خانه / اخبار مسکن / رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن

رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن

رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن

|رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن از خراسان مسکن|

تقاضای وام مسکن از ۱۳۵ مورد در زمان اعلام رسمی به ۲۵۰ مورد در اسفندماه رسید که رشدی ۸۵ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن

تقاضای وام مسکن از ۱۳۵ مورد در زمان اعلام رسمی به ۲۵۰ مورد در اسفندماه رسید که رشدی ۸۵ درصدی را نشان می‌دهد.

هنگام اعلام رسمی افزایش تسهیلات خرید مسکن هر روز خدا ۱۳۵ فرد یا شخص در بانک سپرده‌گذاری می‌کردند که در اسفندماه سال شمسی قبل آن رقم به ۲۵۰ سپرده در روز رسید. با آن وجود به نظر می‌رسد در صورتی که سود ۱۷٫۵ درصدی تسهیلات کاهش یابد استقبال از وام مسکن بالا برود که در آن خصوص حامد مظاهریان دست یار وزیر راه و همچنین شهرسازی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت متبوع خود را کاهش نرخ سودد تسهیلات مسکن و همچنین افزایش مدت بازپرداخت اقساط عنوان کرده می باشد.

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از سیاست‌های وزارت راه و همچنین شهرسازی در قسمت و بخش مسکن در سال شمسی قبل افزایش قدرت خرید مسکن جهت خانوارهای ایرانی با پرداخت تسهیلات مسکن تا ۵۰ قسمت و بخش نرخ واقعی عنوان شد که با مصوبه شورای پول و همچنین اعتبار در قسمتهای آخر سال شمسی ۹۴ شاهد افزایش تسهیلات خرید مسکن از ۳۵ به ۱۶۰ میلیون تومان در شهرهای پهناور و بزرگ، ۱۲۰ میلیون تومان در شهرهای میانی و همچنین ۸۰ میلیون تومان در شهرهای کوچک بودیم.

با آن‌که بعضی مسوولان وام ۱۶۰ میلیون تومانی را در افزایش اقتدار و قدرت خرید مسکن موثر می‌دانند پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد می باشد آن تسهیلات در شهرهای پهناور و بزرگ و همچنین کلان‌شهرهایی همچون تهران که نرخ متوسط منزل و خانه‌ها متری ۲ تا ۳ میلیون تومان می باشد به روش کامل پاسخگو نخواهد بود.

او می‌گوید: اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه در طبقات متوسط و همچنین پایین کشور به دلایل شرایط اقتصادی قبل و همچنین حال، امکان بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن را ندارند و همچنین بایستی و حتما جهت آن موضوع چاره اندیشی می شود. در حال حاضر سالانه ۷۰۰ هزار ازدواج در کشور انجام می‌می شود که جهت آن مقدار و اندازه و میزان بایستی و حتما مسکن با نرخ پایین تامین و همچنین عرضه می شود.

یک کارشناس مسکن نیز مقدار و اندازه و میزان تاثیرگذاری وام ۱۶۰ میلیونی را مستلزم کاهش شرایط محدودکننده آن هم دانست و همچنین گفت: خطوط محدودکننده وام‌های مسکن شامل وام ۸۰ میلیون تومانی به نحوی می باشد که شامل اشخاص خیلی زیاد کمی می‌می شود؛ مثلا وام به افرادی تعلق می‌گیرد که جهت اولین از آن تسهیلات بهره بری و استفاده می‌کنند، منزل و خانه اولی باشند یا از تسهیلات دولتی بهره بری و استفاده نکرده باشند.

او همچنین افزود: از سوی دیگر افرادی که مشمول آن طرح می‌شوند قشری از جامعه خواهند بود که قدرت اقتصادی و مالی بازپرداخت ندارند. اقساط وام ۸۰ میلیونی حدود یک میلیون تومان می باشد؛ در حالی که آن رقم از عهده بسیاری از خانواده‌ها خارج می باشد و همچنین دیدیم که بعد از گذشت ۹ ماه از اعلام آن تسهیلات ۳۷ هزار فرد یا شخص از آن وام استقبال کردند که رقم چندان بالایی محسوب نمی‌می شود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


رشد ۸۵ درصدی تقاضای وام مسکن در تاریخ ۵ April 2016 | 2:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …