خانه / اخبار مسکن / دستمزدکارگران ۱۳ روز دوام نمی‌آورد

دستمزدکارگران ۱۳ روز دوام نمی‌آورد

دستمزدکارگران ۱۳ روز دوام نمی‌آورد

|دستمزدکارگران ۱۳ روز دوام نمی‌آورد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

به نظر رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری دستمزدی که کارگران گرفتن می‌کنند تنها ۱۳ روز از زندگی آنها را تامین می‌کند.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسن صادقی – رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری – در مراسم دهمین مراسم اعطای نشان خدمت به قانون کار توجه مسوولان به قوه کار را موجب افزایش رشد اقتصادی دانست و همچنین اظهار کرد: در صورتی که بی‌توجهی به مساله معیشت کارگران نشان دهیم شاهد نابسامانی در روابط کار خواهیم بود که آن امر باعث افزایش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی به قشری می‌می شود که اکثر آنها حداقل بگیر و همچنین زیر حداقل بگیر خواهند بود.

او همچنین با اشاره به بعضی مضر و همچنین بد مدیریتها در دولتهای قبل گفت: در صورتی که امروز در حوزه تشکل‌های کارگری ناکارآمد هستیم به خاطر همین مضر و همچنین بد مدیریت‌های قبل بوده می باشد.

صادقی با اشاره به خروج ٧٠٠٠ میلیارد تومان از منابع کشور جهت سرمایه‌گذاری، گفت: با آن پول‌ها می شد مطالبات نهاد تامین فرهنگی و اجتماعی را پرداخت کرد ولی متاسفانه عده‌ای دستشان به منافع نهاد تامین فرهنگی و اجتماعی چسبندگی داشته و همچنین منابع نهاد را غارت کردند.

به نظر او همچنین نهاد تامین فرهنگی و اجتماعی بایستی و حتما به وظایفش از صفر تا صد عمل کند و همچنین ماده ۱۱۱ و همچنین ۹۶ قانون تامین فرهنگی و اجتماعی را توامان با هم اجرا کند.

صادقی در ادامه با گفتن آنکه دستمزدی که کارگران گرفتن می‌کنند تنها ۱۳ روز از زندگی آنها را تامین می‌کند در مورد نحوه افزایش دستمزد کارگران در سال شمسی ۹۵ اظهارکرد: افزایش حقوق یا به صورت افزایش ۱۴ درصدی اعمال می‌می شود و همچنین یا به صورت افزایش پلکانی که در آن صورت اقشار حداقل بگیر کمی بالاتر گرفتن می‌کنند و همچنین در هر صورت افزایش حقوق اعمال می‌می شود.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در عین حال از حکومت خواست تا موضوع ادغام صندوق‌های بیمه‌ای را بیش از آن ادامه ندهد و همچنین گفت که دارایی ها نهاد تامین فرهنگی و اجتماعی متعلق به کارگران می باشد.

به گفته صادقی، ادغام صندوق‌های بیمه‌ای موجب ساخته یا ایجاد ابهام در پرداخت حق بیمه کارگران خواهد شد.

همچنین رییس اتحادیه سراسری زنان کارگر با گفتن آنکه امروز بایستی و حتما تنهابه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کار و همچنین عمل باشیم گفت: جامعه کارگری از عملکردهای شفاف در حوزه اقتصاد حمایت می کند.

سهیلا جلودارزاده هم در آن مراسم اظهار کرد: در انتخابات سال شمسی قبل رای شهروندان و مردم شهر به ویژه کارگران نه به افرادی بود که از نظر اقتصادی عملکرد شفافی نداشتند.

او همچنین افزود: آن یک قاعده کلی می باشد که در صورتی که منتخبان شهروندان و مردم شهر عملکرد شفافی نداشته باشند جهت دائما از حمایت شهروندان و مردم شهر و همچنین به ویژه جامعه کارگری برخوردار نخواهند شد.

جلودارزاده تصریح کرد:سال شمسی قبل به همت جامعه کارگری نمایندگان منتخب کارگران به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند و همچنین آن هم روز دور نیست که رییس جمهوری هم از جامعه کارگری باشد.

رییس اتحادیه سراسری زنان کارگر با اشاره به دفاع جامعه کارگری از نظام و همچنین کشور درسالهای بعد از پیروزی انقلاب و همچنین جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: کارگران جهت حفظ استقلال و همچنین آبادانی کشور و همچنین نظام خون ها داده و همچنین جانها نثار کرده اند و همچنین در صورتی که امروز در برابر بعضی رفتارهای ناشایست سکوت اختیار می کنند به احترام همین نظام می باشد لذا بایستی و حتما از شعار خارج شویم و همچنین به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کار و همچنین عمل باشیم.

 

ایسنا

دستمزدکارگران ۱۳ روز دوام نمی‌آورد در تاریخ ۲۶ April 2016 | 9:14 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …