خانه / اخبار خراسان / تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند

تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند

تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند

|تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران هدایت در ساختمان اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: فقه در وجود، فطرت و همچنین سرشت امام و پیشوا خمینی( ره) آمیخته شده بود.

او همچنین با گفتن آنکه امام و پیشوا خمینی(ره) به عنوان طلایه‌دار هدایت پهناور و بزرگ جامعه بشری شناخته می‌می شود گفت: امام و پیشوا (ره) به عنوان یک الگو فرهیخته و همچنین هدایتگر در جامعه بشری شناخته شده و همچنین تمامی رهروان آن هم بزرگوار با ایستادگی، مقاومت و همچنین وفاداری راه ایشان را طی می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ویژگی‌های امام و پیشوا خمینی(ره) خاطرنشان کرد: امام و پیشوا یک فقیه وارسته بود ولی باید توجه داشت فقه را به عنوان یک علم و همچنین خفظ چند فرمول دینی دنبال نکرد بلکه فقه در جان و همچنین دلش جاری می باشد.

رئیسی افزود: فقیه کسی نیست که فرمول‌های فقه و همچنین اصول دینی را با حافظه درخشانش به ذهن بسپارد بلکه فقیه اصول فقه را با جان، فطرت و همچنین سرشتش آمیخته می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: فقه آنچنان وجود امام و پیشوا خمینی(ره) را فرا گرفته بود که تمام جلوه‌های فکری، معنوی، عملی و همچنین اجرایی آن هم بزرگوار براساس فقه اسلامی و همچنین دینی بود.

او همچنین با گفتن آنکه امام و پیشوا (ره) شامل حکمت نظری و همچنین عملی بود گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی با حکمت نظری خود شرایط را جهت کنار زدن رژیم طاغوتی پهلوی فراهم کرد و همچنین با بهره بری و استفاده از حکمت علمی خود انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: اولیای خداوند تبارک و تعالی تنها از خداوند می‌ترسند، از هیچ نیرویی واهمه ندارند و همچنین هیچ قدرتی را موثر نمی‌دانند و همچنین در برابر معظلات و مسائل و مشکلات نیز با توکل و همچنین اعتماد به خداوند گام به میدان‌های عملی می‌گذارند.

رئیسی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در باره جنگ نرم عنوان کرد: مقام معظم رهبری سال شمسی‌ها‌ست بر مقوله جنگ نرم تاکید دارد و همچنین در آن باره مبلغان دینی وظیفه دارند تا با توجه ویژه به آن باره بر خواسته‌های رهبری جامه عمل بپوشانند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفتن داشت: امروزه دشمن با رمز تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری خود بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر تلاش می‌کند تا فرهنگ شهروندان و مردم شهر کشورهای اسلامی را تغییر دهد.

او همچنین با اشاره به پروژه ذائقه سازی گفت: در حال حاضر ۷ هزار کانال ماهواره‌ای در خاور‌میانه فعال می باشد و همچنین غرب تلاش می‌کند تا با بهره بری و استفاده از آن ظرفیت رسانه‌ای به اهداف خود در بطن خانواده‌ها دست پیدا کند.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر نقش مبلغان در جلوگیری از شبیخون فرهنگی گفت: دستگاه‌های ارتباط جمعی و همچنین روش‌های تبلیغ در دنیای مدرن کنونی تغییر کرده و همچنین در آن راه مبلغان نیز بایستی و حتما با حفظ جایگاه باارزش منبر به عنوان یک مکان اثربخش بایستی و حتما شرایط دفاع را در مقابل تهاجم های فرهنگی فراهم کنند.

رئیسی عنوان کرد: در فضایی که اکثریت مخاطبان در جامعه به اطلاعات روز مسلط خواهند بود مبلغان نیز وظیفه دارند تا با مسلط شدن بر مسائل، احوالات و همچنین اقتدار و قدرت پاسخگویی به سوالات، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین شبهات آمادگی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رمز تاثیرگذاری امام و پیشوا خمینی (ره) در جهان اسلام خاطرنشان کرد: سخنان امام و پیشوا خمینی( ره) تخصصی و همچنین پیچیده بود و همچنین با مزایا و خاصیت های نیز به همین شکل سخن می‌گفت ولی باید توجه داشت آنچه امام و پیشوا را یک شخصیت تاثیرگذار کرد آن بود که ایشان با شهروندان و مردم شهر به زبان خودشان سخن می‌گفتند و همچنین شهروندان و مردم شهر از صمیم قلب آن سخنان را درک می‌کردند.

او همچنین یادآور شد: بعد از شکست رژیم پهلوی جلسه آسیب‌شناسی جهت آن حادثه با ریاست جیمی کارتر ریاست جمهور وقت آمریکا برگزار شد و همچنین در آن هم جلسه ریاست نهاد سیا به گفتن بعضی از علت‌های آن شکست پرداخت.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: ریاست نهاد سیا در آن هم جلسه عنوان کرد که ما همه چیز را  تحت اختیار داشتیم و همچنین جهت تمامی فعالیت‌ها برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی انجام داده بودیم ولی باید توجه داشت نمی‌دانستیم که با نامه پیرمردی ۷۰ ساله از نجف اشرف شهروندان و مردم شهر به خیابان‌ها می آیند و همچنین علیه رژیم پهلوی انقلاب می‌کنند.

انتهای پیام/

تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند در تاریخ ۳ June 2016 | 10:26 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …