خانه / اخبار مسکن / خروج مسکن از رکود بعد از دوره "پیش رونق"

خروج مسکن از رکود بعد از دوره "پیش رونق"

خروج مسکن از رکود بعد از دوره "پیش رونق"

|خروج مسکن از رکود بعد از دوره "پیش رونق" از خراسان مسکن|

ریاست اتحادیه مشاوران املاک کشور با گفتن آن که بازار مسکن جهت خروج از رکود بایستی و حتما دوره پیش رونق را در نیمه نخست امسال تجربه کند گفت: تصور من آن می باشد که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و همچنین نرخ ها نخواهیم بود.

خروج مسکن از رکود بعد از دوره “پیش رونق”

ریاست اتحادیه مشاوران املاک کشور با گفتن آن که بازار مسکن جهت خروج از رکود بایستی و حتما دوره پیش رونق را در نیمه نخست امسال تجربه کند گفت: تصور من آن می باشد که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و همچنین نرخ ها نخواهیم بود.

به نقل از اقتصاد آنلاین، حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو پروسه تغییر نرخ ها در بازار مسکن را پروسه ای زمان بر دانست و همچنین عنوان داشت: بایستی و حتما در شش ماه نخست سال شمسی ۹۵، فرصت پیش رونق را تجربه کنیم که به فاز نخست خروج از رکود می انجامد. تصور من آن می باشد که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و همچنین نرخ ها نخواهیم بود.

او همچنین افزود: در شش ماه دوم نیز با توجه به اوضاع بازار مسکن که بازاری مقاوم می باشد و همچنین علی رغم دیگر بازارها که به شدت اثرپذیر خواهند بود، وارد شدن و همچنین هجوم نقدینگی کوتاه مدت نیست اتفاقی رخ نخواهد داد. در واقع در شش ماه دوم نیز تورمی که بتواند شهروندان و مردم شهر ما را دچار نگرانی کند تا اقتدار و قدرت خرید کاهش پیدا کند، رخ نخواهد داد.

عضو کانون سراسری انجمن انبوه سازان نیز با انتقاد از طرح فروش اقساطی مسکن آن طرح را با ضرب المثل با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی می شود، مقایسه کرد و همچنین ادامه داد: وظایفی که مدیران اقتصادی حکومت در ارتباط و رابطه با مسکن بایستی و حتما انجام دهند در کل دنیا اصل ساده ای می باشد؛ مسکن به عنوان سد شکن اقتصاد و همچنین تورم از مشوق هایی برخوردار می می شود ولی در کشورمان آن موضوع انجام نمی می شود. در صورتی که به تمام مصوبات در آن حوزه نگاه کنیم، دیدن می کنیم اوضاع مان بلاتکلیف می باشد، زیرا اشخاص نمی دانند منزل و خانه بخرند یا نخرند و همچنین سرمایه گذاری کنند یا سرمایه گذاری نکنند.

سلطانی تصریح کرد: کاری که آقای آخوندی بایستی و حتما انجام می داد و همچنین انجام نداد، آن بود که بایستی و حتما صنعت اجاره داری را در ارتباط با قسمت و بخش خصوصی انجام دهد، موضوعی که در دنیا به عنوان یک صنعت درآمدزا مطرح می باشد. در صورتی که بتوانیم اجاره را تعدیل کنیم و همچنین بالا نبریم، تاثیر بسیاری بر خرید و همچنین فروش مسکن خواهد گذاشت.

او همچنین به قانون اجاره داری در طرح ساماندهی مسکن اشاره داشت و همچنین عنوان کرد: حکومت زمین را نمی فروشد و همچنین سازنده زمین را می سازد و همچنین بعد پولش را می دهد. سازنده نیز موظف می باشد پنج سال شمسی به اقشار نیازمند اجاره دهد. آن اولین کاری می باشد که بایستی و حتما انجام می شود و همچنین مشخص نیست چرا انجام نمی می شود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


خروج مسکن از رکود بعد از دوره "پیش رونق" در تاریخ ۱ June 2016 | 2:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …