خانه / اخبار خراسان / تمام گام‌های انسان بایستی و حتما برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود/ترویج سیره رضوی در تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان

تمام گام‌های انسان بایستی و حتما برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود/ترویج سیره رضوی در تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان

تمام گام‌های انسان بایستی و حتما برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود/ترویج سیره رضوی در تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان

|تمام گام‌های انسان بایستی و حتما برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود/ترویج سیره رضوی در تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم تقدیر از دانشجویان ممتاز دانشگاه علوم اسلامی رضوی که همزمان با سالروز میلاد حضرت جوادالائمه(ع) برگزار شد، ضمن گفتن آنکه به فرموده اهل بیت(ع)، در صورتی که ما بتوانیم محاسن کلام معصومان را تبیین کنیم، شهروندان و مردم شهر از آنها تبعیت خواهند کرد، اظهار داشت: انتظار ما از استادان و همچنین فرهیختگان دانشگاه علوم اسلامی رضوی آن می باشد که راهکارها و همچنین اقتضائات تحقق مرجعیت علمی آن مجموعه و همچنین تبیین صحیح کلام اهل بیت(ع) در سطح جهان اسلام و همچنین بشریت را ارائه دهند.

او همچنین انتساب به ساحت قدسی حضرت رضا(ع) را مزیت دانشگاه علوم اسلامی رضوی خواند و همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت اقتضائات آن مزیت، گفت: هیئت علمی توانمند آن دانشگاه می‌توانند در باره نظریه‌پردازی‌های علمی و همچنین راهگشا جهت کشور، نظام و همچنین دست‌اندرکاران مسائل اجرایی نقش به سزایی ایفا کنند.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت یاد و همچنین خاطره آیت‌الله واعظ طبسی؛ موسس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و همچنین تقدیر از تلاش‌های گرفته شده در آن دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه رضوی به تا حال در عرصه‌های علمی گام‌های ارزشمندی برداشته، ولی باید توجه داشت آنچه امروز بایستی و حتما مورد توجه قرار گیرد، علوم تربیتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی می باشد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر آنکه اجتهاد تمدن‌ساز ما بایستی و حتما به عرصه «فقه التربیه» وارد می شود، افزود: در آن حوزه بحث‌های قوی و همچنین مفصلی وجود دارد، ولی بایستی و حتما با کار جهادی در باره مباحثی هم زیرا و به درستی که فلسفه اخلاق و همچنین علوم فرهنگی و اجتماعی و همچنین اخلاقی، آنها را نیز در سطح «فقه القضا»، «فقه التجاره» و همچنین «فقه الوکاله» در مراجع علمی مطرح کنیم.

او همچنین همچنین ترویج سیره رضوی از طریق تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان را خواستار شد و همچنین گفت: در آن باره بایستی و حتما دو شرط برتری علمی و همچنین سعه صدر مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیسی پرهیز از تعصبات و همچنین در خودماندگی‌ها، جدایی از غرب‌زدگی و همچنین خود اندک‌انگاری و همچنین اجتناب از تکفیر دیگران را به عنوان ملزومات آن حرکت برشمرد و همچنین افزود: به روش قطع در عرصه تبیین سیره رضوی، محتوای ما فرمایشات حضرت رضا(ع) و همچنین روش کار نیز روش‌های وجود تبریک و مبارک ایشان و همچنین فرزند بزرگوارشان، حضرت جوادالائمه(ع) می باشد.

او همچنین با یادآوری نقش حضرت رضا(ع) در باره گفت‌وگوی بین ادیان، تصریح کرد: دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز با الهام از سیره حضرت رضا(ع)، امروز می‌تواند به مهم ترین مرکز گفت‌وگوی بین ادیان تغییر پیدا کردن می شود و همچنین به همگان نشان دهد که تمدن مورد ادعای غرب چه مولفه‌ها و همچنین ویژگی‌هایی دارد و همچنین تمدن اصیل اسلامی از کجا نشأت گرفته و همچنین به کجا منتهی می‌می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری حضور میلیونی زائران در بارگاه منور رضوی را یاد آور شد و همچنین گفت: اولویت اول زائرانی که از اقصی نقاط جهان به آستان ملکوتی حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند، زیارت می باشد. ولی باید توجه داشت در صورت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مناسب، می‌توانیم باره بهره‌مندی دانشمندان، خردمندان و همچنین فرهیختگان از علم حضرت رضا(ع) را نیز فراهم آوریم.

رئیسی نقش‌آفرینی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در عرصه‌های تبلیغ دینی در حرم مطهر، معرفت‌افزایی و همچنین ارتقای سطح دانش زائران و همچنین سایر فعالیت‌های علمی و همچنین آموزشی آستان قدس رضوی را خواستار شد و همچنین اظهار کرد: دانشگاه علوم اسلامی رضوی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، بایستی و حتما ساخته یا ایجاد یک زنجیره ارتباطی بین قسمت و بخش‌های علمی، آموزشی و همچنین پژوهشی آستان قدس رضوی از مدارس امام و پیشوا رضا(ع) تا بنیاد پژوهش‌های اسلامی را در دستور کار قرار دهد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین ضرورت بازتعریف و همچنین توسعه مفاهیم خدمت، خادم و همچنین مخدوم را مورد تاکید قرار داد و همچنین گفت: در صورتی که آن توسعه با الهام از منشور ۷ بندی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد، می‌تواند بسیاری از اشخاص را در زمره خادمان حضرت رضا(ع) جای دهد و همچنین از دیگر سوی سرویس ها و خدمات متنوع مادی و همچنین غیر مادی را به نیازمندان اعم از زائران، مجاوران و همچنین مستضعفان ارائه دهد.

رئیسی افزود: فرهیختگان و همچنین اندیشمندانی که به عنوان استاد و همچنین دانشجو در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشغول خواهند بود، می‌توانند در تبیین آن امر به ایفای نقش بپردازند.

تولیت آستان قدس رضوی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود از امام و پیشوا خمینی(ره) به عنوان عالم و همچنین فقیهی الگو یاد و همچنین عنوان کرد: سنگ بنای دیدگاه های سیاسی، کلامی، فقهی، حکومتی و همچنین سیره فردی یا شخصی امام و پیشوا راحل (ره) در آن یک جمله خلاصه شده که می‌فرمایند‌«عالم، محضر خداست».

او همچنین با اشاره به تفاوت میان «سیاقت» و همچنین «قیادت» افزود: نقطه اساسی در پیشامد جدید علم، علم‌آموزی، عالم شدن و همچنین رسیدن به قله کمالات انسانی، آن می باشد که گفتن، قلم، نفوس مستعده و همچنین تمام گام‌های انسان برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود و همچنین در آن صورت، عالم دیگر به شهروندان و مردم شهر نمی‌گوید بروید، بلکه می‌گوید بیایید.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: رمز اثر‌گذاری امام و پیشوا بزرگوار ما و همچنین سایر علمای عظیم‌الشأن در همین جایگاه قیادتشان بود. آنها به نقطه کمالات انسانی رسیده بودند و همچنین از آن روی سخنشان تنها یک فرمول یا راهکار به حساب نمی‌آمد، بلکه میان شهروندان و مردم شهر اثر گذاری داشت.

انتهای پیام/

تمام گام‌های انسان بایستی و حتما برخوردار از «علم صائب» و همچنین «عمل صالح» می شود/ترویج سیره رضوی در تعامل با حوزه‌های علمی و همچنین پژوهشی جهان در تاریخ ۱۸ April 2016 | 4:08 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …