خانه / مقالات / آشنایی با درب ضد سرقت

آشنایی با درب ضد سرقت

از قدیم تا به امروز آدم به دنبال رفع نیازهای اولیه مانند داشتن سر پناه و سقف جهت خود خانواده و به نوعی حفظ این سر پناه از عوامل طبیعی وتجاوزبیگانگان وجدا سازی را با افراد دیگر معین نماید به دور خانه خود شروع به دیوار کشیدن کرد برای اینکه از ورود افراد بیگانه غریبه به داخل خانه پیشگیری نماید ، برای خانه در گذاشت.اما امروزه برای بالا بردن سطح امنیت واطمینان خاطر از مانع ورود سارقین به داخل خانه،ادارجات مانند بانک ها،مکان های عمومی،مکان کار استفاده ازدرب ضد سرقت به طرز چشـم گیری ارتقا یافته است.
ویژگی ها ی درب ضد سرقت :


درب های ضد سرقت

در ضد سرقت,درب ضد سرقت,درب های ضد سرقت

۱- پایداری درب ضد سرقت در مساوی برش های قوی، فشار بر سطح درب ضد سرقت بر گوشه‌های درب ،در زمان وقوع خسارت به وقت ورود سارقین که مانع از تخریب درب ضد سرقت می شود.
۲- درب های ضد سرقت از استانداردهای ضروری در وقت وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی مانندریزش ساختمان،زلزله و آتش سوزی هم برخوردار بوده است.
۳- درب های ضد سرقت علاوه بر امنیت بر اساس استانداردهای محیطی همچون عایق سرما، گرما، باد رطوبت و صدا طراحی ساخته شده است.
تناسب درب ها با محل مورد استفاده

قبل از انتخاب درب ضد سرقت می بایست محل مورد مصرف را بررسی کرد تا درب ضد سرقت متناسب با آن گزینش شود.در ساختار درب ضد سرقت از درب های فلزی آسان که درب فلزی از دولایه ورق سخت به ضخامت میلی‌متر ساخته شده است در دو طرف درب ضد سرقت نصب می شود.جهت پیشگیری ازآلودگی صوتی صدا های زندگی شهری از یک لایه عایق صدا در لایه میانی درب ضد سرقت استفاده می شود از طرفی هم برای پیشگیری از اتلاف انرژی گرمایی هم از عایق گرمایی در همان لایه میانی مصرف می شود.همچون اماکنی دور از حضـور جمع از عبارت ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌های ضد سرقت با ویژگی‌های ویِژگزینشه استفاده شود تا امکان نفوذ سارقین بعد از برش تخریب لایه‌های سطحی درب ضد سرقت به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب ضد سرقت به دو میلی‌متر و جمعا چهار میلی‌متر افزایش می‌یابند بلکه لایه میانی هم از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید ضد تخریب در بین درب ضد سرقت تقویت گردیده است.

امکانات قابل اجرا بر روی درب ضد سرقت طبق سفارش حاوی :
درب های ضد سرقت از درجه بالای استانداردهای کیفیت برخوردار بوده و مانعی مفید در مساوی سرقت است .به لحاظ ظاهر طرح های خیلی قشنگ است که علاوه بر صرفه جویی در هزینه نهایی ساختمان سازی، زیبا یی بسیاری به واحدهای مسکونی جایزه می نماید.بسیاری از درب های ضد سرقت سیسـتم های امنیتی و حفاظتی مفرق از نظر تکنولوژی به کار رفته در اجزای تشکیل دهنده آن هستند .
انواع درب ضد سرقت
انواع درب ضد سرقت از نظرجنس
درب ضد سر​قت چوبی:
درب ضد سرقت چوبی mdf

درب ضد سرقت mdf از آهن روکش mdf ساخته می شود .درب ضد سرقت mdf ضد آب بوده و در مساوی رطوبت پایداری دارد.
درب ضد سرقت چوبی pvc

درب ضد سرقت pvc هم مانند درب ضد سرقت mdf ،قاب آن از جنس pvc است که بسیار زیاد جنس محکمی دارد زیرا پی وی سی از انعطاف پذیری بیشتری برخورداراست .
درب ضد سرقت چوبی hdf

نمای کلی درب ضد سرقت چوبی از جنس M.D.F و P.V.C وH.D.F که دربرای درب های بیرونی به کار می رود لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا است.این نوع درب ضد سرقتدارای طراح های گوناگون از نوع مسطح و برجسته می­باشند. در این گونه درب ضد سرقت نیز یک ورق فولادی به ضخامت ۰٫۸ میلی متر کل سظح زیرین درب و ورق فولادی ۱٫۵ میلیمتر زیر روکش چارچوب را پوشانده است.
درب ضد سرقت فلزی :

چهار چوب درب ضد سرقت فلزی از جنس فولاد گرم است و رویه درب از ورق فولاد گرم با ضخامت های مختلف است .شبیه درب ضد سرقت MDF لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا است .روکش درب نیز با پوشش رنگ کوره ای ویا طرح چوب است .
درب ضد سرقت استیل:

چهارچوب درب ضد سرقت استیل از جنس استیل ضد زنگ است .روکش درب از ورق تمام استیل ضد زنگ ویا شیشه دو جداره است .
پاک کردن درب ضد سرقت

جهت پاک کردن درب ضد سرقت بایستی ابتدا نوع جنس درب ضد سرقت را بدانید :

جهت پاک کردن درب ضد سرقت چوبی (درب ضد سرقت روکش چوبی) از پارچه نرم وتمیز مصرف بکنید .چنانچه دیدید که لکه های رنگی یا لکه هایی که پاک کردن آن بسیار زیاد سخت می شود را می توان با شوینده های ویژه درب ضد سرقت ،آنها را تمیز پاک کرد.جهت پاک کردن درب ضد سرقت فلزی هم مانند درب ضد سرقت چوبی از همان پارچه نرم و جهت خش های روی درب ضد سرقت فلزی از خمیر دندان مصرف بکنید .درب های ضد سرقت رنگ شده در کارخانه ویا روکش دار چوبی هم هر چند زمان یکبار ممکن از رنگ ظاهری خودرا از دست بدهندکه با رنگ های براق کننده ،رنگ آنها مانند روز اول می شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …