خانه / اخبار مسکن / بی‌توجهی تاریخی نسبت به نابودی بناهای تاریخی

بی‌توجهی تاریخی نسبت به نابودی بناهای تاریخی

بی‌توجهی تاریخی نسبت به نابودی بناهای تاریخی

|بی‌توجهی تاریخی نسبت به نابودی بناهای تاریخی از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

دست یار وزیر راه و همچنین شهرسازی از بی‌توجهی گسترده نسبت به نابودی بناهای ارزشمند تاریخی اظهار تاسف کرد و همچنین گفت: در بسیاری از شهرهای تاریخی آثار منحصر به فردی داشتیم که متاسفانه آنها را از دست دادیم.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدسعید ایزدی اظهار کرد: متاسفانه به لحاظ عملکرد دستگاه‌های‌ مسوول و همچنین کم‌توجهی ارگان‌هایی که نسبت به حفظ و همچنین نگه‌داری بناهای تاریخی در کشور مسوولیت دارند در اوضاع بحرانی به سر می‌بریم، ضمن آن‌که شهروندان و مردم شهر نیز به دلیل عملکرد مسوولان و همچنین کم‌توجهی در هر دو عرصه مدیریت و همچنین آگاهی‌رسانی عمومی، ذهنیت مثبتی نسبت به اقدامات انجام شده در آن باره ندارند. معتقدم بی‌توجهی گسترده‌ای نسبت به بناهای ارزشمند وجود دارد که باعث ضربه‌های فراوانی شده به حدی که می‌گویم امروز و همچنین در شرایط فعلی از نظر حفظ بناهای تاریخی در اوضاع بحرانی به سر می‌بریم.

او همچنین افزود: در بسیاری از شهرهای تاریخی، آثار منحصربه‌فردی داشتیم که متاسفانه آنها را از دست دادیم و همچنین در حال حاضر نیز تعداد اندکی از بناهای تاریخی به جا مانده‌اند که بایستی و حتما در حفظ آنها نهایت تلاش خود را به کار ببندیم. به عنوان نمونه، در شهرستان اصفهان، معدود ساختمان‌های ارزشمندی داریم که به نظر می‌رسد از ویران کردن آنها احساس شرم وجود دارد ولی بقیه ساختمان‌ها به راحتی از ثبت ملی خارج و همچنین تخریب شده‌اند.

مدیرعامل شرکت عمران و همچنین بهسازی شهری ایران با اشاره به آنکه همچنین و علاوه بر کم توجهی مسوولان در دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین عدم آگاهی رسانی به عامه شهروندان و مردم شهر جهت پاسداشت آثار تاریخی با ارزش قدیمی و همچنین معاصر، وجهه‌های غیره ای نیز جهت بی‌توجهی و همچنین بی‌تفاوتی نسبت به بناهای تاریخی قابل بررسی کردن می باشد گفت: منحصر کردن دید و همچنین نگاه به ساختمان‌های متعلق به یک دوره خاص نوع غیره ای از بی‌توجهی به میراث با ارزشی می باشد که در شهرها و روستاها موجود خواهند بود. معتقدم، اساسا نسبت به میراث معاصر در سال شمسی‌های اخیر کم‌توجهی شده و همچنین همین مساله باعث شده تا طی سالیان اخیر، روند تخریب بناهای تاریخی سرعت بیشتری به خود بگیرد.

ایزدی خاطرنشان کرد: تلاش ما در سال شمسی‌های قبل آن بوده که همچنین و علاوه بر ساختمان‌های ارزشمند و همچنین تاریخی که متعلق به پیش از دوران معاصر خواهند بود، ساختمان‌های دوران معاصر را نیز به عنوان میراث معاصر و همچنین صنعتی مورد توجه ویژه قرار دهیم و همچنین جهت حفظ آنها تلاش کنیم.

او همچنین با تاکید بر آنکه بی‌توجهی تنها شامل بناها و همچنین آثار باارزش و همچنین قدمت تاریخی نبوده و همچنین شامل میراث معاصر نیز می‌می شود گفت: آن بی‌توجهی نه تنها دامنگیر ساختمان‌ها و همچنین بناهای تاریخی شده بلکه دامنگیر محیط اطراف بناها نیز شده می باشد. به عنوان‌نمونه، راه‌های تاریخی، عناصر وابسته به راه‌های تاریخی همچون پل‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، کارخانه‌های تاریخی ارزشمند، متاسفانه در دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف مورد بی‌توجهی قرار گرفته و همچنین بعضی از آنها نیز دچار تخریب و همچنین آسیب‌های جدی شده‌اند.

 

ایسنا

بی‌توجهی تاریخی نسبت به نابودی بناهای تاریخی در تاریخ ۱۷ April 2016 | 11:53 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …