خانه / اخبار مسکن / عمر ۲۵ ساله ساختمان‌ها در ایران/ اصلاح سازه در مرکز …

عمر ۲۵ ساله ساختمان‌ها در ایران/ اصلاح سازه در مرکز …

عمر ۲۵ ساله ساختمان‌ها در ایران/ اصلاح سازه در مرکز …

|عمر ۲۵ ساله ساختمان‌ها در ایران/ اصلاح سازه در مرکز … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با گفتن آنکه عمر ساختمان در ایران ۲۵ سال شمسی می باشد، گفت: شهرداری به دنبال کسب دخل و درآمد اکثرا و بیشتر از ساختمان‌ها می باشد در حالی که نهاد به موضوع کیفیت می پردازد.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حبیب الله بیطرف در مورد اختلافات میان نهاد نظام مهندسی ساختمان و همچنین شهرداری تهران، گفت: بین نهاد نظام مهندسی و همچنین شهرداری مقداری اختلاف در اهداف وجود دارد به آن معنا که هدف شهرداری به دنبال کسب دخل و درآمد اکثرا و بیشتر می باشد تا هزینه های بسیاری که دارد را جبران کند ولی باید توجه داشت هدف ما تنها و فقط کیفیت ساخت و همچنین ساز و همچنین رعایت قوانین و همچنین مقررات می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه گاهی در بعضی مصادیق آن اختلافات به وجود می آید، اظهار داشت: امیدواریم با توجه به بحث قانون و همچنین توجه به معیارهایی که در اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، بتوانیم همسوتر حرکت کنیم.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به آنکه کیفیت ساخت و همچنین ساز یکی از موضوعات مهم در شهرسازی می باشد، گفت: عمر ساختمان در ایران ۲۵ سال شمسی می باشد در حالی که در اروپا به ۱۵۰ سال شمسی می رسد، چرا ما هر ۲۵ سال شمسی یکبار همه سرمایه را از بین می‌بریم در حالیکه می قدرت بارعایت مقررات عمر ساختمان ها را افزایش داد.

بیطرف با اعلام آنکه هر یکسالی که بر طول عمر ساختمان‌های یک شهرستان اضافه می شود هزاران میلیارد تومان در عمر ساختمان‌ها صرفه جویی خواهد شد، افزود: افزایش کیفیت ساخت و همچنین ساز یک امر مهم می باشد و همچنین بایستی و حتما با سرعت انجام گیرد.

او همچنین در خصوص مرکز تجاری در میدان فردوسی که اجازه بهره برداری به آن هم داده نشده می باشد، گفت: در آن ساختمان چند دیوار برشی به عنوان المان‌های استحکام قسمت و بخش در سازه رعایت نشده بود، بنابراین نهاد نظام مهندسی وارد موضوع شد، در حال حاضر هم مالک در حال انجام اقدامات تکمیلی می باشد تا آن اشکال بر طرف می شود.

 

مهر

عمر ۲۵ ساله ساختمان‌ها در ایران/ اصلاح سازه در مرکز … در تاریخ ۷ April 2016 | 9:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …