خانه / مقالات / عوارض موسیقی پاپ در جسم وجان از نظر دین

عوارض موسیقی پاپ در جسم وجان از نظر دین

عوارض آهنگ پاپ در جسم وجان از نظر دین

دانلود آلبوم جدید با لینک مستقیم

با درود واحترام
من در مقاله ای خواندم موسیقی پاپ باعث ناباروری می شود لطفا کمی بیشتر در مورد عوارض آن از دیدگاه علم ودین ادرود مطالبی ارائه دهید نیز برای چه اسلام آن را منع کرده .
با تشکر

با سلام و سپاس از ارتباط¬تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

قبل از هر چیز می بایست بدانید که موزیک به دو دسته کلی تقسیم می شود:
۱ـ موسیقی طبیعی. ۲ـ آهنگ مصنوعی.
موسیقی طبیعی: جمله است از اصوات نغمه هایی که از طبیعت و یا از حنجره حیوانات شنیده می شود؛ مانند نغمه جویبارها، صوت آبشارها، ولوم برگها درختان وقت وزیدن باد و یا مثل آواز پرندگان. موزیک مصنوعی: جمله است از موزیک هایی که آدم با وسایل مصنوعی(چون تار، ویلون، سنتور، اکوردئون، گیتار، پیانو و غیره ) می سازد که در قالب آهنگ رپ، راک، پاپ، کلاسیک و… به جوامع بشری راه یافته است. فرق موسیقی طبیعی مصنوعی یا هنری را ممکن است بتوان در این مسئله دانست که آهنگ های طبیعی دارای سیر ملایم و یکنواخت می باشند لذا همواره برای آدم جذّاب مفرّح مسرت بخش بوده بر نشاط آدم به صورت واقعی می افزاید این مسئله کم و بیش ممکن است برای تمام اتفاق افتاده ولی موسیقی های مصنوعی این گونه نیستند. بلکه دارای ارتعاشات و زیر بم های گوناگونی هستند و لذا به نسبت این ارتعاشات و زیر و بم ها، سلسله اعصاب از آن تأثر می پذیرند چون یکنواخت نیستند طبیعتاً اثرات آن زیان بخش خواهد بود.
عوارض ضرر هایی که برای موزیک مصنوعی ذکر شده است تنها مختص یک نوع موسیقی مثل موزیک پاپ نیست. بلکه در مورد تمام موسیقی ها صدق می نماید .
امروزه بر طبق تحقیقات وسیع ای که در مورد آهنگ انجام گرفته است، آسیب ها مضرات زیادی جهت موسیقی به اثبات رسیده است که برای آشنایی مفصّل آنها معرفت مستندات آن، تحقیق کتاب های زیر را توصیه می کنیم:
۱٫ آهنگ از نظر فلسفی و روانی ، پدید آورنده: علّامه محمد تقی جعفری، ناشر: مؤسسه تدوین نشرآثار علّامه جعفری، تهران، ۱۳۸۵٫
۲٫ نظری به موزیک از طریق کتاب وسنّت، پدید آورنده: مصطفی شریعت موسوی اصفهانی، ناشر: اسماعیلیان، ۱۳۷۲٫
۳٫ تأثیرموسیقی بر اعصاب روان، پدید آورنده: حسین عبداللّهی خوروش، ناشر: بادران، اصفهان،۱۳۸۷٫
۴٫ مضرات موسیقی ، پدید آورنده: سید احمد خاتمی، ناشر: نشر قرآن قم.
۵٫ جوان و موسیقی ، پدید آورنده: محمد جوان بستانی، ناشر: انتشارات لاهوت،۱۳۸۴٫
۶٫ موسیقی و غنا از نظر اسلام، پدید آورنده: محمد اسماعیل نوری، ناشر موسسه بوستان کتاب، ۱۳۸۶٫
۷٫ موزیک از نظر دین دانش
۸٫ ساز آواز
به طور کلی، موزیک از لحاظ جسمی باعث اختلال در روند کار اعصاب نباتی آدم به هم میل کردن تعادل سیـستم اعصاب سمپاتیک پاراسمپاتیک می شود. این امر کارکرد اعمال حیاتی بدن اعم از هضم، جذب، دفع، ترشحات غدد، ضربات قلب و وضعِ فشار خون و… را مختل ساخته رفته رفته آدم را به گرفتاری‏ها امراضی مختلف نزدیک می‏سازد که طب با تمامِ پیشرفت‏هایش نمی‏تواند آسیب‏های پیش آمده را ویرایش نماید . آسیب هایی مثل: ضعف اعصاب، اختلالِ حواس، ثقل سامعه (سنگینی گوش)، نابینایی، کم شدن عمومیِ هوش و قوت عقل، اغتشاشاتِ فکری، سکته‏های قلبی و مغزی، سرگیجه، صداع، مالیخولیا، نفخ معده، تحریکات قلبی، طپش قلب، انقباضات عروقی، اختلالات غده ها مترشحه داخلی به ویژه تیروئید تخمدان، ناباروری، اسپاسم لوله گوارش، آسم (تنگی نفس)، و… .
از لحاظ روحی معنویی نیز باعث گمراهی غفلت ازخدا، گرایش به فساد، سوء عاقبت، قساوت قلب، از بین رفتن حیا، از بین رفتن قوّه تفکّر، از بین رفتن غیرت و جوانمردی، جنون دیوانگی، نزول بلاهای ناگهانی و عدم استجابت دعا، علت انتحار و خودکشی، پریشانی، جنون، علت فحشا جنایت، هیجان کاذب، سلب عزم و شکست شخصیت ، تضییع قوت قضاوت، اَمراض روحی روانی مختلف، افسردگی خمودگی، اضطراب ، عصبانیت، سستی، بی ارادگی، تهییج عشق، کوتاهی عمر، جوان مرگی، جلب توجه غیر طبیعی و…
با توجه به اثرات مخرب آسیب های زیاد آهنگ همان گونه ی که تهم اکنون به اثبات رسیده است، دین مقدس اسلام، ائمه معصومین (علیهم السلام)، علماء و مراجع بزرگوار صرفاً چون به فکر سلامت بشر بوده و هستند ، بر همین اساس، موزیک مهیج و مطرب که باعث مضرات مختلف روی جسم، اعصاب روح و روان آدم می شود را ممنوع و استفاده از آن را حرام کرده اند.
متأسفانه گاهی از غلط اندازان تحت تاثیرات سوء تبلیغات گاهی از کج اندیشان نادان، موسیقی را غذای روح می پندارند و جهت گریز از رنج ها فراموش کردن ناراحتی های به آن پناه می برند در حالی که آهنگ نه تنها غذای روح نیست. بلکه سمّ مهلک کشنده ای است که جان دل آدم را می میراند.
موسیقی اثری همچون الکل افیون در روح روان آدم دارد به مفهومبا رخوتی که در اعصاب ایجاد می نماید سبب می شود که آدم موقتاً از واقعیت های زندگی فاصله بگیرد. موسیقی لذت و تخدیر آنی زود گذر ایجاد می نماید . ولی نابسامانی های زیاد ی را در پی دارد که به بعضی از آنها اشاره شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …