خانه / مقالات / جاذبه های سوچی روسیه

جاذبه های سوچی روسیه

تور سوچی

سوچی یکی از شهرهای گردشگری و جذاب روسیه است که در مرز غربی این کشور در سرزمین کراسنودار قرار گرفته است. این شهر در کناره دریای سیاه دامنه های پوشیده از برف رشته کوه قفقاز جای گرفته است. شهر سوچی به آب هوای کوهستانی و گیاهان کم مثل ، خاصیتهای بهبود ی چشم ه های آب معدنی و خاک شفا بخش از تفریحگاه های کمیاب برای بازبینی سلامت ی به شمار می رود. امروزه شهر سوچی را به دلیل زیبا یی های خیره کننده میزبان بودنش در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ که برگزار شده است می شناسند. شهر سوچی یکی از بزرگترین پرطرفدار ترین استراحتگاههای تابستانی در کشور روسیه است که سالانه بیش از چهار میلیون توریست را به خود جذب می نماید .

از اصلی ترین مناطق تفریحی سوچی می توان لازروسکویه، لوو، داگومیس، سوچی، خوستا، کودپستا، آدلر کراسنایا پولیانا اشاره کرد.

کراسنایا پولیانا سوچی

کراسنایا پولیانا سالانه بیش از هزاران نفر را برای تفریح ورزش های زمستانی پذیرا است. این شهر در ۴۲ کیلومتری آدلر واقع شده است که در میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع حدودا ۶۰۰ متری از سطح دریا، وجود دارد که با چشـم انداز وسیع همراه است و در طرف دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته اند. ترکیب منحصر به فرد کوه های بلند و آب زلال منظره‌ی زیبا را به وجود آورده است. کمی جلوتر به منطقه‌ی کوهستانی پوشیده از برف خواهید رسید که جهت افرادی که به ورزش اسکی طرفدار هستند ، می تواند جالب باشد. منطقه کراسنایا پولیانا حتی جهت افرادی که اسکی بلد نیستند امکاناتی همچون اتومبیل های ویژه گردشگری در برف، سورتمه و کالسکه های سه اسبی فراهم کرده است.

نسبتا تمام هتل های کراسنایا پولیانا جهت سازماندهی تورهای کوهستان راهنمای مسافرت دارند و شما می توانید به صورت گروهی به سمت دریاچه ی کاردیواچ واقع در ارتفاعات روستای نارزان که دارای ۱۲۰ چشم ه ی معدنی است ، پیاده روی بکنید یا به سمت کوهستان های پوشیده از برف کراسنایا پولیانا بروید جهت اسکی خوش گذرانی.

آخون بزرگ سوچی

آخون بزرگ، نام کوهی، در سوچی است. ژوزف استالین، ژنرال سابق حزب کومونیست اتحاد شوروی در سال ۱۹۳۶ دستور داد تا بر بالای این کوه برج دیدبانی درست کنند. امروزه این برج یکی از آثار تاریخی شهر سوچی است که سرگی وروبیوف طراحی آن را انجام داده است. این برج حدود ۳۱ متر ارتفاع دارد که بر روی کوه آخون قرار گرفته است دیدی خیلی زیبا از طبیعت دور تا دور آن است. این برج جاده ای ۱۱ کیلومتری جهت رفتن دارد که ۲۰۰ متر این مسیر در ۱۰۲ روز تهیه و تولید شده است این امر در جاده سازی یک رکورد محسوب می شود. این برج یکی از محبوب ترین محل های گردشگری در این منطقه است هزاران گردشگر خارجی و داخلی، از شهرهای مختلف روسیه، به دفعات از این منطقه دیدن می کنند.

شهر بازی بزرگ آدلر سوچی

این شهر گیم بزرگ امکاناتی کامل همچون رستوران ها، کافه های متعدد، پروگرام های نمایشی جالب، برنامـه های موسیقی دلفیناریوم، بازی های جالب جهت کودکان، نقاشی چهره، امکانات اقامتی ترن های هوایی مارپیچ است. در این شهرگیم تمام چیز بر گرفته از داستانهای تبسیار زیاد است به طوری که هر جای آن شکل ویِژگزینشه دارد. شما می توانید در این شهر گیم از نمایش زیبا ی اسب ها در سرزمین بوگاتیرز دیدن بکنید از پرش کوانتوم، بلندترین و سریع ترین کاستر روسیه، در سرزمین علم اختراع لذت ببرید. بعد از آن می توانید بر روی بال های پرنده ی آتش سوار شده و هیجان انگیز ترین پرش آزاد را در روسیه تجربه بکنید .

سواحل سوچی


از تفریح های شهر سوچی، ساحل آن است . بیشتر این مناطق مختص پیاده روی بوده گردشگـران می توانند از قدم زدن در آن لذت ببرند. تمام ساختمان های حاشیه ساحل بوسیله درختان بزرگ و زیبا ی بزرگ بلوط، افرا و درختان ماموت آمریکایی احاطه شده اند. سوچی کلفردی ون فوق العاده ای از درختان نخل دارد که مهمترین آنها نخل بوتی، واشینگتون، کناری دیتس، لیویستونا، کاریبین سابا، ایتالین همروپسی و چیلین یوبی است. به اضافه اینها در این سواحل هتل های مجلل ماریتایم، هتل پارک، برج هایت، هتل‌های پولمن و مجموعه‌ی فانوس اسکندر واقع شده است. در اصل در سوچی روسیه درخت نخل با این تمام تنوع وجود نداشته است آن این است که اولین بنیانگذاران این پارک ها که افرادی همچون نیکلای مامونتوف، واسیلی خلودوف و سرگی خودکوف بوده اند در قرن ۱۹ میلادی از کشورهای مختلف این نخل ها را به اینجا منتقل کرده اند و آنها را پرورش داده اند در گلخانه ها، خیابان ها، بلوار ها تفرجگاه های ساحلی کاشته شدند. زیبا ترین چشـم انداز سوچی، مشرف به ساحل است که می توانید همراه با آشامیدن فنجان قهوه از تماشای آن لذت برد. بسیار زیاد ی از گردشپرهزینه مدت زمان زیاد ی را در اینجا به استآسان می پردازند.

قصر های بازبینی سلامت سوچی

در های گذشته زیاد ی از مردم سوچی در پناهگاه ها، سرباز خانه ها و ساختمان های عمومی به صورت دسته جمعی زندگی می کردند. از نظر ژوزف استالین، ژنرال ابیشتر شدن شوروی سابق، مردمشان می بایست در قصرهای واقعی استآسان می‌کردند به همین اقامتگاه باشکوهی به سبک نئوکلاسیک در خیابان کورورتنی سوچی ساخـته شد و با سنگ های سفید مورد تزئین قرار گرفت. این قصر بوسیله ماهرترین معماران زمان از عبارت لئونید وسن ، الکساندر تشوسف و ایوان ژولتووسکی بنا گردیده استکه با محوطه های قشنگ گیاهان نیمه استوایی تزیین شده است. از عبارت این قصرها می توان از وروشیلو، اوردژونیکی دز، دزیرژینسکی، ویو، متالورگ و… نام برد.

ماتسستا سوچی

شهر سوچی به خاطر وجود چشـم ه ی آب معدنی زیاد دیده شده ماتسستا، هرساله توریست های خیلی ی را به خود جذب می نماید آن به دلیل آن است که پزشکان جهت بهبود مریضی های قلبی عروقی، اختلالات عصبی و حرکتی، بیماری های زنان های پوستی این چشـم ه های آب گرم را توصیه میدهند. ارزش چشم ه های آب گرم ماتسستا به سولفید هیدروژن آزاد دیگر املاح معدنی از قبیل ید، بروم، فلورین کولویدال سولفور موجود در آب است . مفهوم کلمه ماتسستا به زبان روسی “آب آتش” است و این نام گذاری به این است که چنانچه دستتان را داخـل آب قرار دهید از شدت گرما قرمز می شود.

اسکای پارک جی هکت سوچی


اسکای پارک سوچی اولین پارک مرتفع جهان است که بوسیله جی هکت، مخترع پرش بانجی تولید و ساخته شده است. سری مهم این پارک پل آسمان است که بلند ترین پل پیاده روی معلق جهان به طولی حدود ۴۴۰ متر است که در ارتفاع ۲۰۷ متری از سطح رودخانه کف دره قرار گرفته است. تجربه ی پیاده روی در این مسیر زیاد هیجان انگیز است که می‌توانید شما آن را تجربه بکنید . این پل در بخش شرقی دره قرار دارد و از روی پل قله های پوشیده از برف کوه های قفقاز از یک طرف در طرف دیگر نوار ساحلی دریای سیاه قابل مشاهده است.

از مکانهای جالب دیگر سوچی پارک دندراری، آکواریوم دیسکاوری ورد، پارک ریوریا قایق سواری در سوچی است که می توان از دیدن آنها لذت بیشتری از مسافرت ببرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …