ندارند

علی اصغر رباطی غسال غیره ای می باشد که ۱۱ سال شمسی می باشد به آن حرفه مشغول می باشد و همچنین قبل از آن هم کارمند شهرداری بوده و همچنین در ماه‌های آخر خدمت خود به سر می‌برد.

او همچنین نیز می‌گوید: از شغلم خیلی زیاد راضی هستم؛ با آنکه کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما ساعت ندارد، در هر ساعت از شبانه‌روز تصادفات جاده‌ای صورت می‌گیرد ما جهت تحویل جنازه و همچنین انجام فرایض غسل اعزام می‌شویم.

 او همچنین در مورد یکی از خاطراتش گفت: چندی پیش نیسانی که راننده آن هم فوت کرده بود و همچنین سرنشین غیره ای نداشت، همراه خود مقدار بسیاری وجه نقد همراه داشت که بعد از تحویل دادن وسایل آن فرد به قوه انتظامی وجه نقد را نیز تحویل دادم.
 
محبوبه شورابی؛ بانوی غسال سبزوار ولی باید توجه داشت در مورد سختی‌های کارش گفت: از نگاه شهروندان و مردم شهر به آن حرفه بعضا متاثر می‌شویم، شهروندان و مردم شهر بدانند کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما یک واجب کفایی می باشد و همچنین امیدوارم نگاه شهروندان و مردم شهر نسبت به کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما عوض می شود؛ در صورتی که به قبل برگردم باز هم هم غسال می‌شوم، هر چند در غم شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما شریک شویم ولی باید توجه داشت با تمام تلخی‌ها و همچنین اتفاقات ناگواری که در آن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل هست آرامش بیشتری هم وجود دارد.

انتهای پیام/

خراسان رضوی|لمس مردن و مرگ در ایستگاه آخر؛ مصائب شیرین بانوی غسال سبزواری در تاریخ ۴ September 2019 | 1:26 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …