خانه / اخبار مسکن / افزایش نرخ سیمان از نیمه تیرماه

افزایش نرخ سیمان از نیمه تیرماه

افزایش نرخ سیمان از نیمه تیرماه

|افزایش نرخ سیمان از نیمه تیرماه از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

طرح متعادل‌سازی عرضه و همچنین تقاضای سیمان در کشور از سال شمسی قبل اجرا شد و همچنین در همین راستا تخفیف‌های کارخانه‌های سیمان برداشته شد، ولی باید توجه داشت با آن حال باز هم آن کارخانه‌ها با مشکل نقدینگی روبرو خواهند بود که به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، به منظور رفع آن معظلات و مسائل و مشکلات نرخ سیمان از ۱۵ تیرماه بین ۱۵ تا ۱۷ قسمت و بخش افزایش می‌یابد.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عبدالرضا شیخان با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات نقدینگی واحد‌های تولیدی سیمان با توجه به تخفیف‌های اعمال شده در سال شمسی قبل اظهار کرد: به منظور حمایت از واحد‌های تولیدی در سال شمسی ۱۳۹۵ افزایش قیمتی را در حدود ۱۵ تا ۱۷ قسمت و بخش جهت سیمان اعمال می‌کنیم.

او همچنین افزود: البته شاید بتوانیم واحد‌های تولیدی را راضی کنیم که افزایش نرخ برابر نرخ تورم اعلامی باشد که به دنبال آن بودیم که افزایش نرخ را از ابتدای اردیبهشت‌ماه اعمال کنیم ولی باید توجه داشت جمع‌بندی‌ها براین اساس بود که افزایش قیمت و نرخ ها بعد از ماه تبریک و مبارک رمضان یعنی از ۱۵ تیرماه اعمال می شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با گفتن آن‌که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی صنعت سیمان جهت سال شمسی ۱۳۹۵ از بهمن‌ماه سال شمسی قبل انجام شد، اظهار کرد: طرح متعادل‌سازی عرضه و همچنین تقاضا در آن صنعت از سال شمسی قبل اجرا شد و همچنین در بهمن ماه و همچنین اسفندماه پیشرفت خوبی را داشت.

شیخان افزود: از سوی دیگر تخفیف‌ها را نیز کاهش دادیم و همچنین سیمان شرایط بهتری پیدا کرد و همچنین با توجه به آن‌که استنباط ما آن می باشد که در سال شمسی جاری اتفاقی در حوزه مسکن و همچنین پروژه‌های عمرانی نمی‌افتد، آن طرح تا سه ماهه سوم امسال به نیرو خود باقی می باشد.

او همچنین تصریح کرد: ما مستلزم و نیاز کشور به سیمان را با توجه به جمعیت استان‌ها و همچنین قدرت تولید کارخانه‌های متنوع و گوناگون و مختلف در آن استان‌ها ارزیابی کردیم و همچنین سعی بر آن هم شد که در استان‌های مرزنشین صادرات را تقویت کنیم و همچنین مستلزم و نیاز داخلی آن استان‌ها توسط کارخانه‌های دیگر تامین می شود که به آن ترتیب تعادل مناسبی در عرضه و همچنین تقاضای سیمان در کشور ساخته یا ایجاد شد.

شیخان همچنین با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب توسعه صادرات سیمان در سال شمسی جاری ادامه داد: به شدت به دنبال آن موضوع هستیم که بازار عراق را از دست ندهیم و همچنین جلساتی را نیز در انتهای سال شمسی قبل با نهاد توسعه تجارت داشتیم و همچنین به دنبال آن هستیم که بتوانیم تعرفه‌های واردات سیمان به عراق را به تعرفه‌های قبلی برگردانیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: کارخانجات سیمان تلاش می‌کنند که در صورت امکان دو سال شمسی تنفس جهت پرداخت بدهی‌های بانکی و همچنین مبالغ گاز و همچنین برق گرفتن کنند که پیگیر آن موضوع هستیم و همچنین امیدواریم بتوانیم در دید و همچنین بازدید‌های نوروزی با مسوولان آن موضوعات را پیگیری کنیم.

 

ایسنا

افزایش نرخ سیمان از نیمه تیرماه در تاریخ ۴ April 2016 | 6:37 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …