خانه / دسته‌بندی نشده / بیوگرافی رضا صادقی

بیوگرافی رضا صادقی

بیوگرافی رضا صادقی + عکس های رضا صادقی
اطلاعات هنرمند
زادروز : ۲۵ مرداد ۱۳۵۸
سبک‌ها : آهنگ پاپ
کار(ها) : خواننده موسیقی ساز، ترانه سرا
ساز(ها): گیتار،پیانو،کیبورد


دانلود آهنگ
بیوگرافی رضا صادقی
رضا صادقی، خواننده موزیک پاپ ایرانی اهل بندرعباس است. رضا صادقی در ۲۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در بندر عباس به جهان آمد. ابتدا کار خود را با تلاوت قرآن شروع کرد. علاقه‌مندی او به موزیک سبب شد که او مسیرش را به آن سمت تغییر دهد.

زندگی حرفه‌ای رضا صادقی
اولین تجربهٔ او در موسیقی به موزیک راز عشق در سال ۱۳۷۱ باز می‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیا شروع کرد و آلبوم‌های گل لاله، رویای شیرین مستانه و دیوانه را عرضه کرد. بعد از آلبوم گل لاله همکاری را با گروه کیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد.

رضا صادقی

علاقهٔ او به هنرمندانی همچون چشم آذر بابک بیات باعث شد تا آثار او تحت تاثیر آنها قرار گیرد. او در برخی کارهای خود از اشعار مهدی اخوان ثالث سهراب سپهری مصرف کرده ‌است. او که به مشکی پوش مشهور است از ۲۵ مرداد ۱۳۷۲ لباس مشکی بر تن می‌کند. آغار مشهور یت او به ترانهٔ مشکی رنگ عشقه در آلبوم مشکی رنگ عشقه بر می‌گردد. وی بعد از مشکی رنگ عشقه آلبوم پیرهن مشکی را بصورت رسمی ارائه کرد.

آلبوم وایسا جهان دومین آلبوم رسمی وی بود که موجی عظیم ایجاد کرد و بهترین آهنگ دهه ۸۰ ایران شد. وی در سال ۱۳۹۰ آلبوم دیگری به نام آلبوم دیگه مشکی نمی‌پوشم! را ارائه کرد. تراک ۵ این آلبوم به همین نام است. در پی اعلام نام این البوم شایعات نادرستی مبنی بر اتمام مشکی پوشی وی بیان می‌شد که بعد از توضیحات خود رضا صادقی پارت پایانی این ترک معین شد که در این ترانه رضا صادقی می‌گوید: واسه رفتن از این جهان دیگه مشکی نمی‌پوشم! در این آلبوم شعر ۱۲ موسیقی را خود رضا صادقی گفته است. این آلبوم قرار بود با نام‌های ۱۲۱ یادگاری منتشر شود که به این نام تغییر کرد.

رضا صادقی

رضا صادقی

رضا صادقی در فیلـم ی با نام بی خداحافظی بازی کرد که پارت بسیار کوتاهی از زندگی خود وی نیز در این فیلـم بوده است.
او با بابک جهان بخش یکی از خوانندگان بیان ایرانی رابطه خوب ی دارد، حتی در آلبوم من بارون بابک جهان بخش ترک به همراه خواندند. همین طور وی در آلبوم تو محکومی به برگشتن خشایار اعتمادی تراکی به نام “نمیدونی و میدونم” با او هم خوانی کرد که حاشیه‌هایی به دنبال داشت.

مشکلات جسمی رضا صادقی
وی در بچگی به بیماری ساده‌ای مبتلا شده بود. که در تنها کلینیک موجود در بندر حضـور میابد ب غلط دکتر تزریق غلط در نخاع کلیه اعضای بدن وی فلج شد که به مرور زمان همه بدن وی مداوا شد تنها در پارت زانوهای پایش ضعفی ایجاد شد.

ازدواج رضا صادقی

رضا صادقی در ۲۰ بهمن ۹۰ با دختری ایرانی که ساکن آلمان بوده عقد یک سال بعد همسرداری کرد. ۲ سال بعد از ازدواج دارای دختری به اسم تیارا می شود . تیارا اولین فرزند رضا صادقی است که در بهمن سال ۱۳۹۲ به جهان آمده است.

رضا صادقی و همسرش

رضا صادقی در مورد ازدواج ش می گوید، در سفر به آلمان از طریق دوست ها م با خانواد‌ه‌ای آشنا شدم در مدتی که آنجا بودم حس کردم باید به این اندیشه باشم که تفکری جز تفکر خودم را بپذیرم، ضمن اینکه همسرم بسیار آدم صادقی است. برخلاف من عصبی نیست، بسیار لبخند می‌زند، مهربان است، آدم ‌ها را رفیق دارد و به بچه‌ها عشق می‌ورزد.

بیشتر طرفدار تفکر من بود تا طرفدار آهنگ ‌هایم؛ این بیشتر جذبم می‌کرد. تفکرات و حتی مطالعات و مصاحبه‌های من. از مصاحبه‌هایم بیشتر از شعرهایم آگاه بود این برای من جالب‌ بود. همسرم سال‌ها از ایران دور بود، با فرهنگ اروپا آشناتر بود. برای من با اهمیت این است که همسرم در یک خانواده اصیل و با تفکرات ایرانی بزرگ شده است.

همسر دختر رضا صادقی

اصالت همواره برای من بسیار با اهمیت بوده است. یک ویژگی مثبت دیگر او سیدزاده بودنش است. پدرخانم من اهل مطالعه و کتاب است، کلکسیون کتاب دارد از تمام مهم‌تر اینکه حس می‌کنم همسرم، مادر خوب ی برای بچه‌های من است. بدون تعارف می‌گویم تمام مردهای جهان بعد از مادرشان از همسرشان توقع مادر بودن دارند. ممنونم که بچه‌بازی‌هایم را طاقت می‌آورد. درکل احساس بهتر ی به تمام اتفاقات دوروبرمان دارم یکی از ستاره‌های بهتر زندگی من همسرم است.

رضا صادقی همسر و دخترش

آلبوم‌های رضا صادقی
– ۱۹۹۲ / ۱۳۷۲ – راز عشق
– ۱۹۹۴ / ۱۳۷۳ – باله پرواز
– ۱۹۹۵ / ۱۳۷۴ – کلاغ غارغاری
– ۱۹۹۶ / ۱۳۷۵ – گل لاله
– ۱۹۹۷ / ۱۳۷۶ – بندر قدیم
– ۱۹۹۹ / ۱۳۷۷ – مستانه و دیوانه
– ۲۰۰۰ / ۱۳۷۸ – رویای شیرین
-۲۰۰۰ / ۱۳۷۹ – ۱۰ ثانیه
-۲۰۰۱ / ۱۳۸۰ – عاشقم من
– ۲۰۰۲ / ۱۳۸۱ – حکایت مشکی پوش
-۲۰۰۳ / ۱۳۸۲ – مشکی رنگه عشقه
– ۲۰۰۳ / ۱۳۸۲ – کما
– ۲۰۰۴ / ۱۳۸۳ – پرچم مشکی
– ۲۰۰۵ / ۱۳۸۴ – دلم برات میسوزه
– ۲۰۰۵ / ۱۳۸۵ – پیرهن مشکی
– ۲۰۰۶ / ۱۳۸۶ – وایسا جهان
-۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – چقدر سخته (غیر رسمی)
– ۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – یکی بود یکی نبود
-۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – درود آقا (دو قطعه در وصف امام حسین)
– ۲۰۱۰ / ۱۳۸۹ – هشت (یک قطعه در وصف امام رضا)
– ۲۰۱۱ / ۱۳۹۰ – آلبوم دیگه مشکی نمی‌پوشم
-۲۰۱۲ / ۱۳۹۱ – نسیم انتظار (دو قطعه مذهبی)
– ۲۰۱۳ / ۱۳۹۲ – همین…
– ۲۰۱۴ / ۱۳۹۳ – تنها گوش کن
– ۲۰۱۴ / ۱۳۹۳ – جرعه باران

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اهمیت و لزوم تبلیغات اینترنتی در دنیای کسب و کار

ثبت آگهی اینترنتیثبت آگهی رایگان تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال …