خانه / اخبار مسکن / فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد

فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد

فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد

|فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد از خراسان مسکن|

رکود عمیق ساخت و همچنین ساز که وارد چهارمین سال شمسی خود شده باعث شده تا عرضه مسکن در بازار از تقاضا عقب مانده و همچنین کمبود فایل اجاره در بنگاه‌های مسکن موجب رشد نرخ اجاره بها می شود.

تمایل صاحبخانه‌ها به گرفتن اجاره به جای رهن؛

فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد

رکود عمیق ساخت و همچنین ساز که وارد چهارمین سال شمسی خود شده باعث شده تا عرضه مسکن در بازار از تقاضا عقب مانده و همچنین کمبود فایل اجاره در بنگاه‌های مسکن موجب رشد نرخ اجاره بها می شود.

عمیق شدن رکود قسمت و بخش مسکن آن روزها خود را در قالب رشد نرخ اجاره بها نمایان می‌کند به طوریکه اکثر مشاوران املاک معتقدند آن روزها کمبود عرضه مسکن باعث شده تا فایل اجاره کاهش چشمگیری پیدا کند.

بنابراین به گفته،در صورتی که چه به گفته ریاست اتحادیه مشاوران املاک بازار اجاره مسکن امسال یک ماه زودتر از موعد همیشگی که همانا خرداد ماه می باشد آغاز به کار کرده ولی باید توجه داشت به نظر می‌رسد که در تیر ماه امسال نرخ اجاره بها داغ تر از ماه خرداد باشد . به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، هر چند به گفته اکثر کارشناسان مسکن عدم نظارت بر بازار اجاره حلقه مفقود شده‌‌ای می باشد که امسال نیز مثل هر سال شمسی خود را زودتر از موعد مقرر نشان داده می باشد.

بعضی مشاوران املاک در پاسخ به آن سئوال که دلیل رشد نرخ اجاره بها چیست می نامند: در مورد دلایل رشد نرخ اجاره بها در سال شمسی جاری همچنین و علاوه بر رونق نسبی خرید و همچنین فروش مسکن نسبت به سال شمسی قبل بایستی و حتما عقب ماندن عرضه از تقاضا را نیز اضافه کرد.

آن در حالی می باشد که ریاست اتحادیه مشاوران املاک تهران  رشد اجاره بها را رد می کند و همچنین می گوید امسال سالی آرام جهت بازار اجاره مسکن خواهیم داشت.

ریاست اتحادیه مشاوران املاک خطاب به مستاجران، موجران و همچنین مشاوران املاک تاکید دارد: از آنجا که شاخص اصلی مشخص کردن اجاره‌بها، نرخ مسکن می باشد و همچنین نرخ مسکن طی سال شمسی قبل و همچنین دو ماه سپری شده از سال شمسی جدید، در اوضاع ثبات به سر می‌برد، بدون تردید بازار اجاره مسکن نیز بازاری با ثبات و همچنین بدون افزایش خواهد داشت.

در صورتی که چه افزایش اجاره‌بها صرفا در زمان رشد نرخ مسکن می‌تواند توجیه داشته باشد ولی باید توجه داشت ظاهرا کاهش عرضه مسکن و همچنین نرخ سود بانکی باعث شده تا موجران به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن افزایش اجاره‌بها باشند.

*رشد ۳۰ درصدی نرخ اجاره بها

جهانبخش مالکی یکی از مشاوران املاک در پاسخ به آن سئوال که آیا اجاره بها در سال شمسی جاری رشد داشته می باشدگفت: عرضه مسکن آن روزها از تقاضا عقب مانده می باشد و همچنین فایل اجاره نیز خیلی زیاد کاهش یافته می باشد و همچنین اکثر مستاجران در رفت و آمد و مراجعه به بنگاه های مسکن با پاسخ منفی مواجه می شوند.

او همچنین افزود:رشد نرخ اجاره‌بها نسبت به پارسال طبیعی می باشد که به مقدار و اندازه نرخ تورم که حدود ۲۰ قسمت و بخش می باشد افزایش یابد ولی باید توجه داشت به هر حال کمبود عرضه و همچنین کاهش نرخ سود بانکی باعث شده تا نرخ اجاره بها در حال حاضر نسبت به پارسال ۳۰ قسمت و بخش رشد داشته باشد.

آن مشاور تاکید کرد: بدون شک کاهش نرخ سود بانکی باعث افزایش نرخ اجاره مسکن خواهد شد زیرا هنگام و زمانی که نرخ سود بانکی بالا باشد اشخاص می‌توانند بخشی از مبلغ اجاره را به صورت رهن جهت سپرده گذاری در بانک گرفتن کنند و همچنین چنانچه سود سپرده‌های بانکی کاهش پیدا کند طبیعتا مالک به افزایش نرخ اجاره اقدام می کند، بنابراین کاهش نرخ سود بانکی برروی نرخ اجاره تاثیر منفی خواهد داشت.

*تمایل موجران به گرفتن اجاره اکثرا و بیشتر می باشد

حمید مسعودنیا نیز معتقد می باشد که قطعاً اجاره‌بها در فصل نقل و همچنین انتقالات که از خرداد ماه به آخر خود می‌رسد افزایش می‌یابد ولی باید توجه داشت به نظر می‌رسد رشد اجاره‌بها نسبت به سال شمسی قبل افزایش بیشتری داشته باشد.

او همچنین افزود:آن روزها به دلیل کاهش نرخ سود بانکی تمایل موجران گرفتن اجاره می باشد در حالیکه مستاجران رهن کامل را اکثرا و بیشتر ترجیح می دهند.

پورابراهیمی یکی دیگر از مشاوران املاک معتقد می باشد که چهار سال شمسی می باشد که تولید مسکن کاهش یافته می باشد بنابراین هنگام و زمانی که عرضه کاهش می یابد تقاضا یا جهت خرید و همچنین یا اجاره مسکن بالا می رود، بنابراین رشد اجاره‌بها امری طبیعی به نظر می رسد.

او همچنین افزود: قطعا در صورتی که نرخ مسکن که آن روزها رشد چندانی نداشته می باشد بالا می‌رفت نرخ اجاره‌بها اکثرا و بیشتر از ۳۰ قسمت و بخش بود.

به گفته اکثر مشاوران املاک آن روزها نقل و همچنین انتقال مسکن نسبت به پارسال بهتر شده می باشد ولی باید توجه داشت هنوز خرید و همچنین فروش مسکن رونق ندارد.   

بازار مسکن در سال شمسی ۹۴ یک بازار باثبات، آرام و همچنین به دور از هیجان بود و همچنین علی رغم آنکه حکومت جهت تغییر اوضاع بازار مسکن تمهیداتی اندیشیده بود ولی باید توجه داشت به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات عدیده‌ای شامل نبود منابع اقتصادی و مالی، نتوانست به روش تاثیرگذاری بازار را متحول کند.پس بازار در آرامش و همچنین رکود باقی ماند و همچنین تورم در بازار خرید و همچنین فروش تقریبا منفی یا ثابت بود.

حال با توجه به نزدیک شدن وارد شدن وام های ۸۰ میلیونی به بازار به طورحتم بازار مسکن دستخوش تغییراتی خواهد        شد و همچنین قطعا پیاده شدن کاهش نرخ سود بانکی که جزء شعارهای حکومت یازدهم می باشد می تواند بازار مسکن و همچنین ساخت و همچنین ساز را رونق دهد.  

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


فایل اجاره در بنگاه‌ها کمیاب شد در تاریخ ۳۱ May 2016 | 1:38 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …