خانه / اخبار مسکن / برج میلاد در مجاورت یکی از مهمترین گسل‌ها

برج میلاد در مجاورت یکی از مهمترین گسل‌ها

برج میلاد در مجاورت یکی از مهمترین گسل‌ها

|برج میلاد در مجاورت یکی از مهمترین گسل‌ها از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

رییس کمیسیون شهرسازی و همچنین معماری شورای اسلامی شهرستان تهران با اشاره به آنکه برج میلاد به عنوان نماد شهرستان تهران در مجاورت یکی از گسل‌های خیلی زیاد مهم قرار گرفته می باشد، گفت: مطالعات مرتبط به پیوستهای مختلفی که جهت پروژه‌های عمرانی و همچنین شهرسازی وجود دارد مانند پایان نامه‌های دانشگاهی می باشد و همچنین از بنیه علمی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار نیست.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمد سالاری در واکنش به به گفته رییس نهاد زمین شناسی و همچنین اکتشافات زمین در خصوص مخاطرات زمین شناسی و همچنین تدقیق پهنه‌های گسلی شهرستان تهران در صحن علنی گفت: من معقدم تا زمانیکه شهروندان و مردم شهر نگران نباشند، مسئولین هم نگران نمی شوند و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات رفع نمی‌می شود.آن گزارشات بارها در جلسات کارگروه‌های تخصصی ارائه شده ولی تا زمانی که نظارت فرهنگی و اجتماعی شکل نگرفته ، معظلات و مسائل و مشکلات هم حل نشده می باشد.

او همچنین ادامه داد: با توجه به به گفته ارائه شده، تمام پروژه‌های پهناور و بزرگ مقیاس شهرتهران روی گسل‌های پهناور و بزرگ قرار گرفته و همچنین آن واقعا جای نگرانی دارد. رود دره‌هایی که در سالهای اخیر سرمایه‌گذاریها و همچنین اقدامات خوبی برایشان انجام گرفته امروز گفته می‌می شود که آن مصنوع سازیها جوابگو نیست و همچنین بزرگراه‌هایی مانند بزرگراه امام و پیشوا علی (ع) با توجه به هزینه‌های بالا و همچنین ملی بودن آن پروژه، بنابر آن به گفته و همچنین دیگر گزارشهای نشر یافته شده شده می‌تواند در زمان بحران سیلاب، نقش یک رود دره را ایفا کند و همچنین تمام خودروهای در حال تردد در آن بزرگراه در معرض خطر قرار می گیرند. همچنین برج میلاد به عنوان نماد شهرستان تهران در مجاورت یکی از گسل‌های خیلی زیاد مهم قرار گرفته می باشد.

سالاری افزود: حال سوال اینجاست مگر شهرستان تهران طرح جامع ندارد و همچنین جهت طرح جامع متخصصین به گفته نداده اند؟ مگر متخصصین طرح جامع را مطالعه نکرده اند؟ مهندسین مشاور که قطعا در حوزه موضوعات مرتبط به گسل ها و همچنین… بوده اند ، بایستی و حتما جوابگو باشند.

آن عضو شورای شهرستان تهران با اشاره به آنکه در قبل دو طرح جامع داشتیم که اجرایی نشد و همچنین نهایتا در سال شمسی ۸۶ طرح جامع شهرستان تهران ابلاغ گردید و همچنین سپس در سال شمسی ۹۱ ذیل آن هم طرح تفصیلی ابلاغ شد، اظهار داشت: در طرح‌های موضعی و همچنین موضوعی که ذیل طرح تفصیلی قرار دارند و همچنین بخشی از آن هم مختص بررسی کردن رود دره ها می باشد، مطالعاتی جهت اراده و تصمیم راسخ گیری‌ها و همچنین اراده و تصمیم راسخ سازی‌ها انجام شده که اشکالات راهبردی داشته و همچنین آن مساله بیانگر آن می باشد که مطالعات مرتبط به پیوست های مختلفی که جهت پروژه‌های عمرانی و همچنین شهرسازی وجود دارد مانند بعضی از پایان نامه‌های دانشگاهی، از بنیه علمی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار نیست و همچنین یک نوع مطالعات کتابخانه ای خواهند بود.

او همچنین گفت: عملا سرمایه‌های کشور و همچنین عوارضی را که از شهروندان گرفتن و همچنین در آن پروژه‌های پهناور و بزرگ مقیاس مصرف می‌کنیم برپایه مطالعاتی می باشد که معظلات و مسائل و مشکلات اساسی دارد و همچنین متاسفانه هیچوقت آنها را محاکمه نمی کنیم در حالیکه می بایست همانطور که در حوادثی مانند حادثه بوستان کوهساران مقصران محاکمه شدند آنهایی که جهت مطالعه بعضی پروژه‌های پهناور و بزرگ مقیاس با آن مخاطراتی که جهت شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد می کنند، نیز محاکمه شوند.

او همچنین در پایان درخواست کرد تا کارگروه‌هایی جهت نمایش جلساتی با شورای عالی شهرسازی و همچنین مسئولین مرتبط جهت بررسی کردن تصمیماتی که در کمیسیون ماده ۵ یا شورای عالی شهرسازی ومعماری گرفته می می شود، تشکیل می شود و همچنین گفت: بایستی و حتما تصمیمات گرفته شده تعهد آور باشد.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

برج میلاد در مجاورت یکی از مهمترین گسل‌ها در تاریخ ۳۱ May 2016 | 12:43 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …