خانه / مقالات / کسب درآمد از اینترنت، برترین راه های کسب درآمد از طریق اینترنت

کسب درآمد از اینترنت، برترین راه های کسب درآمد از طریق اینترنت

کسب درآمد از اینترنت، برترین راه های کسب درآمد از طریق اینترنت

چه فردی هست که دوست نداشته باشد پول زیادتری بدست آورد؟ چه از طریق شغل پاره‌وقت و چه انجام پروژه‌ها بصورت فریلنسری، اضافه شدن پول به حساب بانکی شما همیشه دلپذیر می باشد. ولی متاسفانه تمام اشخـاص نمی‌توانند شغل دومی داشته باشند یا روی شغل اول‌شان اضافه‌کاری اخذ کنند. چنان چه شما نیز از این دسته اشخـاص می باشید یا اینکه دوست دارید در منزل‌تان درآمد کسب نمایید ، تسلیم نشوید. به جای اینکار، از جایی که بیشترین وقـت خود را آنجا تلف می‌نمایید بهره بگیرید: اینترنت.

راه‌های خیلی بیشتری برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد، بعضـی بدون سرمایه می باشند و بعضـی نیاز به سرمایه دارند (کوچک یا بزرگ)، بعضـی روش‌های کسب درآمد، مشابه با سایت‌های خارجی است و بعضـی دیگر با سایت‌های ایرانی سروکار دارید.

۱ – کسب درآمد با تهیه و انتشار فیلم

با بیشتر شدن پهنای باند و بیشتر شدن سرعت اینترنت ایرانیان، نسبت به گذشته، فیلم های زیـادتر و زیادتری بوسیله ی اشخـاص بازدید می‌شود. اکثر کاربران اینترنت روزانه زمان خود را صرف تماشای فیلم های آنلاین می‌کنند. بیشتر شدن تمایل به بازدید فیلم ها، یک فرصت مناسب برای اشخاصـی می باشد که می‌توانند فیلم های مختلـف آموزشی تولید کنند و آنرا به فروش برسانند.

نیازی نمی بـاشد کیفیت فیلم  شما در حد فیلم‌های سینمایی باشد. در میزانی که بتوانید دانسته‌های خودتان در مـورد یک مقوله ویـژه را به فیلم مبدل نمایید و کیفیت آن قابل قبول باشد کافیست. می‌توانید آنرا بصورت یک محصول دانلودی بفروشید و خریداران فیلم را پـس از خرید دانلود کنند. با این شیوه فروش، حتی نیازی به رونوشـت کردن فیلم روی DVD یا حافظه فلش نمی بـاشد و مشتـری نهایی نیز رضایت کامل خواهد داشت چون محصول بسیار سریع بدستش رسیده می باشد.

برای ساخته فیلم های آموزشی، می‌توانید از نرم‌افزار camtasia studio بهره گیری نمایید ، این نرم‌افزار برای ضبط فیلم از محیط دسکتاپ کامپیوتر شممی باشد. شما برای ضبط به یک میکروفون نیز نیاز دارید، هدست‌های برند logitech می‌توانند صدای شما را کیفیت خوبی ضبط کنند. بسته به اینکه آموزش شما دربـاره چیست، آموزش در دسکتاپ کامپیوتر می‌تواند درون نرم‌افزار پاورپوینت یا هر نرم‌افزار دیگری انجام شود. چنان چه آموزش شما تنها در محیطی بیرون از محیط دسکتاپ قابل ساخته است (برای مثال قصد دارید از روش ساخت یک صنایع دستی زیبا را فیلم بگیرید) حتی بهره گیری از دوربین یک تلفن همراه خوب، کفایت می‌کند. ولی دقت نمایید که دوربین می بایست ثابت باشد، برای اینکار از استندهای تلفن همراه بهره گیری نمایید .

در این شیوه کسب درآمد، شما می بایست توانایی عرضه اطلاعات کاربردی و سودمند که مشکلی از کاربر را حل نماید را داشته باشید. اطلاعات عمومی، اطلاعات کپی‌شده از سایرین و آموزشی که هیچ طرفداری ندارد، برای شما نیز فروشی در پی نخواهد داشت.

برای فروش فیلم هایتان، می‌توانید از فروشگاه‌سازهایی مثل ووکامرس بهره گیری نمایید که رایگان می باشد.

اما چنان چه فیلم هایی ساختید که قابل فروش نمی بـاشد یا ارزش فروش ندارد چطور؟ باز هم می‌توان از آنان درآمد کسب کرد! کافیست در سایت جعبه (jabeh.com) ثبت نام نمایید و فیلم هایتان را آپلود نمایید. به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید از فیلم ی شما، ۵۰۰۰ تومان درآمد بدست می‌آورید.

۲ – خرید و فروش وسایل دست دوم

چند سایت‌ وجود دارد که وسایل دست‌دوم و نو در آن بوسیـله کابران برای فروش گذاشته می‌شود که مشهورترین آنان این ۳ سایت است:

esam.ir

sheypoor.com

divar.ir

به علـت وجود یک بازار خیلی گسترده برای این نوع وسایل (هم مشتـری و هم فروشنده) برخـی وقتها اوقات می‌توان اجناسی را در این سایت‌ها پیدا نمـود که پایین‌تر از هزینه واقعی ثبت شده است یا اینکه فـرد فروشنده به علـت عجله دارا بودن در فروش، حاضر می‌شود تخفیف خوبی برای این کالا در نظـر بگیرید. شما می‌توانید چنین کالاهایی را شناسایی نمایید (باید از آن کالا معرفت ضـروری داشته باشید) و سپس آنرا در این سایت یا در بازار بیرون به فـرد دیگری بفروشید.

احتمالا راه مناسـب تر این باشد که کالاهای دست‌دوم را در بازار بیرون بخرید و سپس در این سایت‌ها آگهی فروش آنرا قرار دهید. اما چند نکته می بایست در نظـر بگیرید:

– سایت esam.ir درصدی از شما بابت هر فروش اخذ می‌کند، این درصد بابت حق واسطه‌گری آنهاست چون آنان تا وقتی که مشتـری صحت کالای اخذ ی را در سایت اثبات نکرده ، مبلغ پرداختی مشتـری را به حساب فروشنده واریز نمی‌کنند.

– در معامله کالاهای دست دومی که شانس خرابی یا تقلبی بودن آنان بسیار زیـادتر است (مثل گجت‌ها، عتیقه‌جات) می بایست دقت ضـروری داشته باشید.

– چنان چه که توانایی مرمت این وسایل را دارید، می‌توانید پـس از خریداری آنها، با هزینه بالاتری آنان را بفروشید. برای مثال میز یا صندلی را رنگ نمایید یا صفحه شکسته تلفن همراه را تعویض نمایید و مجددا برای فروش قرار دهید.

۳ – وبلاگ‌نویسی

نوشتن بلاگ، به آن صورت که در ذهن اکثر شما نقش بسته، نوشتن شعرهای عاشقانه و قصه نیست. منظور وبلاگیست که بصورت حرفه‌ای به مقوله ویژه ای می‌پردازد و کوشش دارد با محتوای خود، ارزشی ویـژه به مخاطب خود عرضه دهد. این وبلاگ می‌تواند در مـورد هرچیزی باشد که فکرش را می‌نمایید . احتمالا شما یک خانـم آرایشگر می باشید ، می‌توانید دانسته‌های خودتان در مـورد مو، اصلاح صورت، لوازم آرایشی و هرچیزی که فکر می‌نمایید برای خانم‌ها پرسش است را در بلاگ‌تان ارسال نمایید . محتوایی که برای وبلاگ‌تان تولید می‌نمایید می‌بایست سودمند بوده و حداقل کمک نماید یکـی از مـوارد و دغدغه‌های خواننده از میـان بردن شود.

وبلاگ خوب، حاوی یک برنامه برای انتشار محتومی باشد. با ارزش نیست این برنامه روزانه باشد یا ماهانه، با ارزش این است تداوم داشته باشد و محتوای عالی برای مخاطب هدف در آن منتشر شود.

بعد از اینکه وبلاگ خوانندگان ثابتی پیدا نمـود و ترافیک آن بیشتر شدن یافت، از طریق عرضه مشاوره اختصاصی، فروش محصول خودتان یا معرفی محصول دیگران از آن درآمد کسب نمایید .

۴ – کسب درآمد از پاپ‌آپ

این شیوه برای اکثر بازدیدکنندگان خوشایند نمی بـاشد اما روشی است که حتی مشاهده می‌شود در بعضـی سایت‌های معـروف از آن بهره گیری می‌کنند. روش کسب درآمد به این صورت است که شما با راه‌اندازی سایت یا وبلاگ حاوی مطالب جذاب، بازدیدکنندگان را از طریق موتورهای پیدا کردن یا شبکه‌های اجتماعی به سایت می‌کشانید، با هرکلیک بازدیدکننده در صفحه سایت، یک صفحه پاپ آپ حاوی تبلیغات باز می‌شود و به ازای هر پاپ‌آپ مبلغی پول به حساب شما اضافه می‌گردد.

توجه: این روش‌ یکـی از روش‌های به اصطلاح زرد کسب درآمد از اینترنت است و تنها به منظور آگاهی شما در اینجا ذکر شد، وگرنه توصیه‌ای به بهره گیری از آن نیست.

۵ – کسب درآمد از جذب تبلیغات بنری

در مقایسه با تبلیغات پاپ‌‌آپ، جذب تبلیغات بنری آزاردهندگی کمتری دارد ولی این نوع تبلیغات نیز در ماه‌ها و سال‌های اخیر به شدت جذابیت خود را از دست داده است و تنها برای سایت‌های بزرگی که ترافیک زیاد دارند درآمد تهیه می‌کند.

توجه: این روش‌ یکـی از روش‌هایی است که برای کسب درآمد از آن نیاز به انرژی خیلی دارد. خوب است انرژی که برای اینکار صرف می‌شود را برای کارهای دیگر اختصاص دهید و درآمد زیادتری کسب نمایید .

۶ – کسب‌ درآمد از بیت‌کوین

رشد حیرت‌انگیز بیت‌کوین در سـال ۲۰۱۷ و با بالا رسیدن هزینه آن به ۲۰۰۰ دلار، بسیاری را به سمت این پول دیجیتال کشانده و اشخـاص زیادی که حتی نام بیت‌کوین را نشنیده بودند حالا با بیشتر شدن هزینه آن، به این نوع ارز دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند. اما کارکرد جذابی هم دارد، یک حساب بیت‌کوین مثل یک گاو صندوق شیشه‌ای است که تمام می‌توانند موجودی آنرا ببینند ولی تنها مالـک آن کلید بازکردن گاو صندوق را دارد.

انتقال سریع و با کارحقوق زیـر به حساب‌های دیگر، نداشتن مرکزیت و صاحب، نداشتن وجود مشکلاتی مثل تحریم، نداشتن توانایی بلوکه کردن آن بوسیـله دولت‌ها و بسیاری خصوصیت ها ی دیگر (که احتمالا بعضـی از آنان ترسناک به نظـر برسد) باعث پیشرفت شگفت‌انگیز این ارز دیجیتال از سـال ۲۰۰۹ تابحال شده می باشد.

اما کسب درآمد از بیت‌کوین، زیـادتر به سایت‌های خارجی باز می‌گردد. اولیـن راه حل کسب بیت‌کوین که اکثر اشخـاص به آن برخورد می‌کنند، سایت‌هایی می باشند که به ازای هربار تقاضـای شما، مبلغ خیلی انـدکی بیت‌کوین به حساب کاربری‌تان اضافه می‌کنند که بعدا قابل برداشت به کیف پول بیت‌کوین می باشد. ولی درآمد به این علـت ش با وجودی که سایت‌ها پرداختنی دارند، حتی چنان چه روزانه ۱۲ مرتبه (هر یک ساعت یکبار) به این تقاضـای دهید حتی به نیم‌دلار نیز نمی‌رسد.

اما درآمد بالاتر از بیت‌کوین با خرید و فروش آن میسر است، چند سایت‌ وجود دارد که اینکار را بصورت حرفه‌ای برای کاربران فراهم کرده می باشد. با وجود ریسک خیلی بالا، در مـورد معامله‌گری بیت‌کوین ، اینکار می‌تواند سود بالایی را برای کسانی که در تحلیل بازارهای مالی مهارت دارند تهیه نماید .

۷ – همکاری در فروش

روش موردعلاقه من، کسب درآمد از معرفی و فروش محصولات دیگران (affiliate marketing) می باشد. این شیوه نه فقط نیاز به هیچ سرمایه‌ی اولیه‌ای ندارد، بلکه پتانسیل درآمدزایی خیلی زیاد (بیش از ۱۰ میلـیون تومان در ماه) را دارمی باشد. خصوصیت ها ی کسب درآمد از همکاری در فروش به شرح پایین است:

– حمایت خریـدار برعهده شما نیست.
– نسبتا هیچ سرمایه‌ای نیاز نیست، گرچه چنان چه برای ابزار کارتان (مثل راه‌اندازی سایت، پنل ایمیل و…) هزینه نمایید سریع تر به نتایج مناسـب تر می‌رسید
– نیازی نمی بـاشد حتی پیش از خرید با مشتریان حرف کرده باشید. اکثر صفحات فروش محصول آنقدر ترغیب کننده می باشند که تنها کافیست اشخـاص علاقه‌مند را به سایت ارسال نمایید .
– پتانسیل درآمد نامحدود وجود دارد: هرچقدر زیـادتر بفروشید، درآمد و پورسانت زیادتری اخذ می‌نمایید .

بازاریابان حرفه‌ای در این شیوه عاشق محصولاتی می باشند که سودمند و کاربردی است، پورسانت خوبی دارد و کمپانـی ارائه‌دهنده آن معتبر و پایدار می باشد. در مـورد روش کسب درآمد از همکاری در فروش، یک مطلب کامل ساخته شده که از اینجا می‌توانید بخوانید.

۸ – نصب اسکریپت و CMS ها

اکثر کسانی که در فکر راه‌اندازی سایت می باشند ، از نکات فنی و ریزه‌کاری‌های نصب اسکریپت‌ها و CMS ‌هایی مثل وردپرس، جوملا، انجمن‌سازها و فروشگاه‌سازهایی مثل پرستاشاپ و اوپن‌کارت بی‌اطلاع‌اند. چون نصب این اسکریپت‌ها برخـی وقتها اوقات دردسر بیشتری برای آنان دارند، به خوبی حاضر خواهند شد مبلغی به شما بپردازند تا صفر تا صد نصب اسکریپت را شما انجام دهید.

می‌توانید حتی یک پکیج تعریف نمایید که حاوی هاست، دامنه و نصب اسکریپت دلخواه خریـدار باشد. اکثر مشتریانی که به زمان خود ارزش می‌دهند از پکیج‌هایی که کامل می باشند استقبال خواهند کرد. هزینه این پکیج‌ها بسته به نوع هاست و خدماتی که عرضه می‌شود می‌تواند متغیر باشد ولی هزینه حداقلی ۲۰ هزارتومان برای هر نصب، عادلانه به نظـر می‌رسد.

آموزش نصب کلیه اسکریپت‌ها در اینترنت به وفور موجود است، چنان چه روش نصب آنان را نمی‌دانید خودتان دست به کار شوید، با چندبار نصب و کوشش و ارور می‌توانید هر اسکریپتی را روی هاست نصب نمایید . CMS های پرطرفدار هم اکنون وردپرس و جوملا می باشند و می‌توانید از این دو مورد آغاز نمایید .

کسب درآمد از اینترنت، کلیک نمایید
 پول بگیرید

۹ – کارمند خانگی (کار در منزل)

بعضـی از شرکت‌ها برای اینکه هزینه‌هایشان را کمتر کنند، کارهایی مثل انتشار محتوا، حمایت مشتریان، پاسخگویی به ایمیل، ارتباط با افراد، پاسخگویی آنلاین با چت را به اشخاصـی بیرون از کمپانـی واگذار می‌کنند. این روش کار در دنیا به remote jobs معـروف می باشد. فـرد در این شیوه از راه دور و از طریق اینترنت کارهای خود را انجام و تحویل کمپانـی می‌دهد و کمپانـی نیز مطابق موافقت خود، حقوق را به حساب کارمند واریز می‌کند.

طیف خدماتی که کمپانـی از کارمند می‌طلبد می‌تواند خیلی گوناگـون باشد. در این رابطه عبارت “استخدام کارمند غیر حضوری” را در اینترنت پیدا کردن نمایید و با پیدا کردن شغلی که توانایی آنرا دارید رزومه خود را برای کمپانـی بفرستید.

۱۰ – کوتاه‌کردن لینک

سایت‌هایی وجود دارند که شما با ثبت‌نام در آنها، می‌توانید لینک‌های خودتان را کوتاه نمایید و به ازای هر کلیکـی که سایـر اشخـاص روی آن لینک انجام می‌دهد، مبلغ را در حساب کاربری‌تان اخذ نمایید. این مبلغ پـس از رسیدن به حداقل برداشت، به حساب بانکی شما واریز می‌شود سایت‌ ایرانی که در این زمینه فعال است: opizo.com و سایت خارجی shorte.st

]اما چرا این سایت‌ها پـس از کلیک کاربران روی لینک‌های کوتاه شدن پول می‌دهند؟ این سایت‌ها حاوی تبلیغ‌دهندگانی می باشند که حاضرند به ازای نمایش یا کلیک روی تبلیغات‌شان به سایت پول پرداخت کنند. به این علـت پـس از کلیک کردن روی لینک کوتاه شده، کاربر ابتدا تبلیغاتی را مشاهده می‌کند و سپس به لینک هدف (لینک پیش از کوتاه شدن) وارد می‌شود.

برای مشاهده اطلاعاتب بیستر درمورد افزایش فالوور واقعی اینستاگرام  اینجا کلیک کنید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …