خانه / اخبار مسکن / ثبات بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز + جدول

ثبات بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز + جدول

ثبات بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز + جدول

|ثبات بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز + جدول از خراسان مسکن|

بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز پایتخت نشان می‌دهد قیمت و نرخ ها از حدود ۱۴۰ میلیون تومان شروع می‌می شود و همچنین بعضا تا ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد؛ با آن وجود قیمت و نرخ ها از سال شمسی قبل تا کنون تغییر چندانی نداشته می باشد.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ بررسی کردن ۶۴ مورد آپارتمان ۷۵ متری که از آن هم به عنوان الگوی مصرف مسکن یاد می‌می شود نشان می‌دهد نرخ ۷۵ متری‌های نوساز شهرستان تهران بسته به منطقه، موقعیت، شمالی یا جنوبی بودن، عرض خیابان، نقشه و همچنین امکانات بنا متغیر می باشد.

جدول زیر نرخ منزل و خانه‌های ۷۵ متری نوساز در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف شهرستان تهران را نشان می‌دهد. ستون دوم نرخ بعضی واحدهای فروخته شده در سال شمسی جاری و همچنین ستون سوم نرخ سال شمسی قبل را نشان می‌دهد. (قیمت و نرخ ها بر حسب تومان می باشد)

http://www.bananews.ir/

با آن‌که مسکن کالایی ناهمگن محسوب می‌می شود و همچنین حتی نرخ دو منزل و خانه با متراژ مساوی در یک منطقه می‌تواند شامل اختلاف باشد، جدول فوق جهت آگاهی مخاطبان از اوضاع نسبی بازار مسکن شهرستان تهران ارایه شده می باشد. با آن حال بررسی کردن‌های مداوم روزنامه نویس و خبرنگار ایسنا از بازار مسکن نشان می‌دهد قیمت و نرخ ها نسبت به سال شمسی قبل تفاوت چندانی نداشته می باشد. بررسی ها نیز آن مساله را تا حدود بسیاری اثبات و یا تایید می‌کند. بر اساس نقل از بانک مرکزی در اسفندماه میانگین نرخ مسکن شهرستان تهران ۴٫۲ میلیون تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل ۳٫۹ قسمت و بخش افزایش داشت.

متوسط نرخ هر متر مربع واحد مسکونی پایتخت در ماه‌های آذر، دی، بهمن و همچنین اسفند به ترتیب ۳٫۸، ۳٫۸، ۳٫۹ و همچنین ۴٫۲ میلیون تومان بوده می باشد.

در حالی که بانک مرکزی و همچنین بعضی مسوولان دولتی معتقدند نرخ مسکن به کف رسیده و همچنین هم اکنون زمان خوبی جهت خرید منزل و خانه می باشد، عده‌ای از کارشناسان می‌گویند قیمت و نرخ ها هنوز می‌تواند کاهش یابد و همچنین به نرخ‌های سال شمسی ۹۰ برسد.

ولی باید توجه داشت افزایش نسبی معاملات مسکن از مهرماه سال شمسی قبل به بعد امیدهایی جهت خروج مسکن از رکود در دل شاغلان آن قسمت و بخش زنده کرد. با آن وجود تعداد معاملات آن هم‌قدرها نیست که بتوان از آن هم به عنوان رونق یاد کرد و همچنین عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‌گوید که آن تعداد یک دهم شرایط رونق قسمت و بخش مسکن می باشد.

با آن وجود تعداد معاملات از مهرماه سیر صعودی داشته ولی باید توجه داشت قیمت و نرخ ها افزایش نیافته ولی باید توجه داشت نسبت به کاهش نیز مقاومت نشان می‌دهد. البته بعضی معتقدند در جنوب پایتخت هنوز می‌قدرت انتظار افت نرخ داشت.

تعداد معاملات مسکن کل کشور از ۷۷ هزار مورد در مهرماه به ۱۰۷ هزار مورد در بهمن ماه رسید که در اسفندماه دچار افت شد و همچنین به ۵۷ هزار مورد رسید که عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک علت آن هم را تعطیلات نوروزی عنوان کرد. آن اوضاع در فروردین و همچنین احتمالا اردیبهشت ماه نیز ادامه دارد. لذا مبنای تحلیل شرایط واقعی مسکن از خرداد ماه ۹۵ خواهد بود که عقبایی معتقد می باشد اولین خیز خروج از رکود مسکن در خردادماه اتفاق می‌افتد و همچنین از شهریورماه شاهد رونق مسکن خواهیم بود.

ولی باید توجه داشت شرایط اقتصاد کلان هنوز سیگنال‌های مثبتی به قسمت و بخش مسکن ارسال نمی‌کند. درآمدهای نفتی کاهش یافته و همچنین حکومت بودجه سال شمسی ۹۵ را انقباضی بسته می باشد. قسمت و بخش خصوصی هم تمایل چندانی به سرمایه‌گذاری در مسکن ندارد؛ آن مساله از کاهش حدود ۸۰ درصدی صدور جواز ساخت در تهران از سال شمسی ۹۲ به بعد قابل اثبات می باشد؛ چرا که ارزش افزوده قسمت و بخش ساختمان طی سه سال شمسی اخیر به شدت کاهش یافته می باشد.

با آن‌که برجام تاثیر روانی اندک خود را از مهرماه سال شمسی قبل بر اقتصاد مسکن گذاشته، کارشناسان می‌گویند جهت آن‌که بتوان شرایط شفاف‌تری را در قسمت و بخش مسکن ملاحظه کرد بایستی و حتما منتظر تاثیر شرایط پسابرجام بر قسمت و بخش مسکن بود؛ چرا که در شرایط فعلی سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین داخلی، تنها راه پیش روی مسکن جهت برداشتن گام‌های خروج از رکود خواهد بود.

 

ایسنا

ثبات بازار آپارتمان‌های ۷۵ متری نوساز + جدول در تاریخ ۱۳ April 2016 | 9:02 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …