خانه / اخبار مسکن / برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها

برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها

برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها

|برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها از خراسان مسکن|

کارشناسان مسکن پیش بینی می کنند که درنیمه دوم سال شمسی جاری، مسکن با افزایش تقاضا از رکود خارج خواهد شد.

برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها

کارشناسان مسکن پیش بینی می کنند که درنیمه دوم سال شمسی جاری، مسکن با افزایش تقاضا از رکود خارج خواهد شد.

حسین وکیلی با اشاره به افزایش اجاره بها در سال شمسی جاری افزود: پیش بینی می می شود که در نیمه دوم سال شمسی جاری، تحرکی در قسمت و بخش مسکن بوجود آید و همچنین بازار مسکن از رکود خارج می شود.

او همچنین ادامه داد: در سال شمسی های قبل ضوابط  مشخصی که تکلیف مالکین و همچنین موسسات فعال دربخش واگذاری اجاره املاک را مشخص کند وجود نداشته و همچنین آن موضوع سبب شده که آژانس املاک و همچنین مالک و همچنین مستاجر سلیقه ای برخورد نمایند .

به گفته وکیلی، افزایش و همچنین یا کاهش نرخ اجاره بها بستگی به مستلزم و نیاز اشخاص در جامعه و همچنین مقدار و اندازه و میزان تقاضا دارد.

آن کارشناس مسکن در ادامه تصریح کرد: درحال حاضر به دلیل آنکه بسیاری از واحدها به فروش نرفته، اجاره بها نیز به علت بالابودن عرضه تاحدی ثابت مانده می باشد.

نبود سیاست مدون در نظارت مسکن

مهدی طاهری با اشاره به بالا رفتن اجاره در نیمه دوم شهریورماه تصریح کرد: نداشتن سیاست مدون و همچنین همچنین متعادل نبودن عرضه و همچنین تقاضا مسکن اجاره ای، به ضرر قشر کم دخل و درآمد و همچنین آسیب پذیر جامعه خواهد بود.

او همچنین اظهار داشت: متاسفانه در قسمت و بخش مسکن بخصوص در قسمت و بخش مسکن فرهنگی و اجتماعی، وعده هایی به شهروندان و مردم شهر داده شد که بررسی کننده و پروهشگر نشد.

آن کارشناس اقتصاد بین الملل در ادامه با اشاره به آنکه هیچ متولی دراین حوزه وجود ندارد اظهار کرد: نظارت دقیقی هم از سوی نهادهای مرتبط دراین قسمت و بخش از مسکن انجام نمی گیرد.

طاهری با اشاره به آنکه تعداد بنگاه های غیرمجاز روز به روز درحال افزایش می باشد یادآورشد: متاسفانه، نقش دلالان در آن قسمت و بخش بیشترشده که آن امر آسیب های جدی را به بار می آورد.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


برخورد سلیقه‌ای در مشخص کردن اجاره بها در تاریخ ۵ May 2016 | 7:40 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …