خانه / اخبار خراسان / مشهد‌| اقتدار و قدرت‌طلبی و همچنین منفعت‌جویی احزاب به نام دین و همچنین مذهب آفتی خطرناک می باشد

مشهد‌| اقتدار و قدرت‌طلبی و همچنین منفعت‌جویی احزاب به نام دین و همچنین مذهب آفتی خطرناک می باشد

مشهد‌| اقتدار و قدرت‌طلبی و همچنین منفعت‌جویی احزاب به نام دین و همچنین مذهب آفتی خطرناک می باشد

|مشهد‌| اقتدار و قدرت‌طلبی و همچنین منفعت‌جویی احزاب به نام دین و همچنین مذهب آفتی خطرناک می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر هفتگی قرآن در مهدیه مشهد اظهار داشت: هفتاد و همچنین سومین آیه از آیات مهدویت آیه ۳۷ سوره مبارکه مریم می باشد در آن آیه ابتدا خداوند جریان حضرت عیسی(ع) و همچنین میلاد ایشان در آیات قبل از آن هم مطرح و همچنین در آن آیه شریفه در مورد آنکه حضرت عیسی در گهواره به سخن دخل و درآمد و همچنین خودش را معرفی کرد را طرح کرده می باشد.

او همچنین افزود: خداوند در آن آیه شریفه می‌فرماید قول حق در ارتباط و رابطه با عیسی چیزی می باشد که ما گفتیم یعنی عیسی بدون پدر از زنی پاک و همچنین طاهره به دنیا آمد ولی باید توجه داشت نظر انحرافی بسیاری در ارتباط و رابطه با آن ماجرا شکل گرفته می باشد.

علم‌الهدی تصریح کرد: شهروندان و مردم شهر در ارتباط و رابطه با عیسی سه نظریه صادر نموده اند که منشا پیدایش آنها در منطقه شامات و همچنین در منطقه بیت لحم یعنی محل تولد حضرت عیسی(ع) رواج یافته می باشد. نظریه اول که تیمی از مسیحیان که به یعقوبیه شناخته شدن و شهرت دارند آن هم را بسط داده‌اند گفته‌اند حضرت عیسی(ع) خداست و همچنین آن خداوند تبارک و تعالی می باشد که در چهره حضرت ظاهر گشته می باشد. 

او همچنین گفتن کرد: تیم دوم نسطوریه بودند که قائل شدند بر آنکه حضرت عیسی(ع) پسر خداست و همچنین دسته سوم اسرائیلیه خواهند بود که قائل به وجود سه خداوند تبارک و تعالی بودند، خدای پدر، خدای پسر و همچنین روح القدس که در حضرت مریم دمید و همچنین از رحم طاهره مریم عیسی(ع) متولد شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: آن عقاید همه عقاید انحرافی بود که خداوند در آن آیه می‌فرماید وای بر افرادی که کافر شدند و همچنین در روز پهناور و بزرگ ظاهر می‌شوند و همچنین در ارتباط و رابطه با عقاید انحرافی از آنها انتقام گرفته می‌می شود. در اسلام نیز چنین مشکل را پیدا کردیم، یعنی پیشامد جدید اختلاف جهت مسلمانان نیز ساخته یا ایجاد شد و همچنین بعد از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) و همچنین بین مسلمانان بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) اختلاف شکل گرفت و همچنین به ۷۳ فرقه تقسیم شدند و همچنین پیامبراسلام(ص) در آن باب می‌فرماید که “امت من بعد از من به هفتاد و همچنین سه فرقه تقسیم می‌شوند که تنها و فقط یک فرقه از آنها نجات پیدا خواهند کرد”.

علم‌الهدی تصریح کرد: خداوند می‌فرماید آن اختلاف، اختلاف احزاب می باشد مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر المیزان در باب تفسیر گروه و حزب می‌گوید هر تیمی که یک سلسله مبانی اعتقادی و همچنین فکری جدیدی را پیدا کنند و همچنین از دیگران جدا شوند گروه و حزب می باشد. در اسلام نیز تیم‌ها و همچنین فرقه‌هایی جدا از خط پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) و همچنین اهل بیت(ع) به وجود آمدند و همچنین تشکیل گروه و حزب دادند.

او همچنین با طرح آن سوال که گروه و حزب چگونه بوجود می‌آید؟ ادامه داد: تفسیر پیدایش احزاب را جریان طبیعی در جامعه دانسته‌اند که عده‌ای هوادار آن نظریه یا برحسب احساسات یا برحسب اندیشه‌ای خاص یا بینش بوجود می‌آید و همچنین گروه و حزب تشکیل می‌‌می شود. هم احزاب سیاسی و همچنین هم ادیان و همچنین مذاهب در حاشیه اقتدار و قدرت بوجود می‌آیند؛ گاهی نیز گروه و حزب در حاشیه دین و همچنین مذهب به وجود می‌آید تا کسب اقتدار و قدرت کند. آن جریان دوم در جامعه ما خطرناک می باشد. در زمان بعد از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) هم یک مبنای انحرافی ساخته یا ایجاد شد که شهروندان و مردم شهر را در برابر خداوند تبارک و تعالی قرار دادند و همچنین با غصب خلافت در حاشیه اقتدار و قدرت عده‌ای زمامداری را به دست گرفتند.

علم‌الهدی در پایان تاکید کرد: انحرافات مذهبی در طول تاریخ به خاطر اقتدار و قدرت تشکیل شده می باشد، مسیر حق، خط پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین اهل پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می باشد که در زمان غیبت امام و پیشوا عصر(عج) آن روش نیست که از وجود ایشان بی‌بهره باشیم بلکه تحت نظر ایشان و همچنین مجتهد جامع‌الشرایط سپرده شده‌ایم. گاهی اختلاف احزاب به جایی می‌رسد که تحت عنوان دین و همچنین اسلام آدم‌ها به جان هم می‌افتند در حالی که همه مسلمان خواهند بود.

انتهای پیام/ح

مشهد‌| اقتدار و قدرت‌طلبی و همچنین منفعت‌جویی احزاب به نام دین و همچنین مذهب آفتی خطرناک می باشد در تاریخ ۱۹ July 2018 | 4:52 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …