خانه / اخبار مسکن / آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

|آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن از خراسان مسکن|

در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹درصدی اجاره‌بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال شمسی ۹۳ خبر داده که به‌گفته مشاوران املاک طی دو ماه اول امسال نرخ اجاره‌بها نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل ۱۰ تا ۱۵ قسمت و بخش افزایش یافته می باشد.

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹درصدی اجاره‌بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال شمسی ۹۳ خبر داده که به‌گفته مشاوران املاک طی دو ماه اول امسال نرخ اجاره‌بها نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل ۱۰ تا ۱۵ قسمت و بخش افزایش یافته می باشد.

اخیراً مرکز آمار ایران در گزارشی از افزایش ۹٫۵درصدی اجاره‌بها در زمستان سال شمسی قبل نسبت به زمستان سال شمسی ۹۳ خبر داد.

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر آن اساس میانگین مبلغ اجاره ماهانه به‌همچنین و علاوه سه قسمت و بخش ودیعه پرداختی جهت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌‌های معاملات شهرستان تهران معادل ۱۹۸ هزار و همچنین ۱۵۳ ریال با میانگین مساحت ۷۵ مترمربع و همچنین متوسط عمر بنای ۱۳ سال شمسی بود.

آن مقدار و اندازه و میزان اجاره‌بها نسبت به فصل قبل از آن هم یعنی فصل برگ ریزان پاییز ۹۴ چهار قسمت و بخش کاهش و همچنین نسبت به فصل مشابه سال شمسی قبل از آن هم (زمستان ۹۳) ۹٫۵ قسمت و بخش، افزایش داشته می باشد.

تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهرستان تهران نیز طی زمستان ۹۴ نسبت به فصل فصل برگ ریزان پاییز آن هم سال شمسی ۷٫۹ قسمت و بخش افزایش و همچنین نسبت به فصل مشابه سال شمسی قبل (زمستان ۹۳) ۱۹٫۴ قسمت و بخش کاهش داشته می باشد.

از سوی دیگر ریاست اتحادیه مشاوان املاک نیز دیروز از افزایش معاملات مسکن خبر داد و همچنین به تسنیم گفت: در فروردین امسال  6390 قرارداد خرید و همچنین فروش در شهرستان تهران و همچنین ۸۱۹۹ قرارداد اجاره ثبت شد، در حالی که در فروردین ۹۴ در خرید و همچنین فروش ۵۹۸۹ فقره و همچنین در اجاره ۷۳۱۸ فقره بوده می باشد.

عقبایی افزود: در حوزه اجاره تا ۱۴ اردیبهشت ماه امسال ۷۷۶۲ قرارداد اجاره در تهران ثبت شد در حالی که در مدت مشابه پارسال ۶۸۰۴ قرارداد داشته‌ایم.

مشاوران املاک سطح پایتخت نیز از افزایش صعودی قراردادهای اجاره‌بها خبر می‌دهند. یکی از مشاوران املاک مرکز تهران در آن باره به تسنیم گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تعداد قراردادهای اجاره افزایش یافته و همچنین البته نرخها نیز بین ۱۰ تا ۱۵ قسمت و بخش نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل افزایش یافته می باشد.

او همچنین افزود: هنوز فصل جابه‌جایی آغاز نشده می باشد و همچنین با تعطیلی مدارس در خردادماه احتمالاً نرخ اجاره‌بها تا ۵ قسمت و بخش دیگر نیز افزایش می‌یابد.

بر اساس آن به گفته رهن و همچنین اجاره‌بهای یک واحد ۴۰متری واقع در ابوذر به‌ترتیب ۱۰ میلیون تومان و همچنین ۴۰۰ هزار تومان مشخص کردن شده می باشد. رهن یک واحد ۱۰۰متری نوساز واقع در دروس ۱۵۰ میلیون تومان و همچنین رهن و همچنین اجاره‌بهای یک واحد ۵۰متری در آپادانا به‌ترتیب ۳۰ میلیون و همچنین ۶۵۰ هزار تومان می باشد.

همچنین یک دستگاه آپارتمان ۱۲۰متری واقع در ساعی از سوی مالک آن هم با رهن ۱۲۰ میلیون تومان و همچنین یک میلیون و همچنین ۲۰۰ هزار تومان مشخص کردن شده می باشد.

یک مستأجر جهت یک واحد مسکونی ۱۲۵متری در سعادت‌آباد نوساز با تمام امکانات بایستی و حتما ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و همچنین ماهانه ۵ میلیون تومان اجاره به موجر پرداخت کند. رهن و همچنین اجاره واحد ۶۵متری واقع در استاد معین، واحد ۶۵متری واقع در شارق شرقی و همچنین ۶۰متری در ارامنه شرقی به‌ترتیب ۱۰ میلیون و همچنین یک میلیون تومان، ۴۰ میلیون و همچنین ۱۰۰ هزار تومان و همچنین ۵۵ میلیون و همچنین ۱۰۰۰ تومان مشخص کردن شده می باشد.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن در تاریخ ۱۸ May 2016 | 2:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …